Agresywny danio

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
WotXD
Posty: 24
Rejestracja: 31 maja 2018 17:59
Lokalizacja: Wersk(Wieś)

Agresywny danio

Post autor: WotXD »

Mam narazie 3danio pręgowane w akwarium 72l i jednemu danio upodobało się gonić inne.Co zrobić?Czy nic innym się nie stanie?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Tak po prawdzie jeśli długość zbiornika ma 60cm to dla tej ryby to trochę mało. Drugą rzeczą jest to, że to ryba stadna, powinno ich być razem około 10szt. Nie miałem tych rybek, ale chyba są dosyć energiczne, więc nie dziwne, że zdarzają się tacy nadpobudliwcy lubiący się ganiać- kiedy "stadko" jest większe, to ta nadpobudliwość rozkłada się na całą grupę.

Proponowałbym raczej oddać do sklepu te 3szt. ze względu na wielkość zbiornika i jak podasz parametry wody [pH, GH, temperaturę] to zaproponowałbym inne ryby.
WotXD
Posty: 24
Rejestracja: 31 maja 2018 17:59
Lokalizacja: Wersk(Wieś)

Post autor: WotXD »

pH i GH niemam możliwości sprawdzić ale temp 24stopnie
Tomek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

GH sprawdzisz przez neta-> na stronie wodociągów swojej miejscowości, u mnie w mieście np.:
https://mpgk.stargard.pl/oferta-zwik/
podają ten parametr i coś bardzo zbliżonego powinieneś mieć w kranie, znając GH można domyślić się pH- woda twarda nie będzie miała niskiego pH, tak samo woda kwaśna nie będzie twarda.

Najlepiej kupić testy kropelkowe i samemu zbadać, można też odstana próbkę wody z kranu zanieść do sklepu zoologicznego i poprosić o zbadanie pH i twardości- nieraz sklepy to robią.
WotXD
Posty: 24
Rejestracja: 31 maja 2018 17:59
Lokalizacja: Wersk(Wieś)

Post autor: WotXD »

Mam kiryski i glonojady
Tomek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

https://wodociagi-zlotow.pl/download/ba ... -02-16.pdf

Tylko, że to jest ze Złotowa, na stronie Werska bezczelnie bez wyników jest tylko informacja, że woda mieści się w narzuconej normie :evil:

Z podanego pdf masz pH i przewodność, na podstawie przewodności można określić twardość, ja jednak nie potrafię, to chyba nie jest tak proste, że jakimś wzorem sobie przekonwertujesz i już, zresztą to nie źródła ujęć Twojej kranówki...najlepiej testy.
WotXD
Posty: 24
Rejestracja: 31 maja 2018 17:59
Lokalizacja: Wersk(Wieś)

Post autor: WotXD »

Z tego widać że tylko pH ok 7,5 Czy mogły by zostać danio i też widać że się przywiązały A Te gonitwy to nie będzie ustalanie,, tzw przywódcy? :kill
Tomek
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

danio mają taką mentalność,ja miałem 4 sztuki i to były najżywsze ryby w całym akwarium,wszędzie ich pełno ale ganiały się tylko między sobą.dopóki krewetek nie ruszały to było oki ale potem zaczął się problem i niestety zostały wyeksmitowane.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

WotXD, nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać, użyj opcji "zmień". Posty usunęłam.

Przedstaw nam swoje akwarium, wklej zdjęcie na serwer zewnętrzny np. Fotosik i wstaw nam linka.

Danio (jaki gatunek dokładnie?) powinny mieć minimum 80 cm długości zbiornika. To chłodnolubna ryba stadna, wymagająca sporej przestrzeni do pływania, ale również roślin - w tym pływających - wśród których mogłyby się przemieszczać.
Minimalna ilość danio pręgowanego, jaką należy trzymać to 10 sztuk. Wtedy tworzą stado i przedstawiają prawidłowe zachowania stadne.

Twoje akwarium najprawdopodobniej jest źle urządzone dla tych ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
WotXD
Posty: 24
Rejestracja: 31 maja 2018 17:59
Lokalizacja: Wersk(Wieś)

Post autor: WotXD »

Akwarium długości 60cm
Danio pręgowane
Temperatura 24stopnie
Rośliny to cryptocoryny i echinodorus na tyle akwarium

Narazie 3szt ale będę musiał się zabrać do miasta bo na wsi mieszkam. :( sprawdziłem pH:7,2


Rano Dokupiłem 3dania gonitwy narazie ustały
WotXD
Posty: 24
Rejestracja: 31 maja 2018 17:59
Lokalizacja: Wersk(Wieś)

Post autor: WotXD »

Dziękuję za pomoc rybki już tylko czasami się Pogonią
Tomek
ODPOWIEDZ