[54L Diversa] Ogólne - Dziennik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Adam_Małysz
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018 19:25

[54L Diversa] Ogólne - Dziennik

Post autor: Adam_Małysz »

Siemka, wczoraj skończyłem robić restart w akwarium i tak to teraz wygląda. Uważam się za amatora więc wasze uwagi będą mile widziane :)

Akwarium: 60x30x30
Pokrywa: Diversa 1x15W T8
Filtr Zewnętrzny: Aquael Midikani 800
Media filtracyjne: Prefiltr, Gąbka, Ceramika, Zeolit, Fizelina
Grzałka: Diversa Thermo Plus 100W
Podłoże: Żwir rzeczny (60%) + Żwir dolomitowy (40%)
Temperatura: 26 ℃

Wodę uzdatniłem Tropical Esklarin a później dodałem Tropical Bato-Active, myślę że zaszkodzić nie zaszkodzi a powinno pomóc w dojrzewaniu akwarium. :)
Rośliny będę nawoził Tetra Planta Min i Aqua Art Carbo, warto dokupić jakiś nawóz do żwiru? Na przykład Tetra Crypto?

Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wygląd spoko, jeśli Tobie się podoba, mam jednak parę uwag...
Muszla- z czasem będzie się rozpadać, a wapń z którego jest zrobiona naturalnie dostanie się do wody i będzie ją zatwardzać, mniej to na uwadze dobierając obsadę;
Gruby żwirek- ze względu na gradację i nieduży zbiornik raczej ryb dennych posiadać nie powinieneś, bo w sumie jakie?
Dolomit- zawiera dużo wapnia, który dostanie się do wody i wpłynie na pH oraz twardość zawyżając je.
Koszyki- wsadź roślinki bezpośrednio do żwirku, usuń koszyczki, mam nadzieję, że niższa partia podłoża jest trochę drobniejsza, inaczej rośliny będą miały problem z ukorzenieniem się.

To tyle ode mnie :o
Adam_Małysz
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018 19:25

Post autor: Adam_Małysz »

Nawożenie Tetra Planta Min i Aqua Art Carbo wystarczy dla tych roślin czy może jeszcze coś dokupić?
ODPOWIEDZ