Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[200litrów] Mój zbiornik - początek przygody z akwarystyką
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Akwarystyka słodkowodna -> Obsady akwarium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andypl33
Akwarysta

PostWysłany: 13 Cze 2018 19:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ziemia moim zdaniem jest dla każdego .
Mając na myśli rośliny mało wymagające mówię o zabienicach i kryptokorynach które mają rozbudowany system korzeniowy którym pobierają większość składników W opisie takich roślin znajdziesz wzmiankę o zalecanym żyznym podłożu jak ktoś boi się ziemi to niech da samą glinę lub drogi podkład ja próbowałem kilka razy z ziemią a jestem nowicjuszem i chwalę sobie tą metodę .
Kilkakrotnie wyrywałem też rośliny z podłoża z ziemią która wydostała się na zewnątrz i nic złego się nie działo odmulacz zebrał wszystko .W sierpniu będę zakładał kolejne akwa i bedzie też na bazie ziemi i gliny zapraszam na fotorelacje przekonasz się że nie taki diabeła straszny

A powiedz jeszcze coś o tych problemach bo nie wiem co masz na myśli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 13 Cze 2018 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się całkowicie z wypowiedzią andypl33, mam identyczne doświadczenia, ziemia w niczym nie przeszkadza, mało wymagające kryptokoryny i żabienice oraz nurzańce rosną w takim podłożu doskonale.
Można stosować jałowy żwirek i kulki nawozowe, a można i ziemię, byle rozsądnie i z umiarem. Do każdego oświetlenia.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Obsady akwarium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: