[50l] Odświeżenie baniaka

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Tommson
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018 18:06

[50l] Odświeżenie baniaka

Post autor: Tommson »

Hej wszystkim. Mam 50l baniak z obsadą w postaci małego stadka Danio Pręgowanego, 2 Kirysków i farmy Clea Helena, które mają się u mnie bardzo dobrze. Chciałbym jednak w lipcu odświeżyć trochę akwarium i jednocześnie stworzyć bardziej naturalny wygląd. W podłożu mam żwirek i chciałbym pod niego dać ziemię, lub nawóz i na to wrzucić ten żwirek, a później posadzić rośliny. Boję się jednak, że wrzucenie tego samego dnia życia do baniaka źle się dla niego skończy, ale obecny wygląd akwarium mnie niesatysfakcjonuje. Proszę o jakieś porady jak zrobić to najrozsądniej żeby nie zachwiać zbytnio biologią. Myślałem nad wlaniem tej samej wody do niego i nad nieczyszczeniem korzenia i filtra.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

możesz zrobić restart ale odzyskaj co najmniej 70% starej wody a resztę dolejesz świeżej.filtra nie czyść w tym czasie.cykl azotowy zwłaszcza NO2 i tak ci ruszy od nowa.
zerknij w mój temat restartu
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=23441
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

1. odzyskaj jak najwięcej wody czyli to co wyżej
2. filtr przeniesiony do zasobnika z magazynowaną woda i cały czas musi pracować
3. postaraj sie zwiekszyć objętość wody odzyskanej przez dolanie tak aby było więcej niz sie zmieści w akwarium (stopniowo)
4. temperatura nie powinna sie zmienić o wiecej niż 3 stopnie
5. po zmianie aranżacji przelewasz mniej więcej 50% wody do akwarium i do niej przenosisz filtr
6 wodę dolewasz na drugi dzień z zasobnika oraz przenosisz życie
Tommson
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018 18:06

Post autor: Tommson »

Co do roślin to myślałem o łatwych: Alternanthera Reineckii, Eleocharis Acicularis, Heteranthera Zosterifolia, Hemianthus Micranthemoides, Limnophila Aromatica i Monte Carlo. Myślicie że kombinować coś z CO2, czy wystarczy odżywka w glebie?
Tommson
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018 18:06

Post autor: Tommson »

Wrzucam zdjęcia przed i po, pewnie wielu z Was będzie bolał ten zamek i statek, ale musiały zostać. Mam nadzieję, że teraz tylko zielsko będzie rosło :)

Przed restartem
https://imgur.com/HZkSJVA

Dzień po
https://imgur.com/Kb6cQcP
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Do prezentowania zbiorników służy dział Galeria. Czy mam przenieść tam cały temat, czy założysz nowy zgodnie z Regulaminem Działu Galeria i tam poprowadzimy dalszą dyskusję?

A jest o czym pisać...

Moim zdaniem to jest około 45l - zbiornik za mały dla danio i neonów, o których nie pisałeś w pierwszym poście.

Podłoże nie nadaje się do trzymania kirysków.
Brak roślin pływających...
Gupiki ciepłolubne z rybami chłodnolubnymi... Wymagające wody twardej i zasadowej z neonami - rybami wód miękkich i kwaśnych...

Proszę zaprezentuj swoje akwarium, opisz je, podaj wymiary szkła, parametry wody, zastosowaną filtrację itd.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2018 12:58 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Tommson
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018 18:06

Post autor: Tommson »

Lepiej byłoby przenieść, bo odnosi się do restartu zbiornika...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przeniosłam, poprawiłam tytuł tematu.

Proszę podaj dane o których napisałam w swoim poście.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Tommson
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018 18:06

Post autor: Tommson »

Wymiary niestandardowe 55x30x28, co rzeczywiście daje 45l

Temp. wody 23 stopnie pH 7,0
Grzałka Atman 75 W
Filtr wewnętrzny z deszczownią 300l/h, mechanika + węgiel aktywny
Kamień napowietrzający

Obsada
-2 Kirysy spiżowe
-4 Dano pręgowane i 3 danio czerwone
-Farma Cela Helena
od kolegi po likwidacji jego baniaka
-3 Neony Innesa
-2 Gupiki Pawie Oczko

Rośliny:
-Eleocharis parvula
-Micranthemum Monte Carlo
-Bacopa monnieri
-Micrantheum umbrosum
-Rotala macrandra
-jakaś odmiana anubiasa
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kiryski a nie kirysy. Zastosowane podłoże się dla nich nie nadaje. Wymagają piasku.
Dla danio i neonów to akwarium jest za małe, minimalna długość powinna wynosić 60 cm.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ