Dodatkowe oświetlenie w akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rubaszny
Posty: 115
Rejestracja: 26 cze 2018 11:23

Dodatkowe oświetlenie w akwarium

Post autor: Rubaszny »

Witam,
Czy ktoś z was spotkał się ze sprzętem służącym jako dodatkowe oświetlenie (montowane np. na bocznych szybach)?
Jestem ograniczony do oświetlenia, które będzie pasować mi do pokrywy akwarium (2x18W) a chciałbym zapewnić rośliną nieco większą ilość światła.
Czy szukać dodatkowych źródeł oświetlenia czy lepiej będzie zamienić pokrywę na oświetlenie LED (np: https://www.plantica.pl/produkty/oswiet ... asQAvD_BwE).
Czytając artykuły na internecie, nie chcę wchodzić w dyskusje LED czy świetlówka a po prostu sprawdzić czy istnieją alternatywy dla oświetlenia dedykowanego pod pokrywę (2x18W) w postaci małych lampek kierunkowych czy zostaje zamontowanie akwarium bez pokrywy z listwą LED (wolałbym zostawić pokrywę żeby ograniczyć ilość zabrudzeń w akwarium).
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.
Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje zapytanie, to w pokrywach do istniejących świetlówek montuje się dodatkowe zestawy świetlówek ze statecznikiem poza akwarium. Pod pokrywę wchodzą tylko dwa przewody do świetlówki dodatkową świetlówkę "dopina" się do istniejącej w pokrywie za pomocą uchwytów.
O to chodzi?
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Rubaszny
Posty: 115
Rejestracja: 26 cze 2018 11:23

Post autor: Rubaszny »

Nie słyszałem o czymś takim, ale chyba to będzie rozwiązanie. Dzięki za pomoc. Biorę się za kopanie w internecie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poczytaj tematy dziale Sprzęt i Autorskie Rozwiązania, bo o dodawaniu oświetlenia sporo już było pisane.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

Rubaszny pisze:Nie słyszałem o czymś takim, ale chyba to będzie rozwiązanie. Dzięki za pomoc. Biorę się za kopanie w internecie.
szukaj aqael-aqaszut uni-zsn t8 lub t5.sam takich używam
tu masz temat
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=22210
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ