[200l] Obsada 200l

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Barakun
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2018 0:44

[200l] Obsada 200l

Post autor: Barakun »

Witam,mam problem ze znalezieniem odpowiedniej obsady do akwarium które jeszcze nie wystartowało.Wymiary:
Długość 90cm
Szerokość 40cm
Wysokość 60 cm.
pH wody około 7,5
Podłoże piaszczyste
Nie interesują mnie małe rybki typu mieczyki,molinezje, gupiki,neony,danio itd .W akwarium docelowo ma znaleźć się kilka dużych ryb.Spodobał mi się Grubowarg(Labeo) i ryb tej wielkości szukam.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018 20:08 przez Barakun, łącznie zmieniany 1 raz.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

To jest akwarium najwyżej na te ryby co wymieniłeś - w sumie niezbyt duży to zbiorniczek a w dodatku z dziwnymi wymiarami .
Bardzo mała powierzchnia dna w stosunku do objętości ogranicza wybór dodatkowo .

ps
dla grubowarga to akwarium poniżej miniumum - może póki jest mały to styknia ale Ciebie małe nie interesujeą więc .. zonk
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przeniosłam temat do prawidłowego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.

Akwarium jest za krótkie dla labeo i "większych" ryb. Skąd takie wymiary? Po co aż taka wysokość?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Gourami perłowy
https://www.seriouslyfish.com/species/t ... us-leerii/
Pielęgniczka miodowa
https://www.seriouslyfish.com/species/h ... tispinosa/

...i na razie nie chce mi się szukać, jakoś za 2 dni będę miał więcej czasu :)
Barakun
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2018 0:44

Post autor: Barakun »

BARA pisze: Akwarium jest za krótkie dla labeo i "większych" ryb. Skąd takie wymiary? Po co aż taka wysokość?
Wyrzuciłem telewizor i akurat zrobiło się miejsce na półce na takie akwa,wiem że jest wysokie w stosunku do długości ale to chyba nie szkodzi.Nie zamierzam hodować w nim ryb,myślę o dosłownie 4-5 konkretnych by "nacieszyć oko"
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Z tych co sobie wymyśliłem to może:
Cleithracara maroniii,
Cryptoheros sajica,
Cryptoheros myrnae,
Neolamprologus pulcher

Są to oczywiście luźne propozycje, musisz dowiedzieć się o tych rybach coś więcej i powinno być ich mniej jak 5szt. w Twoim przyszłym akwarium, oczywiście mam na myśli zbiornik jednogatunkowy, nie łącz tych gatunków.
Barakun
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2018 0:44

Post autor: Barakun »

Witam ponownie,woda już od kilku dni zalana.Ostatecznie odpusciłem sobie "duże ryby" gdyż te które mnie interesują są albo mięsożerne,albo wymagają dużo większego akwa. Wszystkie propozycje które się tutaj pojawiły przeanalizowałem ale nic nie przypadło mi do gustu i postawiłem na "zwykłe" ryby i w związku z tym jedno pytanie. Czy rak CPO może być trzymany razem z babkami i przylgami czy będzie je atakował?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Rak zawsze może atakować inne zwierzęta, zależne to może być choćby od charakteru konkretnej sztuki, można zadbać o odpowiednią dietę i powierzchnię dna, ale i tak będzie to trochę loteria.

Jak chcesz raczki to może Cambarellus texanus lub Cambarellus puer , są mniejsze i niezbyt szybkie czyli mniejsza szansa, że coś uśmiercą.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Rąk CPO to właśnie małe raczki, nie powinien atakować babek ale przylga to raczej woli chlodniejsza wodę.
Barakun
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2018 0:44

Post autor: Barakun »

Dzięki za odpowiedzi
112l Akwarium
30l Krewetkarium
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

MarJan pisze: Pielęgniczka miodowa
https://www.seriouslyfish.com/species/h ... tispinosa/
Pielęgnica miodowa a nie Pielęgniczka :)
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

spoko, nie przywiązałem wagi do tego...gurami też dziwnie napisałem :?
Barakun
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2018 0:44

Post autor: Barakun »

Witam ponownie,mam mały dylemat co do obsady dna bo mam zbyt dużo pomysłów.Z czego ewentualnie z rezygnować? Temperatura 22-23 ,pH 7,5
Rak CPO ( z niego nie zrezygnuje)
Krewetki filtrująca/gabońskia
Krewetka red cherry
Przylga
Babka tęczowa
Otosek
Sum drewniak


Dla glonojadów,piskorków i kirysków chyba zbyt twarda woda.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Helenkę dorzuć i że wszystkiego zrezygnujesz :) .
Piszesz za twarda woda, a nam nie podałeś twardości, wiec w tym my ci nie pomożemy.

I pamiętaj, żeby nie wpuszczać ryb przed co najmniej dwoma tygodniami od zalania. Przydałoby się także urządzić kwarantannę. Ja od października mam akwarium i dopiero za około dwa tygodnie pierwsza rybę będę mieć (nie mowie że tak to wygląda, tylko ja mam pecha, tobie na pewno pójdzie szybciej)
Pozdrawiam.
Barakun
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2018 0:44

Post autor: Barakun »

Na razie w akwarium pływają 4 molinezje 3samice i samiec.Wcześniej w akwa był bojownik jednak atakował żółte molinezje(czarnych w ogóle nie ruszał) do tego stopnia że musiałem go odłowić.Dawno tem miałem samca bojka w ogólnym z gupikami i innymi żyworódkami i był mega spokojny.
Jakie ewentualnie ryby mógłbym dodać? Na dno zdecydowałem że kupie kilka krewetek filtrujących i raka miniaturowego
Ostatnio zmieniony 04 cze 2018 16:25 przez Barakun, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ