Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Wypoziomowanie szafki pod 450l

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Autorskie rozwi您ania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Nervix

Do陰czy: 20 Pa 2018

PostWys豉ny: 20 Pa 2018 14:25    Temat postu: Wypoziomowanie szafki pod 450l Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Posiadam szafke firmy Juwel pod zbiornik 450l. Stupki od szafki s przykrecane ale bez mo磧iwo軼i regulacji. Pod這zylem filc i postawi貫m zbiornik. Patrz帷 na poziomice wszystko jest 豉dnie w oczku. Kiedy napelnilem zbiornik okaza這 si 瞠 jest r騜nica 5mm po d逝go軼i z prawej strony. Patrz帷 na poziomice i szafke pokazuje mi 瞠 jeszcze musia bym delikatnie unie嗆 lew stron co mija si z faktem 瞠 to z prawej strony jest za nisko. Jak rozwi您a ten problem. Czy kto mia podobny lub czy kto przerabia stupki pod ta szafke? Czy mo瞠 mi kto pom鏂 jak to rozwi您a? B璠 bardzo wdzi璚zny. Pozdrawiam.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
MarJan
Akwarysta

Do陰czy: 23 Kwi 2017
Pom鏬: 127
Sk康: Stargard

PostWys豉ny: 20 Pa 2018 14:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nalana woda w zbiorniku to najlepsza poziomica, na inne nie patrz Smile
Z n騜k nie pomog, mo瞠 co po prostu odpowiednio podci望 i pod這篡 pod n騜k, 瞠by nie by這 wida, typu kawa貫k panela czy p造tki ceramicznej.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powr鏒 do g鏎y
krzych_100
Moderator
Moderator

Do陰czy: 11 Lut 2014
Pom鏬: 224
Sk康: Bytom

PostWys豉ny: 21 Pa 2018 14:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nervix napisa:
Czy kto mia podobny
Owszem, poziomowa貫m rega z akwariami. W markecie kupi貫m blach u篡wane do skr璚ania drewna, blachy s r騜ne, ale kupowa貫m o kszta販ie prostok徠a (takich potrzebowa貫m, poniewa k徠owniki s chyba 40x60mm, wi璚 stoj na prostok徠nych blachach, pomi璠zy blachy da貫m kawa貫k gumy).
W regale jest obecnie 5 zbiornik闚, wi璚 to troch wa篡 i podobnie jak u Ciebie, poziomica wskazywa豉 poziom, a po zalaniu wida, 瞠 jednak wszystko osiad這. R騜nica nie wynosi mo瞠 5mm, ale ze 2mm.
Reasumuj帷, poziomowa貫m blach przek豉dan gum.

Nigdy nie dyskutuj z idiot, najpierw sprowadzi ci do swojego poziomu, a potem pokona do鈍iadczeniem Smile
Powr鏒 do g鏎y
Nervix

PostWys豉ny: 21 Pa 2018 16:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Puki mam zbiornik pusty wymieni filc na podk豉dki z p造ty pilsniowej co jest na tylnej 軼ianie szafek. Najpierw wypoziomuje na pusto ale z akwarium. B璠 musia unie嗆 prz鏚 bo mam przechy na przedni szyb. P騧niej przyjdzie pora na pozycjonowanie po d逝go軼i. Wiem 瞠 pojda do g鏎y stupki z tylu i z przodu 瞠 鈔odka. Trzeba b璠zie wepchn望 je jakim patykiem. P騧niej zaleje i si oka瞠 co dalej. Zak豉dam zbiornik z wi瘯sz ilo軼i kamieni - otoczaki z rzeki. Do tego masywny korze i kilka ro郵in. Czy pod kamienie podlozyc piank 5mm od paneli z這穎na z dw鏂h warstw?czyta貫m 瞠 niekt鏎zy k豉d styropian lub nie podk豉dki PCV. Co poradzicie? Chcia豚ym uzyska taki efekt jak na pierwszym zdj璚iu.
http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?p=43258
Powr鏒 do g鏎y
MarJan
Akwarysta

Do陰czy: 23 Kwi 2017
Pom鏬: 127
Sk康: Stargard

PostWys豉ny: 21 Pa 2018 17:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym na ca陰 powierzchni dna [na samo szk這] da przyci皻y styropian- dzi瘯i temu gdzie nie u這篡sz kamoli b璠zie ochrona Wink

Moje 112l >>klik<< Smile
Powr鏒 do g鏎y
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWys豉ny: 21 Pa 2018 21:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nervix napisa:
Najpierw wypoziomuje na pusto ale z akwarium
Mo積a zrobi jeszcze tak, 瞠 bierzesz 5 os鏏 (zak豉daj帷, 瞠 wa膨 po ok. 80kg) i sadzasz na szafk, sprawdzasz poziomic i poziomujesz dalej:)
Nigdy nie dyskutuj z idiot, najpierw sprowadzi ci do swojego poziomu, a potem pokona do鈍iadczeniem Smile
Powr鏒 do g鏎y
Nervix

PostWys豉ny: 22 Pa 2018 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akwa ju wypoziomowanie. Teraz kolej na aran瘸cje. Dzi瘯i za pomoc.
Powr鏒 do g鏎y
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWys豉ny: 23 Pa 2018 17:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Akwa ju wypoziomowanie.
Jak?
Powr鏒 do g鏎y
Nervix

PostWys豉ny: 26 Pa 2018 10:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak powinno by. Czyli po zalaniu akwarium kontrola czy wszystko jest wypoziomowane(szafka).
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Autorskie rozwi您ania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz 軼i庵a plik闚 na tym forum