Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Odchowanie narybku Razbora Galaxy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Rozmnażanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katee_1

PostWysłany: 01 Lip 2018 20:57    Temat postu: Odchowanie narybku Razbora Galaxy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Rybki mam dopiero tydzien.
Tak jak pisalam w innym watku, prawie po dwoch miesiacach dojrzewania zbiornika wpuscilam 6 krewetek Amano i 12 Razbora Galaxy. Oczywscie osobno, stopniowo i z aklimatyzacja.
Ku mojemu zaskoczeniu, po tygodniu trzymania Galaxy mam narybek Smile cieszy mnie to, oznacza to ze rybki maja sie u mnie wspaniale.
Trwaly gody ale myslalam ze krewetki zjedza ikre.
Narybek odlowilam, do osobnego zbiornika dzisiaj, zalozylam grzalke i delikatny filtr na najnizszym poziomie, narybek sobie plywa dzis caly dzien.
Pomozcie co robic dalej, czym karmic jakie warunki zapewnic?
Maja teraz 24 stopnie, a filtr jest tak zalozony ze rusza delikatnie tafla wody. Ugotowalam zoltko z jaja kurzego ale nie tknely.
Bede bardzo wdzieczna za wszelkie rady.
Nie mialam sumienia ich tak zostawic w akwa ogolnym na pozarcie jako przekaske Smile

Pozdrawiam
katee_1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trex

PostWysłany: 01 Lip 2018 21:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może spróbuj artemie podać.
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 02 Lip 2018 7:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

katee_1 napisał:
czym karmic jakie warunki zapewnic?
Hikari First Bites (pył) i/lub JBL JBL nobil fluid (zawiesina z artemią). Jeśli młode wykluły sięw tych samych warunkach, co dorosłe, to takie same warunki zapewnij młodym (czyli takie same warunki jak dorosłym).
Powrót do góry
katee_1

PostWysłany: 02 Lip 2018 8:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trex, krzych_100 dziekuje Wam bardzo za posty.
Co ja to wlasciwie liznelam akwarystyki dopiero I nie mam doswiadczenia, choc podstawy znam, ale narybku nigdy nie mialam. Bardzo to mile doswiadczenie. Cud narodzin w niewoli. Ciesze sie, ze stworzylam takie warunki ze stworzonka czuja sie jak na wolnosci.
Hikari mam, nawet karmie tym dorosle. NobilFluid musze zamowic.
Staram sie utrzymac takie warunki jak w ogolnym wg wskazan.
Mam tylko pytanka:
Jak czesto maluchom podmieniac wode?
Jak czesto je karmic?
Rozumiem ze skoro, wszystko to samo co w duzym zbiorniku to glupie pytanie? Smile
Jak jest z dojrzaloscia zbiornika, wzielam wode z duzego czyli dojrzala I tam je wpuscilam, bez podloza, czy to wystarczy aby utrzymac biologie? To przecinki narazie sa wiec chyba duzo nie produkuja. Po ilu tygodniach mozna juz takie maluchy wpuscic z powrotem do doroslych?
Aha I jeszcze jedno mi sie przypomnialo. Czy jest to mozliwe ze sa tak male ze nie zauwaza sie jak cos szamaja? Kurcze, dajeale im jesc a one na poczatku sie odsuwaja na bok, i troche plywaja, moze pozniej cos skubna, ale nie widac zeby jadly, moze nie wiedza ze Hikari sie je.....?

Dziekuje
Pozdrawiam
katee_1
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 02 Lip 2018 10:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

katee_1 napisał:
Jak czesto maluchom podmieniac wode?
Jak czesto je karmic?
Tak samo jak dorosłym, przy czym karmić częściej małymi porcjami (na początek Hikari w zupełności wystarczy).

katee_1 napisał:
Po ilu tygodniach mozna juz takie maluchy wpuscic z powrotem do doroslych?
Jak będziesz zmieniała pokarm na większy, to przy 10mm długości ryby już wpuść je razem. Trudno mi powiedzieć, ile to będzie czasu, bo to zależy od karmienia (im wolniej, tym lepiej, bo szybki wzrost to jest już tucz). Czyli spokojnie, umiarkowanie, bez przegięć Smile
Powrót do góry
katee_1

PostWysłany: 02 Lip 2018 11:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz.
Oby sie udalo odchować chociaz kilka Smile

Pozdrawiam
katee_1

P.S. zmierzylam je na oko i obecnie maja 3 lub 4 mm. Moze dadza rade. Pewnie z miesiac trzeba czekac.
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 02 Lip 2018 15:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

katee_1 napisał:
Oby sie udalo odchować chociaz kilka Smile
Mnie narybek pojawił się kilka razy, z czego ostatnie sztuki odłowiłem (najprawdopodobniej galaxy zjadają swój narybek - nie wiem, nie widziałem). Praktycznie warunki były takie, że wsadziłem je do akwarium 8l z filtrem gąbkowym i bez grzałki. Grzałkę wsadziłem potem...
Hikari podawałem mokrym pędzelkiem, potem, jak już rybki były większe, był IBL fluid (kropla wystarczyła). Jeśli podmieniałem wodę dorosłym, to przy okazji podmieniałem narybkowi jakiś 1 litr (przy 8 litrach pojemności akwarium).

Powrót do góry
katee_1

PostWysłany: 02 Lip 2018 17:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za wskazowki.
Wlasnie zaczelam mieszac Hikari first bites z odrobina wody z akwa I taka papke trzymam w malutkiej strzykawce, zrobila sie zawiesina. Daje im wlasnie jedna krople pod tafle wody, ale sa tak male ze trudno dostrzec czy ciamkaja Smile pyl sie uwalnia w toni. Zauwazylam ze galaxy glownie jedza z toni a te dorosle u mnie z toni oraz bardzo czesto wydziubuja z dna. W ogole to nie sa wcalw takie plochliwe jak sie o nich mowi, bardzo szybko sie do mnie przyzwyczaily.
Jbl nobil fluid w drodze....

Dzieki serdeczne za podjecie watku.
Pozdrawiam
katee_1
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Rozmnażanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: