Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Elektrozawór 2V08

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rezz

PostWysłany: 10 Cze 2018 19:46    Temat postu: Elektrozawór 2V08 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam na forum Smile

Chciałbym zapytać, czy ktoś używa może takiego elektrozaworu? Z opisu wynika, że pobiera 5.5W. Brak kabelka ale to nie problem, w domu się wtyczek wala Smile
http://allegro.pl/elektrozawor-powietrza-CO2-2v08-1-4-230v-24v-12v-i5349583126.html?fromVariant=5306493012

A jeśli nie ten, to który będzie lepszy z tych dwóch?
http://allegro.pl/progrow-elektrozawor-CO2-1-3w-230v-i7080602229.html
http://allegro.pl/aqua-art-elektrozawor-CO2-230v-ac-z-szybkozlaczami-i7311243701.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldi_

PostWysłany: 12 Cze 2018 22:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem wybór jest oczywisty - ten z pierwszego linka
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 13 Cze 2018 8:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym raczej poszedł w bvm 61212,choć cena wyższa to ma bardzo dobre opinie.podpytaj Raoriego,on go używa od jakiegoś czasu
M.M
Powrót do góry
Rezz

PostWysłany: 13 Cze 2018 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

goldi_ napisał:
moim zdaniem wybór jest oczywisty - ten z pierwszego linka

A dlaczego?
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 13 Cze 2018 23:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dltego że to nie akwarystyczna zabawka tylko zawór przemysłowy - to raz
a dwa dlatego że dokładnie te zawory pracują w lini technologicznej i żaden z 24 zaworów od ponad 2 lat nie padł mimo ze niektóre z nich właczają sie nawet po kilkaset - kilka tysiećy razy na dobę ( kto by to policzył . Oczywiście w moich akwariach też .

Tamte droższe są z niższej półki , mają wkręcone złaczki i jako akwarystyczne mają ekstra marże
Powrót do góry
Rezz

PostWysłany: 15 Cze 2018 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

goldi_ napisał:
dltego że to nie akwarystyczna zabawka tylko zawór przemysłowy - to raz
a dwa dlatego że dokładnie te zawory pracują w lini technologicznej i żaden z 24 zaworów od ponad 2 lat nie padł mimo ze niektóre z nich właczają sie nawet po kilkaset - kilka tysiećy razy na dobę ( kto by to policzył . Oczywiście w moich akwariach też .

Tamte droższe są z niższej półki , mają wkręcone złaczki i jako akwarystyczne mają ekstra marże

O! I to jest opinia która jest na wagę złota. Czyli u Ciebie w pracy ciągłej przy akwarium nie grzeją się za mocno? A jak z hałasem?
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 15 Cze 2018 22:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

każdy zawór trochę sie grzeje - te w dokumentacji mają pracę w temp. max 55stC więc w "normalnym otoczeniu" nie mają prawa padać . Zresztą te same cewki stosowane są w mienne na wtyczki wiec w każdej chwili jedna śrubka i wymiana cewki np na inne napięcie .
sam zawór w stanie ustalonym jest bezgłośny jednak jak prawie każdy w momencie zmiany stanu wydaje "klapsa" . Spotkałem sie z delikatniejszymi od tego modelu ale odgłos przełącznie mimo wsyzstko nie jest dokuczliwy o ile nie dochodzi do flapowania .
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 15 Cze 2018 23:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez kiedyś kupilem tańszy grun system (w takiej właśnie cenie jak na tych aukcjach). Był zawodny, nawet dość mocno. Dwa razy prawie zagazowałem ryby, bo sie zacinał w pozycji „otwarty”. Teraz mam BMV 61212 i odokąd go mam, zapomiałem, że stosuję CO2 z butli. Czasem tylko patrzę, czy sie gaz nie kończy. Na temat tych z linków nie wiem nic niestety.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rezz

PostWysłany: 16 Cze 2018 20:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok to już wiem wszystko. No, że przy przełączaniu słychać, to wiem, taka natura elektrozaworu. Aby bez przerwy nie buczał. Czyli nie widzę sensu płacić ponad 2x tyle za ten bmv. Dzięki Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: