Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[200l] Obsada 200l
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Akwarystyka słodkowodna -> Obsady akwarium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barakun

PostWysłany: 02 Maj 2018 1:01    Temat postu: [200l] Obsada 200l Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,mam problem ze znalezieniem odpowiedniej obsady do akwarium które jeszcze nie wystartowało.Wymiary:
Długość 90cm
Szerokość 40cm
Wysokość 60 cm.
pH wody około 7,5
Podłoże piaszczyste
Nie interesują mnie małe rybki typu mieczyki,molinezje, gupiki,neony,danio itd .W akwarium docelowo ma znaleźć się kilka dużych ryb.Spodobał mi się Grubowarg(Labeo) i ryb tej wielkości szukam.

Ostatnio zmieniony przez Barakun dnia 29 Maj 2018 20:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldi_

PostWysłany: 02 Maj 2018 13:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest akwarium najwyżej na te ryby co wymieniłeś - w sumie niezbyt duży to zbiorniczek a w dodatku z dziwnymi wymiarami .
Bardzo mała powierzchnia dna w stosunku do objętości ogranicza wybór dodatkowo .

ps
dla grubowarga to akwarium poniżej miniumum - może póki jest mały to styknia ale Ciebie małe nie interesujeą więc .. zonk
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 02 Maj 2018 17:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeniosłam temat do prawidłowego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.

Akwarium jest za krótkie dla labeo i "większych" ryb. Skąd takie wymiary? Po co aż taka wysokość?

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 02 Maj 2018 20:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gourami perłowy
https://www.seriouslyfish.com/species/trichopodus-leerii/
Pielęgniczka miodowa
https://www.seriouslyfish.com/species/herotilapia-multispinosa/

...i na razie nie chce mi się szukać, jakoś za 2 dni będę miał więcej czasu Smile

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Barakun

PostWysłany: 03 Maj 2018 1:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BARA napisał:
Akwarium jest za krótkie dla labeo i "większych" ryb. Skąd takie wymiary? Po co aż taka wysokość?
Wyrzuciłem telewizor i akurat zrobiło się miejsce na półce na takie akwa,wiem że jest wysokie w stosunku do długości ale to chyba nie szkodzi.Nie zamierzam hodować w nim ryb,myślę o dosłownie 4-5 konkretnych by "nacieszyć oko"
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 04 Maj 2018 13:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tych co sobie wymyśliłem to może:
Cleithracara maroniii,
Cryptoheros sajica,
Cryptoheros myrnae,
Neolamprologus pulcher

Są to oczywiście luźne propozycje, musisz dowiedzieć się o tych rybach coś więcej i powinno być ich mniej jak 5szt. w Twoim przyszłym akwarium, oczywiście mam na myśli zbiornik jednogatunkowy, nie łącz tych gatunków.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Barakun

PostWysłany: 26 Maj 2018 19:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie,woda już od kilku dni zalana.Ostatecznie odpusciłem sobie "duże ryby" gdyż te które mnie interesują są albo mięsożerne,albo wymagają dużo większego akwa. Wszystkie propozycje które się tutaj pojawiły przeanalizowałem ale nic nie przypadło mi do gustu i postawiłem na "zwykłe" ryby i w związku z tym jedno pytanie. Czy rak CPO może być trzymany razem z babkami i przylgami czy będzie je atakował?
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 26 Maj 2018 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rak zawsze może atakować inne zwierzęta, zależne to może być choćby od charakteru konkretnej sztuki, można zadbać o odpowiednią dietę i powierzchnię dna, ale i tak będzie to trochę loteria.

Jak chcesz raczki to może Cambarellus texanus lub Cambarellus puer , są mniejsze i niezbyt szybkie czyli mniejsza szansa, że coś uśmiercą.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
wojtass9
Moderator
Moderator

PostWysłany: 26 Maj 2018 19:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rąk CPO to właśnie małe raczki, nie powinien atakować babek ale przylga to raczej woli chlodniejsza wodę.
Powrót do góry
Barakun

PostWysłany: 27 Maj 2018 17:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi
Powrót do góry
kurka
Pomocnik

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 27 Maj 2018 19:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MarJan napisał:

Pielęgniczka miodowa
https://www.seriouslyfish.com/species/herotilapia-multispinosa/

Pielęgnica miodowa a nie Pielęgniczka Smile

Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 27 Maj 2018 19:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spoko, nie przywiązałem wagi do tego...gurami też dziwnie napisałem Confused

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Barakun

PostWysłany: 29 Maj 2018 19:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie,mam mały dylemat co do obsady dna bo mam zbyt dużo pomysłów.Z czego ewentualnie z rezygnować? Temperatura 22-23 ,pH 7,5
Rak CPO ( z niego nie zrezygnuje)
Krewetki filtrująca/gabońskia
Krewetka red cherry
Przylga
Babka tęczowa
Otosek
Sum drewniak

Dla glonojadów,piskorków i kirysków chyba zbyt twarda woda.
Powrót do góry
bbxdd

PostWysłany: 29 Maj 2018 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Helenkę dorzuć i że wszystkiego zrezygnujesz Smile .
Piszesz za twarda woda, a nam nie podałeś twardości, wiec w tym my ci nie pomożemy.

I pamiętaj, żeby nie wpuszczać ryb przed co najmniej dwoma tygodniami od zalania. Przydałoby się także urządzić kwarantannę. Ja od października mam akwarium i dopiero za około dwa tygodnie pierwsza rybę będę mieć (nie mowie że tak to wygląda, tylko ja mam pecha, tobie na pewno pójdzie szybciej)

45l
Woda: KH: 11 stopni niemieckich, GH: 16 stopni niemieckich, pH: 7,7-7,8
Obsada: 3x ślimak helena + gupiki Endlera (1+2)

Odkryłem Amerykę
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=23823
Powrót do góry
Barakun

PostWysłany: 03 Cze 2018 15:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na razie w akwarium pływają 4 molinezje 3samice i samiec.Wcześniej w akwa był bojownik jednak atakował żółte molinezje(czarnych w ogóle nie ruszał) do tego stopnia że musiałem go odłowić.Dawno tem miałem samca bojka w ogólnym z gupikami i innymi żyworódkami i był mega spokojny.
Jakie ewentualnie ryby mógłbym dodać? Na dno zdecydowałem że kupie kilka krewetek filtrujących i raka miniaturowego

Ostatnio zmieniony przez Barakun dnia 04 Cze 2018 16:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Obsady akwarium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: