Żółw wonny mały 2cm w akwarium 200l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Maciek86
Posty: 57
Rejestracja: 02 cze 2018 11:56

Żółw wonny mały 2cm w akwarium 200l

Post autor: Maciek86 »

Witam serdecznie,
Jak w temacie czy do akwa 200l mogę wpuścić żółwia wonnego małego 2cm. Oczywiście jest półka, korzeń i struktura skalna.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcie, ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł...te żółwie kochają wodę i nie potrzebują wiele "suchego" lądu, ale jednocześnie są kiepskawymi pływakami, najbardziej lubią po prostu brodzić, czyli jak dla mnie potrzebują dużej powierzchni dna, ale zalanej tylko tak, aby żółw nie miał problemu sięgnąć do tafli wody.
Bardziej wodny jest np. Czerwonolicy, ale myśląc o żółwiu akwarium przechodzi na drugi plan...wszystko powinno pasować do gada i pod niego urządzać akwaterrarium.
Jeśli chcesz "normalne" akwarium, a żółw ma być "ciekawym dodatkiem" to lepiej sobie odpuścić.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

MarJan pisze: Jeśli chcesz "normalne" akwarium, a żółw ma być "ciekawym dodatkiem" to lepiej sobie odpuścić.
Całkowicie się zgadzam z powyższą wypowiedzią.

Przypominam również, że żółw żywi się mięsem, więc utrzymanie czystości akwaterrarium jest trudniejsze niż utrzymanie samego akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Maciek86
Posty: 57
Rejestracja: 02 cze 2018 11:56

Post autor: Maciek86 »

Widziałem po prostu akwaria 200l i większe z rybkami i żółwiem wonnym ale dorosłym osobnikiem. Żółw dobrze sobie radził a podobno jak jest dobry filtr zewnętrzny to i z czystością nie ma problemu. Akwarium nie jest założone, chce się do tego dobrze przygotować. Mam kupiony zbiornik 200l 100x40x50cm z pokrywą, filtr Ikola 350, grzałka i termometr. Czekam na szafkę 10-12 dni. Jak będzie szafka zaleje zbiornik i na miesiąc go zostawiam. A ten czas teraz chciałbym wykorzystać na dobranie obsady. Na początek zastanawiam się nad połączeniem żółwia wonnego z rybkami ponieważ takie połączenia widziałem i bardzo mi się podobało. Ale nie chce zwierzakom zrobić krzywdy dlatego też moje pytanie odnośnie malucha w takim zbiorniku. Ale odpowiedź chyba już otrzymałem.
ODPOWIEDZ