[125l] ogólne

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

KasiaiKrzysiu
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2017 13:37
Lokalizacja: Niemcy

[125l] ogólne

Post autor: KasiaiKrzysiu »

Witam

Najpierw napiszę co jest w akwarium:
wymiary 81X36X50
Podłoże : czarny żwirek Dennerle 1-2mm
duży korzeń
sporo roślinek, ogólne zbieranina dochodzi do siebie po pladze sinic
pH: 6,5
GH: 6
KH: 3
temperatura: 24-25'
NO3: 25

Obsada:
2 Ramirezki Electric Blue
15 neonów czerwonych
6 kirysków albinosów
2 cudaczki (przylgi chińskie)

Chcielibyśmy dokupić jeszcze coś czyszczącego akwarium, zastanawiamy się nad: ok 6 otosków, lub dodatkowe 4 cudaczki, albo dokupić ok 5 kirysków, jeżeli kirysków to czy lepiej kupić te same, czy lepiej inny gatunek.
Może macie inne pomysły co można by dodać/zmienić w tej obsadzie.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie da się pogodzić cudaczków z ramirezami. Przylgi do oddania, a do sprzątania proponuję ślimaki i krewetki ( jak dużo roślin to mają gdzie się chować przed pielęgniczkami).
Dla ramirezek i neonów trzymać temperaturę 26°C wzwyż, przylgi są zimnolubne, otoski też powinny mieć chłodniej jak ramirezki i n.czerwone.
KasiaiKrzysiu
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2017 13:37
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: KasiaiKrzysiu »

MarJan pisze:Nie da się pogodzić cudaczków z ramirezami.
Chodzi Ci o parametry wody, czy agresję? moje ramirezki są bardzo spokojne, w sumie to atakują tylko mnie jak wkładam do środka ręce... Kiedyś mieliśmy jeszcze 3 molinezje i były dużo bardziej agresywne niż ramirezki.
Cudaczki nie są zbyt aktywne. Siedzą często na szybach, a inne ryby w tym ramirezki ich nie zaczepiają, żyją już tak ponad pół roku i jakoś nie widzę, żeby były zastraszone. Może to kwestia charakteru.

Myślałem nad krewetkami, ale właśnie ze względu na ramirezy sobie odpuściłem, no chyba że coś większego jak filtrujące, czy amano.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Nie da się połączyć bo muszą mieć inne warunki w akwarium, Ramirezy lubią ciepłą wodę, a przylgi chłodną.
ODPOWIEDZ