Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Czym karmić ryby i czy dobrze to robię

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek86

PostWysłany: 30 Cze 2018 16:43    Temat postu: Czym karmić ryby i czy dobrze to robię Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja obsada to
Bystrzyki Ozdobne
Kiryski Spiżowe, Panda i Albinoski
Zbrojniki
Ślimaki Helenki

Jestem zupełnie początkującym akwarystą i mam pytanie odnośnie karmienia rybek. Posiadam produkty takie jak karma mrożona Oczlik (w blistrach), suszoną Ochotkę, płatki dla ryb akwariowych Bio Vit Tropical oraz Green Algae Wafers Tropical (tabletki opadające dla zbrojników). I teraz tak, Oczlika (oglądałem na YTube) nie podaję zamrożonego tylko rozpuszczam w ciepłej wodzie i podaję rybkom. Oczlik ładnie opada na dno i jedzą go chętnie wszystkie rybki, jak go podaję to widać duże "poruszenie" w akwarium. Suszona Ochotka i płatki pływają po powierzchni wody i rybki nie jedzą tego. Nie podpływają do powierzchni, jedzą tylko to co opadnie częściowo (Bystrzyki w środkowej części zbiornika) lub zupełnie na dno (Kiryski i Zbrojniki). Tabletki dla zbrojników zawsze znikają Smile.

Karmię dwa razy dziennie, rano podaję rozpuszczonego Oczlika wieczorem jedną tabletkę dla zbrojników. Czy to dobrze? Za dużo, za mało? Co z tym suszonym pokarmem i płatkami, dlaczego rybki tego nie jedzą i nie podjadają z powierzchni wody?

Co mogę jeszcze kupić mrożonego aby rybki były zadowolone i ładnie rosły oraz jaki żywy pokarm mogę podać dla takiej obsady? Czy pokarmem mrożonym mogę karmić codziennie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 30 Cze 2018 17:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

widocznie ryby, które masz nie lubią zbierać jedzenia z tafli, możesz ten susz namoczyć odrobiną wody z akwarium- zalac go jakis czas przed karmieniem, aby się "napił" i wtedy może będzie chętniej jedzony...Twoje ryby nie lubią "chipsów" Very Happy
Ja z mrożonek daję solowca, larwę czarnego komara i szklarkę [codziennie coś innego- rozmrażam wodą z akwarium w małym kielonku]- nic nie przebije tych specjałów u mnie w akwarium, oczlika podawałem wcześniej, ale strasznie drobny jest Smile
Zazwyczaj karmię raz dziennie, wiem że 2x to taki standard, jak czasem chcę dać im jeszcze raz to pierwsze karmienie jest mrożonką, a drugie to płatki, ponadto codziennie "zbrojnikowe tabletki" znikają.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Maciek86

PostWysłany: 30 Cze 2018 17:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co polecacie z pokarmu żywego? Jutro jadę na giełdę akwarystyczną i zawsze pokarm żywy też tam jest. Co proponujecie dla takich małych rybek jak moje?
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 01 Lip 2018 18:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek86 napisał:
A co polecacie z pokarmu żywego?
Spróbuj złapać coś sam siatką w stawie. Często jest to oczlik, nadmiar można zamrozić, a żywy może postać w wiadrze kilka dni (niezbyt długo, bo jak jest za dużo oczlika w wiadrze, to szybko woda się psuje/śmierdzi, więc zamrozić trzeba więcej, a w wiaderku zostawia się to, co pozostaje po kilkukrotnym przelaniu wody przez sitko). Jeśli boisz się łapać w stawie to poszukaj, skąd jest pozyskiwany oczlik sprzedawany jako mrożony w sklepach Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: