[240L] - AleksanderK

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Ja właśnie dziś wpuściłam do siebie pigmejki i faktycznie pływają w toni, wręcz ganiają za dwa razy większymi od siebie drobnoustkami, buszują na liściach czy korzeniach tak samo chętnie jak po dnie. Dla mnie super.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Aktualizacja wątku:

Akwarium ma się całkiem dobrze, pojawiło się troszkę glonów nitek.
Monte Carlo nie może coś odbić, poczekam jeszcze, może coś w końcu ruszy.

Zastanawiam się czy zasadzić mech na korzeniach, co sądzicie?

Obsada:

4 Skalary - jak je zobaczyłem w sklepie to nie mogłem ich nie mieć.
15 Zwinników
6 Kirysków Pigmejów
6 Otosków
2 ślimaki "Helenka"

Docelowo będzie jeszcze 25 zwinników i kilka gupików.

Zdjęcie poniżej, po kliknięciu powinno zrobić się większe.

Obrazek
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Podoba mi się ale:

- jak zwykle szpecą te klamoty wyposażenia technicznego a zwłaszcza ta grzałka stanowiący mocny punkt kompozycji :) . Umieszczenie jej tam było nie najlepszym pomysłem nie tylko ze względów estetycznych . grzałka powinna być narażona na przepływ wody wkół niej więc może przy zasysie ?

- brak tła wydaje sie być mankamentem

- planowanie gupików jako towarzystwo do skalarów wydaje sie być kiepskim pomysłem
- masz ładnie zaaranżowane mikrosoria więc zamiast mchów na korzeniach zastanów sie nad dalszym rozwijaniem watku mikrosoriów na korzeniu?
Wprowadzając mchy jenoczesnie mając trawniczki przygotuj sie na dużo pracy z utrzymaniem porządku na trawnikach .
W oparciu o własne doświadczenia wypracowałem sobie zasadę : albo mech albo trawnik
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dziękuję bardzo.

Kurde tło :shock: Przecież jest :D Hahaha ale głupio wyszło, faktycznie
wygląda jakby go nie było, muszę chyba wymienić na inne :D

Sprzęt jest wynikiem już z tego że byłem zmęczony i nie ukryłem go do zdjęcia, na bieżąco będą nowe fotki i wtedy podejdę do tego profesjonalniej, proszę wybaczyć.


Hmm faktycznie z tym mchem będzie problem, odpuszczę i skupię się tak jak radzisz na mikrozoriach.

Edit: Czemu Gupiki i Skalary to zły pomysł? Chodzi o to że zeżrą potomstwo gupików?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Wyglada byczo ...oprocz wspomnianej techniki na widoku ; temperaturomierz tez mozesz do szuflady wrzucic . Jakie podloze ?
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dziękuję ;)

Zrobi się :D
Podłoże to Aqua substrate II, na Amazonie jeszcze za wczas :D

W sumie chciałem sobie spróbować na aktywnym jak to wyjdzie, testuje i się uczę.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Czemu Gupiki i Skalary to zły pomysł? Chodzi o to że zeżrą potomstwo gupików?
Gupiki i skalary mają inne wymagania co do wody. Gupiki to ryby wód twardych i zasadowych, skalary - miękkich i kwaśnych. Wyśrodkowywanie parametrów dla obu gatunków nie będzie służyło ani jednym, ani drugim. W mojej opinii korzystniej zostać przy jednym z tych gatunków i innymi rybami uzupełnić obsadę.

Btw. Bardzo fajny layout :ok
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

AleksanderK pisze:Edit: Czemu Gupiki i Skalary to zły pomysł? Chodzi o to że zeżrą potomstwo gupików?
Odmienne wymagania .
Stosując aktywne raczej nie masz wyboru i będziesz miał kwasno i miekko czyli dla skalarów OK i odwrotnie to co potrzebują gupiki .

PS
To obecne tło prawie transparentne może sie okazać w przyszłości (jak sie trochę porozrasta ) nawet fajne .
Tak sobie pomyślaem teraaz że stwarza sie mozliwość kształtowania głębi przez kolorowe podświetlenie .
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jeśli gupiki w przyszłości miałyby być żywym pokarmem dla skalarów to nagwizdane bym miał na wymogi dla nich, ale też wpuszczane by były dopiero kiedy skalary dorosły by do takiej formy jedzenia i w ilości odpowiadającej jednemu karmieniu :wink:

Ładnie wygląda zbiornik.

A drobniejsze ryby, które by miały koegzystować ze skalarami według mnie też powinny być wybierane z kąsaczowatych nie tych najrobniejszych- z takich dorastających do około 5cm, idealnym przykładem byłby miedzik obrzeżony.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Tez mam gupiki ze skalarami w wodzie miekkiej i kwasnej . Nie zauwazylem zadnych oznak zachowan chorobowych u gupikow . Ryby sa wybarwione, ruchliwe , zerujace , z ciagla aktywnoscia hm hm . Nie pierwszy raz mam tego typu polaczenie i nie widze przeciwwskazan .
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dziękuję wszystkim.

Dokupiłem 2x Mikrozorium Trident
1x Monte Carlo - dopóki nie zacznie rosnąć jak należy nie odpuszczę :D

Odpuszczam mchy

Zastanawiam się czy dawać coś na tył, nie mam pojęcia...
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Bardzo lubię układ kompozycji jaki zastosowałeś. Klasyk i w Twoim przypadku dobrze zrobiony. Tło jest srebrne?
Obrazek
[126L] Dżungla
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dziękuję.

Z tłem jest dziwna sytuacja, kupiłem czarne tło które się nalepia na szybę, zrobiłem to w tak pokraczny sposób że zerwałem czarne tło i tą taką białą kartę śliską na której było tło przylepiłem już taśmą :D

Wierzcie lub nie ale teraz wygląda to o niebo lepiej niż gdy osobiście przylepiłem czarne tło :D
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Aktualizacja:

Glony powoli znikają, myślę że nie potrzebnie dawkowałem małe ilości mikro, chyba sam mineralizator powinien wystarczyć przy tych roślinach co mam w akwarium.

Aktualnie dawkuje:
3 kliki Micro Green
2 kliki potasu

Doszło kilka nowych malutkich anubiasów, mikrozorium trident oraz Pogostemon erectus.

Rybki mają się super, padł tylko 1 zwinnik, jednak był jakiś chorowity, reszta sobie pływa, mają apetyt.

Problem z małymi ślimakami, muszę chyba dokupić Helenek chyba że są jakieś inne sposoby aby się pozbyć tego "dziadostwa"?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

HEj, nie kupuj Microsorium ;) Jak ci ruszy to nie będziesz wiedział co robić z młodymi roślinami.

Powodzenia!

PS. nie możesz tej grzałki "położyć" za górką w poziomie? wtedy zostanie ci tylko wlot filtra do zakrycia (ja czekam aż mi zarośnie).
Zablokowany