[200litrów] Mój zbiornik - początek przygody z akwarystyką

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Ziemia moim zdaniem jest dla każdego .
Mając na myśli rośliny mało wymagające mówię o zabienicach i kryptokorynach które mają rozbudowany system korzeniowy którym pobierają większość składników W opisie takich roślin znajdziesz wzmiankę o zalecanym żyznym podłożu jak ktoś boi się ziemi to niech da samą glinę lub drogi podkład ja próbowałem kilka razy z ziemią a jestem nowicjuszem i chwalę sobie tą metodę .
Kilkakrotnie wyrywałem też rośliny z podłoża z ziemią która wydostała się na zewnątrz i nic złego się nie działo odmulacz zebrał wszystko .W sierpniu będę zakładał kolejne akwa i bedzie też na bazie ziemi i gliny zapraszam na fotorelacje przekonasz się że nie taki diabeła straszny

A powiedz jeszcze coś o tych problemach bo nie wiem co masz na myśli
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zgadzam się całkowicie z wypowiedzią andypl33, mam identyczne doświadczenia, ziemia w niczym nie przeszkadza, mało wymagające kryptokoryny i żabienice oraz nurzańce rosną w takim podłożu doskonale.
Można stosować jałowy żwirek i kulki nawozowe, a można i ziemię, byle rozsądnie i z umiarem. Do każdego oświetlenia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ