Odchowanie narybku Razbora Galaxy

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Odchowanie narybku Razbora Galaxy

Post autor: katee_1 »

Witajcie,
Rybki mam dopiero tydzien.
Tak jak pisalam w innym watku, prawie po dwoch miesiacach dojrzewania zbiornika wpuscilam 6 krewetek Amano i 12 Razbora Galaxy. Oczywscie osobno, stopniowo i z aklimatyzacja.
Ku mojemu zaskoczeniu, po tygodniu trzymania Galaxy mam narybek :) cieszy mnie to, oznacza to ze rybki maja sie u mnie wspaniale.
Trwaly gody ale myslalam ze krewetki zjedza ikre.
Narybek odlowilam, do osobnego zbiornika dzisiaj, zalozylam grzalke i delikatny filtr na najnizszym poziomie, narybek sobie plywa dzis caly dzien.
Pomozcie co robic dalej, czym karmic jakie warunki zapewnic?
Maja teraz 24 stopnie, a filtr jest tak zalozony ze rusza delikatnie tafla wody. Ugotowalam zoltko z jaja kurzego ale nie tknely.
Bede bardzo wdzieczna za wszelkie rady.
Nie mialam sumienia ich tak zostawic w akwa ogolnym na pozarcie jako przekaske :)

Pozdrawiam
katee_1
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Może spróbuj artemie podać.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

katee_1 pisze: czym karmic jakie warunki zapewnic?
Hikari First Bites (pył) i/lub JBL JBL nobil fluid (zawiesina z artemią). Jeśli młode wykluły sięw tych samych warunkach, co dorosłe, to takie same warunki zapewnij młodym (czyli takie same warunki jak dorosłym).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Trex, krzych_100 dziekuje Wam bardzo za posty.
Co ja to wlasciwie liznelam akwarystyki dopiero I nie mam doswiadczenia, choc podstawy znam, ale narybku nigdy nie mialam. Bardzo to mile doswiadczenie. Cud narodzin w niewoli. Ciesze sie, ze stworzylam takie warunki ze stworzonka czuja sie jak na wolnosci.
Hikari mam, nawet karmie tym dorosle. NobilFluid musze zamowic.
Staram sie utrzymac takie warunki jak w ogolnym wg wskazan.
Mam tylko pytanka:
Jak czesto maluchom podmieniac wode?
Jak czesto je karmic?
Rozumiem ze skoro, wszystko to samo co w duzym zbiorniku to glupie pytanie? :)
Jak jest z dojrzaloscia zbiornika, wzielam wode z duzego czyli dojrzala I tam je wpuscilam, bez podloza, czy to wystarczy aby utrzymac biologie? To przecinki narazie sa wiec chyba duzo nie produkuja. Po ilu tygodniach mozna juz takie maluchy wpuscic z powrotem do doroslych?
Aha I jeszcze jedno mi sie przypomnialo. Czy jest to mozliwe ze sa tak male ze nie zauwaza sie jak cos szamaja? Kurcze, dajeale im jesc a one na poczatku sie odsuwaja na bok, i troche plywaja, moze pozniej cos skubna, ale nie widac zeby jadly, moze nie wiedza ze Hikari sie je.....?

Dziekuje
Pozdrawiam
katee_1
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

katee_1 pisze:Jak czesto maluchom podmieniac wode?
Jak czesto je karmic?
Tak samo jak dorosłym, przy czym karmić częściej małymi porcjami (na początek Hikari w zupełności wystarczy).
katee_1 pisze: Po ilu tygodniach mozna juz takie maluchy wpuscic z powrotem do doroslych?
Jak będziesz zmieniała pokarm na większy, to przy 10mm długości ryby już wpuść je razem. Trudno mi powiedzieć, ile to będzie czasu, bo to zależy od karmienia (im wolniej, tym lepiej, bo szybki wzrost to jest już tucz). Czyli spokojnie, umiarkowanie, bez przegięć :)
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Dziekuje za odpowiedz.
Oby sie udalo odchować chociaz kilka :)

Pozdrawiam
katee_1

P.S. zmierzylam je na oko i obecnie maja 3 lub 4 mm. Moze dadza rade. Pewnie z miesiac trzeba czekac.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

katee_1 pisze:Oby sie udalo odchować chociaz kilka Smile
Mnie narybek pojawił się kilka razy, z czego ostatnie sztuki odłowiłem (najprawdopodobniej galaxy zjadają swój narybek - nie wiem, nie widziałem). Praktycznie warunki były takie, że wsadziłem je do akwarium 8l z filtrem gąbkowym i bez grzałki. Grzałkę wsadziłem potem...
Hikari podawałem mokrym pędzelkiem, potem, jak już rybki były większe, był IBL fluid (kropla wystarczyła). Jeśli podmieniałem wodę dorosłym, to przy okazji podmieniałem narybkowi jakiś 1 litr (przy 8 litrach pojemności akwarium).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Dziekuje za wskazowki.
Wlasnie zaczelam mieszac Hikari first bites z odrobina wody z akwa I taka papke trzymam w malutkiej strzykawce, zrobila sie zawiesina. Daje im wlasnie jedna krople pod tafle wody, ale sa tak male ze trudno dostrzec czy ciamkaja :) pyl sie uwalnia w toni. Zauwazylam ze galaxy glownie jedza z toni a te dorosle u mnie z toni oraz bardzo czesto wydziubuja z dna. W ogole to nie sa wcalw takie plochliwe jak sie o nich mowi, bardzo szybko sie do mnie przyzwyczaily.
Jbl nobil fluid w drodze....

Dzieki serdeczne za podjecie watku.
Pozdrawiam
katee_1
ODPOWIEDZ