Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[120] ogólne, nowe akwa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalarcz

PostWysłany: 28 Sie 2018 20:50    Temat postu: [120] ogólne, nowe akwa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akwarium 120 litrów
wymiary 80*33*45
parametrów wody jeszcze nie znam
Filtr wewnętrzny aqael turbo filter 1000
oświetlenie 2 świetlówki 18 w
nie znam nazw roślinności oprócz żabienicy która szybko wypuściła sadzonki widoczne teraz na tyle
obsada
-10 razbor klinowych
-para mieczyków
-para kakadu
-3 otoski
-kilkanaście nieplanowanych ślimaków
https://zapodaj.net/d1a3c9cf37d60.jpg.htmlhttps://pokazywarka.pl

Popraw temat na zgodny z regulaminem,uzupełnij informacje,przeczytaj regulamin działu "Galeria" .wojtass9

Ostatnio zmieniony przez kalarcz dnia 29 Sie 2018 8:26, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andypl33
Akwarysta

PostWysłany: 29 Sie 2018 5:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak w skrócie to pusto jakoś na środku i obsada też jakoś kiepsko dobrana
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 29 Sie 2018 8:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kalarcz napisał:
akwarium 120 litrów

obsada
-10 razbor klinowych
-para mieczyków
-para kakadu
-3 otoski
-kilkanaście nieplanowanych ślimaków
https://zapodaj.net/d1a3c9cf37d60.jpg.htmlhttps://pokazywarka.pl

Proszę popraw tytuł tematu na zgody z Regulaminem Działu Galeria.
Podaj więcej informacji o zbiorniku: wymiary akwarium, zastosowany sprzęt, parametry wody, podłoże, jak długo akwarium już stoi, jak długo dojrzewało itd.

Podłoże nie nadaje się to hodowania ryb dennych czyli pielęgniczek. Dla nich konieczny jest piasek. Dodatkowo potrzebują schronienia w postaci choćby skorup kokosów.

Obsada do zmiany - mieczyki to ryby wymagające wody twardej i zasadowej, a razbory i szczególnie kakadu wymagają wody miękkiej i kwaśnej. Nie należy łączyć ze sobą tych gatunków ryb.

Akwarium jest puste i moim zdaniem ryby zostały wpuszczone za szybko.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

Do końca lutego 2019 będę mocno mniej dostępna na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
kalarcz

PostWysłany: 29 Sie 2018 8:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

andypl33 napisał:
Tak w skrócie to pusto jakoś na środku i obsada też jakoś kiepsko dobrana

jestem nowy w akwarystyce, nie chciałem na początek dużej ilości roślin, posadziłem kilka żeby zobaczyć czy się utrzymają itd, docelowo podobają mi się bardziej zarośnięte zbiorniki więc w najbliższym czasie planuje młode żabienice przesadzić bardziej na środek lub je oddać a na tyle posadzić kolejne dwie wysokie rośliny.
Co nie tak z moją obsadą? wiem że mieczyki i kakadu powinny być w haremie, ale tak samo jak z roślinami nie chciałem na początek przesadzać z ilością ryb, dodatkowo okazało się że moje samce nie są zbyt natarczywe i prawdopodobnie pozostawię je w parach zamiast haremów, wiem też że otosków powinno być więcej ale akwarium nie jest zbyt mocno zaglonione więc większa ilość mogłaby głodować
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 29 Sie 2018 8:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BARA napisał:

Obsada do zmiany - mieczyki to ryby wymagające wody twardej i zasadowej, a razbory i szczególnie kakadu wymagają wody miękkiej i kwaśnej. Nie należy łączyć ze sobą tych gatunków ryb.

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.

Napisałam Ci dlaczego mieczyki nie powinny być trzymane z kakadu. Mają kompletnie inne wymagania co do parametrów wody.

Dla kakadu podłożem powinien być piasek. Potrzebują również kilku grot ze skorup kokosa lub ceramicznych.

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie trzymasz.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

Powrót do góry
kalarcz

PostWysłany: 29 Sie 2018 8:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BARA napisał:
BARA napisał:

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.

Napisałam Ci dlaczego mieczyki nie powinny być trzymane z kakadu. Mają kompletnie inne wymagania co do parametrów wody.

Dla kakadu podłożem powinien być piasek. Potrzebują również kilku grot ze skorup kokosa lub ceramicznych.

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie trzymasz.

jedna grota jest w kamieniu z lewej strony, jest też kilka zakamarków wśród roślinności których nie widać na pierwszy rzut oka, tak czy siak zastanawiam się nad oddaniem kakadu, i zastąpieniu ich prętnikami
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 29 Sie 2018 8:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za poprawienie tematu.

Jak długo ten zbiornik już stoi? Jak długo dojrzewał? Kiedy wpuściłeś do niego ryby?

Dla kakadu powinnieneś zapewnić piasek i kilka schronień.
Dla prętników rośliny pływające.
Proszę poczytaj o wymaganiach ryb, jakie chcesz trzymać. Sprawdź parametry wody i dopasuj do nich obsadę.

Razbory tak jak kakadu nie pasują do mieczyków.

Możesz stworzyć naprawdę ładne akwarium i czekam na dalsze zdjęcia dotyczące tego zbiornika.

Powrót do góry
kalarcz

PostWysłany: 30 Sie 2018 15:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgodnie ze słuszną sugestią że mam pusty środek dokupiłem 2 nowe rośliny, po sadzeniu i podmiance wody trochę spadła przejrzystość, ale jutro już osady opadną a filtr przerobi resztę, godzinę po grzebaniu wygląda to tak
https://zapodaj.net/517e6ee7ba0e5.jpg.html
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 30 Sie 2018 15:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anubiasa nie powinieneś sadzić w podłożu. To epifit.

Nadal podłoże nie nadaje się dla kakadu.
Zrób porządek z obsadą.
Zbadaj parametry wody.

Powrót do góry
kalarcz

PostWysłany: 30 Sie 2018 15:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BARA napisał:
Anubiasa nie powinieneś sadzić w podłożu. To epifit.

Nadal podłoże nie nadaje się dla kakadu.
Zrób porządek z obsadą.
Zbadaj parametry wody.

która z tych roślin to Anubias? jak powinienem ją sadzić? i czy w żwirku będzie żyła jeśli tego nie zrobię? podłoże pozostanie, wymiana to za duża ingerencja na obecną chwile, postaram się poszukać domu dla Kakadu i zastąpić ją jakimś innym gatunkiem, może jakaś sugestia jakim? chciałbym pare jakichś ładnych średniej wielkości ryb
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 30 Sie 2018 17:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prętniki pasowałyby idealnie myślę, nie potrzebują określonego podłoża, trzymają się bardziej górnej strefy zbiornika, samce są bardzo efektowne, tylko na taflę wody potrzebujesz rośliny pływającej, choćby rzęsy- może być wgłębka, rogatek luźno rzucony czy cokolwiek co zakryje taflę.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 30 Sie 2018 17:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anubias to to z tyłu mniej więcej na środku długości akwarium.

Anubiasa możesz przywiązać do kamienia lub korzenia, wetknąć w szczelinę tylko uważaj aby nie przygnieść za bardzo kłącza.
Zakopanie Anubiasa a dokładniej zakopanie kłącza może spowodować to że roślina zgnije.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: