Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[112l] Stadko nad pielęgniczkami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Akwarystyka słodkowodna -> Obsady akwarium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzenionator

PostWysłany: 11 Kwi 2018 18:57    Temat postu: [112l] Stadko nad pielęgniczkami Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej! Posiadam akwa 112 l (80x35x40), stoi już długo, to nie "świeży" zbiornik, ma chyba trzy lata Smile Jest jasne, dużo roślinności, korzenie i kokosy. Filtracja HW-302 1000 L/h. Woda ma odczyn lekko kwasowy (pH ok. 6,7), twardość średnia, ani nie mam miękkiej wody, ani twardej i raczej tych parametrów zmieniać nie będę. Temperaturę staram się utrzymywać w granicach 25 - 26 stopni. Poszukuję stadka rybek na górę akwarium żeby coś się tam poruszało, Barwniaki czerwonobrzuche i Meeki siedzą przy dnie i pływają koło swoich terytoriów. Zastanawiałem się, czy na ten litraż rozsądnym jest dać coś do Meeki, ale są w miarę spokojne, więc myślę, że wszystko będzie dobrze. Szukam czegoś stadnego, większego od neonków, ale też nie dużego. Coś typu brzanka, ale to chyba nie jest najlepsze połączenie z pielęgnicami. Musi też być w miarę szybkie. Myślałem nad tęczankami, one lubią pływać pod prąd, a w moim akwa miałyby to zapewnione, ale są chyba zbyt duże na moje akwarium biorąc pod uwagę obecność dużych ryb, choć parametry wody by im sprzyjały. Może jakaś tetra? Po prostu nie mam pojęcia. Proszę o pomoc Smile

Ostatnio zmieniony przez Grzenionator dnia 11 Kwi 2018 20:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 11 Kwi 2018 19:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do niedawna miałem w takim zbiorniku tęczanki neonowe,są ruchliwe, żywe kolory, ogólnie fajne. Z brzanek może Titteya.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Grzenionator

PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem nawet te tęczanki w innym akwa, bardzo ładne rybki, myślałem, że są większe, ale widocznie pomyliłem z inną odmianą. Bardzo ciekawa propozycja, dzięki! Smile Brzanka też z tego, co widzę jest fajną rybką, choć z tych dwóch skłaniam się w stronę tęczanki jednak. Takie stadko, ok. 8 sztuk powinno być chyba ok, nie? Ale w sumie nie wiem jak płciowo je dobrać? 2 samce i 6 samiczek to chyba optymalnie.
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też je bardzo polubiłem, ale miałem przerybienie, więc nie ma zmiłuj...
Co do płci nie pomogę, bo nie rozróżniłem jej u nich [znaczy po zachowaniu w akwarium już wiedziałem, które to samczyki], kupiłem w jednym sklepie chyba 3 szt. i resztę w innym mi sprowadzili, w sumie miałem chyba 9szt.- jedna raz mi padła w krótkim czasie po karmieniu , przyczyn nie znam, choróbsk nie było...

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Grzenionator

PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W stadzie to i tak nie powinno być problemu z płcią. Może ta jedna była słabsza i po prostu nie przystosowała się do nowego zbiornika? Miałem taką sytuację raz z Meekami, teraz dobrze mi się chowają, ale wcześniej i nie tak dawno temu, bo chyba w tamtym roku wpuściłem dwie i po dwóch dniach obie padły. Chorób nie było, akwa było przystosowane pod nie, nic nie wskazywało na to, że coś im dolega, a jak wróciłem z pracy, to zobaczyłem jedną już martwą, a druga kilka godzin później tak samo.
Powrót do góry
Grzenionator

PostWysłany: 10 Cze 2018 1:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo nie ma potrzeby, potrzebuję porady! Akwarium, jak już pisałem, 80x35x40. Obecna obsada: Barwniak czerwonobrzuchy (parka), Kakadu Triple red (1+2), 5x Kirysek panda, zbrojnik niebieski x 2 i gold x3, jest jeszcze drewniak (najcześciej wkopany), helmetów i świderków nie ma potrzeby wymieniać, ale również są. Planowo jeszcze na górze będą Fantomy czarne (8 - 12 sztuk).
Mam pewną okazję i jednocześnie dylemat. A mianowicie, mógłbym przyjąć 6 Kirysków pstrych, bo ktoś się pozbywa, ale boję się, że przerybie dół akwarium. Nie chcę żeby rybki wzajemnie sobie przeszkadzały. Pięlęgniczki mają swoje terytoria i tak duża ilość kirysków może im nie pasować, będą wpływać w ich rewiry i mogą się gonić. Moje 5 sztuk Kirysków pływa sobie w stadku i z pielęgnicami dogadują się bardzo dobrze, nie zauważyłem żadnej agresji ze strony pielęgnic. Jak uważacie, czy spróbować wpuścić nowe rybki czy lepiej tego nie robić? Przy wyborze moich sugerowałem się wielkością i wybór padł na jedne z mniejszych Kirysków, pstre są już trochę większe i to też może być problem. Co myślicie?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Obsady akwarium Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: