Tańce godowe razborek

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Tańce godowe razborek

Post autor: kropi »

Normalnie jestem w szoku - akwarium ogólne, nic nie kombinowane z wodą-kranówą, ja patrzę a dzisiaj razbory jakoś tak się ganiają inaczej niż zwykle, nagle jedna owija się w drugą i BACH! składa ikrę... :shock:

Nie mam zbyt wielkich nadziei na wychowanie potomstwa - prawdopodobnie ikra zostanie zeżarta - ale ogólnie strasznie się cieszę, to znak że rybki czują się u mnie dobrze 8)
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

prawdopodobnie ikra zostanie zeżarta
Ikra na 100% zostanie zjedzona i nie podgala to dyskusji. Jest wiele amatorów darmowej wyżerki a ikra razbory im bardzo smakuje. Jedyną szansa na uratowanie ikry to odcięcie liścia pod którym jest przyczepiona i włożenie go do kotnika ( teraz są takie fajne z siateczka , która zapewnia odpowiedni przepływ wody).
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Ikra zostanie zjedzona :? . Rodzice maja sklonnosci do jej pozerania. Kotnik to jedyne wyjscie. Czekamy na Twoje relacje.

Pozdrawiam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Jak na razie to osiągnąłem mimochodem kolejny sukces rozrodczy - pisałem o tym w temacie o filtrze - mianowicie przy jego czyszczeniu znalazłem 2 młode kiryski 8) - zatem może trzeba co jakiś czas myć filtr? :lol:
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Hehehe mlode kiryski w filtrze. Nigdy nic nie wiadomo :D . Na razie u mnie tylko molinezja jest w ciazy, ale to dopiero poczatek.

Pozdrawiam :)
Obrazek
ODPOWIEDZ