Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[68] Parapeciak Project
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 15 Kwi 2017 16:45    Temat postu: [68] Parapeciak Project Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.

Dojrzewało w głowie i zaczyna przechodzić w etap realizacji. Jest to projekt akwarium "parapetowego". Jak się można domyślić wymiary będą niestandardowe: 110x20x30 - 66 litrów brutto.

Przeznaczenie zbiornika nie zostało jeszcze dokładnie zdefiniowane ale wstępnie ma być to obiekt wielofunkcyjny:

- pewnie roślinniak dekoracyjny HT
- pewnie będą w nim jakieś Neocaridiny
- za jakiś czas wrzucę tam ikrę (jak się pojawi) tęczanek.

Obecnie jak widać ze sprzętu mam tylko parapet ale są tego plusy bo nie mam problemów z glonami (żart tak suchy, że musiałem dolać wody w akwariach)

Sprawa filtra już raczej przesądzona ze względu na krewetki i możliwy narybek - JBL CristalProfi m. Jeżeli ktoś ma doświadczenia z tym filtrem to proszę o opinie bo jeszcze go nie zakupiłem. Z racji tego, że zbiornik długi i otwarty w drugim końcu pojawi się jakiś mały skimmer.

Oświetlenie będzie na LEDach. Wystrój nieznany. Postaram się również podsumować koszty takiego zbiornika bo być może ktoś wpadnie na podobny pomysł a parapety są powszechne. Zakupy będą dotyczyć głownie produktów komercyjnych. Z druciarstwa planuję jedynie bimbrownię.

Pozdrawiam.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko

Ostatnio zmieniony przez Neurochirurg dnia 11 Paź 2017 8:55, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kross
Akwarysta

PostWysłany: 16 Kwi 2017 9:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Projekt zapowiada się ciekawie. Jak pisałem Ci o tym filtrze,będziesz zadowolony. Jakie rośliny w planie i co planujesz dać jako podłoże pod HT?

P.S Co do aranżacji,będę obserwował abyś czegoś nie spartolił Wink

Pozdrawiam,Daniel
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 16 Kwi 2017 14:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam ziemie z ogrodu jako baza, bedzie Pan zadowolony Smile
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 16 Kwi 2017 15:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba właśnie z ziemią się pobawię. Rośliny jakieś niskie i trawnikowe, nie mam jeszcze koncepcji. Na razie klei się baniak i zakupy robię. Muszę też pomyśleć o belce z mocnym światłem.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 16 Kwi 2017 18:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To rozumiem ze bedzie HT?
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 16 Kwi 2017 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mark_farina Takie jest wstępne założenie. Czasem trzeba sobie utrudnić życie Wink

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 16 Kwi 2017 18:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neurochirurg napisał:
Czasem trzeba sobie utrudnić życie Wink

Mam dwa zbiorniki na ziemi i wg mnie sa bardziej przewidywalne niz uzywanie aktywnego substratu, ale to sa moje przemyslenia Smile
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 17 Kwi 2017 19:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mark_farina Aktywne podłoże w ogóle nie wchodziło w grę. Jak u mnie ruszy to już może z przycinki coś od Ciebie wezmę Wink

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 28 Kwi 2017 20:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie miałem ostatnio czasu. Trochę gratów przybyło. Koncepcja została ustalona - Iwagumi w oparciu o Dragon Stone.

Podliczenie na chwilę obecną (ceny zaokrąglone):

Akwarium (float, szyba 6mm) - 165 zł
Skała (Dragon Stone ok. 10 kg) - 90 zł
Mata - 15 zł
Skimmer (Aqua Nova)- 30 zł
Grzałka (Aquael EasyHeater 50W) - 65 zł
Wężyki do CO2 - 4 zł
Wyłącznik czasowy (elektroniczny) - 29 zł

Suma: 398 zł

To oczywiście nie koniec wydatków.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 28 Kwi 2017 20:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A myslalem ze bedzie bez swiatla Na ziemi bez filtra z lekkim zabarwieniem bagienka. Tak mi sie parapeciak kojarzy Mr. Green

Ale widze ze szykujesz HT petade Very Happy
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 28 Kwi 2017 20:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem fanem rogatków, wąkrotek, skręconych filtrów lub ich braku. 20 lat temu to była norma - szukam nowych rzeczy, nie jestem aż taki stary Smile

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 28 Kwi 2017 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neurochirurg napisał:
Nie jestem fanem skręconych filtrów Smile

Zauwazylem Very Happy
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 28 Kwi 2017 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mark_farina Ty tu nie żartuj tylko dno odmulaj Smile

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
Kross
Akwarysta

PostWysłany: 30 Kwi 2017 11:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neurochirurg Akwarium w całości z float?

Pozdrawiam,Daniel
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 30 Kwi 2017 11:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kross Całe. Facet nie miał kawałka opti na przód. Szczerze mówiąc jak stoi na tle białej ramy okna to nie widać szczególnej różnicy w bieli.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Skocz do: