Kwitnące rośliny?

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Marcin1960
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2018 17:45

Kwitnące rośliny?

Post autor: Marcin1960 »

Mam małe akwarium 30 litrów. Usunąłem pokrywę i zastąpiłem ją belką oświetleeniową - ładnie to teraz wygląda.

Chciałbym teraz mieć ładne kwiaty, co byście polecili?
WotXD
Posty: 24
Rejestracja: 31 maja 2018 17:59
Lokalizacja: Wersk(Wieś)

Post autor: WotXD »

Ale jak mamy to Zobaczyć?
Tomek
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Marcin1960 zapodaj zdjęcia na zewnętrzy serwer, na Forum wklej do nich linki. Pooglądamy Twoje akwarium...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Marcin1960
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2018 17:45

Dziękuję za ofertę

Post autor: Marcin1960 »

Dziękuję za ofertę, ale nie mam sprzętu do robienia zdjęć.

Dalej jednak proszę o radę w sprawie roślin.

Zamierzam się udać do sklepu specjalizującego w roślinach akwariowych. Mam nadzieję, że tam dostanę odpowiedź. Jeśli tak to może ją tutaj umieszczę.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi. Chcesz założyć paludarium i trzymać rośliny błotne typu skrzydłokwiat? Czy jakieś kwiatki doniczkowe po prostu w szkle bez wody?
Bo rośliny akwariowe raczej nie kwitną, a jak już coś to kwiatki są bardzo mało okazałe. Nie wiem więc o jakie rośliny Ci chodzi.

Masz małe akwarium. Nie podajesz nam informacji ani o zastosowanym podłożu, ani o oświetleniu, ani o parametrach wody.

To czego od nas oczekujesz?

Temat przenoszę do odpowiedniego działu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Marcin1960
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2018 17:45

Rezygnuję

Post autor: Marcin1960 »

Widzę, że to byłaby długa i żmudna wymiana.

Poszukam sobie odpowiedzi gdzie indziej.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ano byłaby, konstruktywna rozmowa wymaga wielu informacji, więc jak sam ich nie podajesz to już masz pomoc w postaci pytań, po nich już możesz zauważyć co jest ważne, aby w ogóle podjąć temat...nie wszystko da się na skróty- powodzenia życzę w akwarystyce z takim podejściem.
Marcin1960
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2018 17:45

Nie mam na to siły

Post autor: Marcin1960 »

Ja mam doświadczenie, jak jest za dużo pytań, rzadkich słów, to znaczy po zainwestowaniu czasu, żadnej odpowiedzi mogę się nie doczekać.

Dam sobie radę sam, szczególnie, że mam dyplom z biologii.

Akwarium jest bardzo proste, bez testów, bez chemii oparte na zasadzie równowagi - mała biomasa zwierzęca - róznych roślin nawsadzałem rok temu, co przetrwało i rozrosło nadaje się. Nie ma nawet filtra (są dwa małże), amano na glony itd.

Usunąłem pokrywę i szukam łatwych roslin co mogą wypełnić część przestrzeni nad powierzchnią i rozszerzyć ekosystem.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Prawdopodobnie rośliny, które już rosną będą wybijać nad lustro...ale żeby nie było to proponuję żabienice, czytałem że efektownie wygląda Bolbitis Heudelota.

Chodzi o coś w tym stylu...?
Obrazek
Marcin1960
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2018 17:45

Post autor: Marcin1960 »

Chodzi o coś w tym stylu...?

Dokładnie o coś takiego mi chodzi :)

Ta żabienica jest za szeroka. Jest też mini, ale nie jestem pewien czy wyrośnie dość wysoko.

Co do kwiatów to nie są konieczne albo mogą być niepozorne - też mogą być obserwowane.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

to podpowiem, że słowo klucz to "Mizube"- miłego googlowania :)
Marcin1960
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2018 17:45

Post autor: Marcin1960 »

http://akwarium-dekoracyjne.pl/akwarium ... lu-mizube/

"Roślinność Mizube zazwyczaj nie odbiega od tej którą najczęściej możemy spotkać w stylu Ryuboku, najbardziej nadają się :

Anubias barteri v. nana Cryptocoryne beckettii, Cryptocoryne wendtii brown-green,Cryptocoryne balansae, Cryptocoryne spiralis, Cryptocoryne undulata, Cryptocoryne wendtii – Mi Oya, Echinodorus tenellus, Echinodorus angustifolius, Eleocharis vivipara, Glossostigma elatinoides, Hemianthus micranthemoides, Ludwigia arcuata, Lilaeopsis novae – zelandiae, Microsorum pteropus, Microsorum narrow, Microsorium pteropus narrow leaf, Microsorum pteropus Windelov, Taxiphyllum barbieri, Vallisneria nana, Vesicularia dubyana, Vallisneria nana.
Z roślin które sadzone są w tafli wody oprócz mchów możemy obsadzić roślinami pnącymi."
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Kwitnące rośliny?

Post autor: BARA »

Marcin1960 pisze:
Chciałbym teraz mieć ładne kwiaty, co byście polecili?
Rośliny, które wymieniłeś, nie mają ładnych kwiatów,, o ile w ogóle kwitną - a o nich pisałeś od pierwszego postu.
To chcesz mieć kwiaty w akwarium czy normalne rośliny akwariowe, bo już nie rozumiem? Gdybyś napisał od razu o kwestii roślin, otrzymałbyś wiele propozycji.

Proszę nie pisz posta pod postem, jest to złamanie Regulaminu Akwaforum. Jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień".
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Marcin1960
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2018 17:45

Post autor: Marcin1960 »

Nie muszą być ładne kwiaty. Nawet niepozorne mogą być.

"To chcesz mieć kwiaty w akwarium czy normalne rośliny akwariowe, bo już nie rozumiem? "

Chcę mieć rośliny akwariowe co wyrastają nad powierzchnie i mają jakiekolwiek kwiaty.

"Proszę nie pisz posta pod postem, jest to złamanie Regulaminu Akwaforum. Jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień"."

Tak zrobiłem? Nie zauważyłem. Przepraszam za złamanie Regulaminu Akwaforum.

I jeszcze jedno. Sądząc po zdjęciu, jest Pani młodsza od moich dzieci. Jeśli można to proszę nie zwracać się do mnie per ty.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Na forum zwracamy się do siebie per Ty. Mam nieco pod pięćdziesiątkę, nie sądzę żebym była w wieku Twoich dzieci...
Zdjęcia potrafią zmylić, ale żeby aż tak?

Net-etykieta obowiązuje również na czacie, więc pisanie do siebie po nicku lub imieniu zarówno na forum jak i na czacie (na który zapraszam) jest jak najbardziej wskazane.

Post pisany niezgodnie z Regulaminem Akwaforum został przeze mnie usunięty.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ