Problem z Brzanką Różową

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rurza
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2018 12:19

Problem z Brzanką Różową

Post autor: Rurza »

Witam od kilku dni zaobserwowałem iż moja brzanka ma tak jakby naderwaną (?) postrzępioną (?) płetwę ogonową. I teraz pytanie czy to jest jakaś choroba czy może jednak uszkodzenie mechaniczne (a jeśli tak to od czego, bo moja obsada to danio pręgowane i ampularie). To co też zauważyłem w jej zachowaniu iż po restarcie akwarium zrobiła się bardzo agresywna w stosunku do nowych ryb (rozszarpała mi krewetke , której według pseudo akwarysty nie miało się nic stać) a także do hehe kurtyny wodnej . Litraż to 60l (tak wiem to mało na brzanke , ale kupiłem ją kilka lat temu od pani która oświadczyła że to świetna rybka). No ale mniejsza bardziej interesuje mnie co jej jest. (Testy wody wyszły pozytywnie) Przepraszam za jakość zdjęć ale jest bardzo szybka i trudno ją złapać ostrość . [img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B9F9BE8[/img]
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Jaki to gatunek brzanki? Masz tylko ją jedną?
Brzanki to ryby stadne, jeśli masz sumatrzańską to ten gatunek jest znany z zaczepności do innych ryb - preferowane są dla nich akwaria jednogatunkowe.
Zbyt mały litraż może potęgować agresję do innych mieszkańców.

Co to znaczy, że testy są pozytywne? Jakie konkretnie są wyniki?
Opisz akwarium wg szablonu w regulaminie działu choroby.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Rurza
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2018 12:19

Post autor: Rurza »

michelle1992 pisze:Jaki to gatunek brzanki? Masz tylko ją jedną?
Brzanki to ryby stadne, jeśli masz sumatrzańską to ten gatunek jest znany z zaczepności do innych ryb - preferowane są dla nich akwaria jednogatunkowe.
Zbyt mały litraż może potęgować agresję do innych mieszkańców.

Co to znaczy, że testy są pozytywne? Jakie konkretnie są wyniki?
Opisz akwarium wg szablonu w regulaminie działu choroby.
Jest to brzanka Różowa. I właśnie miałem zamiar ją oddać bo nie dosyć że mam za małe akwarium to i nie ma innych z jej gatunku,ale ponieważ wygląda jak wygląda nikt jej pewnie ode mnie nie weźmie , więc najpierw chce ją wykurować a potem oddać. Testy pozytywne czyli pH odpowiednie dla brzanki czyli 7 , brak NO3 i NO2. Wspomne jeszcze że akwarium ma dwa tygodnie od restartu
Litraż 60l
Obsada: Danio pręgowane (pozostałość po wcześniejszym akwarium) i 2 ampularie
Pokarm: Płatki
Podmiany: 30% raz w tygodniu
Filtracja oświetlenie są w porządku
Rośliny -Trawy i większość rośliny rozetowate (nie znam nazwy)
Podłoże Żwir
Zdjęcie Ryby jest dołączone wystarczy skopiować link powinno się wyświetlić(chyba że da się inaczej bo jestem nowy na forum)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Rurzo brzanka mogła być podgryzana, mogła doznać urazu mechanicznego [wątpliwe], może być osłabiona i zaatakowały ją pasożyty... teraz dopadł ją prawdopodobnie grzyb- ja na takie coś stosuję CMF Tropicala
Obrazek
ODPOWIEDZ