Jakie testy

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tsd1981
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2017 11:43

Jakie testy

Post autor: tsd1981 »

Jak wiadomo porządne testy kosztują
Ale może ktoś doradzi jakieś zestaw z niższej pÓłki, lub podpowie jakie najlepiej mieć testy pojedyńcze, które są niezbędne.
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Ja polecę testy zooleka - mam cały komplet, no poza NO3 bo te mam akurat JBL (dokładność).

Warto mieć testy na pH (przedział 6-8 moim zdaniem najbardziej przydatny, całość bo porównuje się barwę na skali), do twardości GH i KH wystarczy jak kupisz uzupełnienie (metoda polega na miareczkowaniu, obserwuje się moment zmiany roztworu), NO2 (całość), NO3 (całość) - te uważam za podstawowy set.

Testy starczają na długo, nawet jeżeli się je często przeprowadza - u siebie zauważyłam raczej konieczność kupna ze względu na datę przydatności niż dlatego, że się skończyły :)

Jeśli nie chcesz kupować testów na własność to w wielu sklepach zoologicznych z działem akwarystycznym można za niewielką opłatą sprawdzić parametry swojej wody.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Podobnie jak Michalina, tez polecam Zooleka. Jest to bardzo dobry kompromis miedzy cena/jakosc. Mozna kupic na necie cala teczke z: NO3, PO4, Fe, Mg/Ca, K, pH i KH/GH za okolo 120 czy 150pln co jest bardzo oplacalne w przypadku kiedy jeden test markowy JBL'a kosztuje w porywach 70pln wiec polecam, a i wspieramy polskich producentow z Lodzi :)
ODPOWIEDZ