Nowy zbiornik 112l dziwne objawy po 2 tygodniach

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
Tomasz 28
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2018 13:17

Nowy zbiornik 112l dziwne objawy po 2 tygodniach

Post autor: Tomasz 28 »

Witam tak więc zacznę od konkretów 2 tygodnie temu założyłem nowy zbiornik 112l dla córki z rybami ozdobnymi wszystko miało się bardzo dobrze woda dostała 48h zalalem akwarium posadzilem rośliny dałem pakiet bakterii startowych tak to sobie chodziło kolejne 48h po czym wpuscilem 2 gupiki i 2 molinezje oraz 2 Kiryski wszystko miało się dobrze ryby miały świetna kondycję karmilem je 2 razy dziennie małymi porcjami po tygodniu wpuscilem neony i danio również wszystko miało się bardzo dobrze temperatura wody 25 stopni rozliny się przyjęły rosną puszczają nowe pędy aż tu po jednym karmieniu pierwszy raz podałem kostkę mrożona ochotki smakowało im jadły z apetytem aż tak po jakiś 24 godzinach 2 molinezje zaczęły kłaść mi się na plecach na dnie zbiornika szybko oddychać dostały wytrzeszczu oczu oraz czerwonych oczu odstawilem je na kwarantanne żyją 3 dni ale leżą na plecach trochę poplywaja i dalej się kładą dziś patrzę moje 2 gupiki siedzą na dnie nie mają apetytu są ospale co zrobiłem źle jak pomóc tym ryba pierwszy raz się z czymś takim spotkałem wodę podmieniłem 2 razy po 10 procent proszę o indywidualne podejście do mojego problemu i szybka odpowiedz abym mógł jak najszybciej rybOM pomoc
Pojemność 112l
Filtr aqanel 1000l /h
Grzałka aguanel 200w
Oswietlenie led aguanel 16w
Obsada
2kiryski
4 neony czerwone
4 danio teczowe
2molinezje
2 gupiki
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Twój post jest nieczytelny. Pisząc stosuj się do zasad gramatyki języka polskiego, używaj znaków przystankowych, proszę.

Wpuściłeś ryby do niedojrzałego akwarium, podałeś im tłusty i nienajlepszy dla nich pokarm... podejrzewam, że bez rozmrożenia?
W dodatku mieszasz ryby o całkowicie odmiennych wymaganiach co do parametrów i temperatury wody.

Zacznij od dużej podmiany wody, nawet 50 % na odstałą. Potem podmieniaj 30% wody co tydzień z jednoczesnym odmulaniem dna.

Zmierz parametry wody jaka jest w akwarium. Dopasuj do nich obsadę.
Nie podawaj rybom ochotki. Żyworódki wymagają dużego udziału karmy roślinnej w codziennej diecie, stosuj pokarmy na bazie spiruliny. Z mrożonek możesz po rozmrożeniu i przepłukaniu podawać larwę komara, wodzienia, oczlika.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Tomasz 28
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2018 13:17

Post autor: Tomasz 28 »

pH wody 7.8

NO3 1,3

Tak, podałem zamrożoną kostkę ochotki, zrobiłem to ponieważ sprzedawca w zoologicznym tak kazał ja podać. Pokarm jaki podaję, to właśnie spirulina oraz płatki jajeczne witaminowe. Ochotke podałem bo raz natydzień zalecił mi sprzedawca.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie słuchaj sprzedawcy, rozmrażaj mrożonki w jakimś naczyniu zalewając po prostu wodą z akwarium na przykład i niech sobie parę minut postoi, aż się rozmrozi. Nie kupuj dziwactw typu serce wołowe czy coś, tak samo nie kupuj robali żyjących w mule jak ochotka- Bara dała fajne przykłady drobnych żyjątek przebywających po prostu w toni, do tego i rozwielitkę można dorzucić, solowca też powinny dać radę połknąć [albo niech trochę podrosną].
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podmieñ wodę na teraz i podmieniaj co tydzień. I zaczekaj. Ryby mogą mieć problemy z układem pokarmowym po zjedzeniu za zimnego i za tłustego dla nich jedzenia. Karmiąc w ten sposób można wykończyć obsadę w szybkim czasie.

A pierwszą zasadą akwarystyczną jest nie słuchanie rad sprzedawców w sklepach zoologicznych.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Tomasz 28
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2018 13:17

Post autor: Tomasz 28 »

Dziękuję za rady, zastosuje się do nich. Woda Została podmieniona w 40-stu procentach na świeża, odstaną jakieś 32h. Filtr chodzi na pełnych obrotach, jutro dam znać jak sytuacja wygląda.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ponad 30 godzin odstawiania wody to trochę za długo i pewnie lekko mętnawa się robiła.wodę wystarczy odstawić na 12-24h max
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Tomasz 28
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2018 13:17

Post autor: Tomasz 28 »

Problem został rozwiązany, bynajmniej tak mi się wydaje, kolega który posiada Hodowle krewetek przyszedł do mnie z elektronicznym miernikiem wody pH 7,8 zaś NH4 0,44 ml/l inne azotany i azotyny w normie lecz powiedział że to zabójcze dla życia ryb nie mówiąc już o krewetkach wlal środek z bakteriami i kazał cała noc napowietrzac intensywnie rano przyjdzie zrobić test wody
Tomasz 28
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2018 13:17

Post autor: Tomasz 28 »

Ryby żyją, doszły do siebie, tak samo jak parametry wody temat do zamknięcia pozdrawiam.

Dziękuję za rady były pomocne
Zablokowany