[240L] - AleksanderK

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Dawno nic nie pisałeś, butla działa?
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Witam :)

Butla działa, jestem bardzo zadowolony z zakupu, już nigdy więcej bimbrowni, za jakiś może kupię większą, ale to zależne czy bardzo będę się wnerwiał wycieczkami do Krakowa żeby nabić butlę :D

Jestem po restarcie :( Otóż człowiek uczy się całe życie i za pierwszym razem praktycznie wszystko robi się źle, tak samo bywa z nawożeniem akwarium gdzie 90% roślin to epifity, glony, glony i jeszcze raz glony, próbowałem walczyć, jednak było chyba za późno.

Zmieniłem aranż, czekam na jeszcze kilka roślinek na tył, nawożenie mam już przemyślane, teraz musi się udać.
Aktualnie jadę na samym CO2 i 1/2 dawki potasu zalecanej przez producenta.

Restart nie był w 100%, filtr działał non stop, woda ze starego akwa 90L, stare podłoże + 1 opakowanie nowego + piasek z przodu, korzenie również ze starego akwa, trzymajcie kciuki abym znowu czegoś nie zepsuł :)

Dziękuję za zainteresowanie tematem :)
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Jakie ryby polecacie do 240L tak aby nie zjadły krewetek? Ramirezy i Skalary odpadają, lubię krewetki, zwłaszcza red cherry i chciałbym je często widywać w akwarium a przy tych dwóch rybkach nie ma na to szans...
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jak chcesz zawsze widzieć krewetki, kiedy spojrzysz na szkło to kostka 30l by się przydała :P
W 112l kupiłem 30 sztuk i raczej nic ich nie zjada, ale nie jest tak, żebym widział ich "naście" podczas obserwowania zbiornika.
W Twoim sporym akwarium [jak na krewetki] na pewno będą miały miejsce gdzie się chować :D


...a ryby takie, którym do pyska się krewetki nie zmieszczą...przynajmniej już dorosłe, myślę sobie, że gurami mozaikowy jest dość spory i pięknie ubarwiony, miejsca masz dość i przy okazji ryba ma niewielki w sumie pyszczek, ale fajnie jakby ktoś potwierdził, że krewetki miałyby szanse z tą rybą...z innej strony czytywałem, że jak krewetki mają sporo mchu to zawsze się coś uchowa bez względu na ryby, ale dla mnie to i tak słabe rozwiązanie- po co Ci krewetki, które wiecznie walczą o życie nie pokazując się przy tym w ogóle?

drobnicę nie będę polecał, bo sam sobie znajdziesz rybki, które Ci pasują
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

AleksanderK ja mam teraz brzanki wysmukłe (20sztuk), nie robią zamieszania przy nawożeniu i nie zjadają krewetek. Osobiscie uważam to za alternatywe dla oklepanych neonów hehe
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Będzie 40 sztuk zwinnika prawdopodobnie, kiryski i kosiarki no i standardowo gupiki. Wydaje mi się że tak będzie chyba najlepiej, zwinniki jak miałem to bardzo ładnie pływały w ławicy a miałem ich tylko 15.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Witam,
poniżej zdjęcie akwarium:

Obrazek
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Naprawdę fajnie to wygląda, jest super
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Bardzo ładny zbiornik :brawo .
Pomyśl o skimerze, żeby ten korzuch rozgonić.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dziękuję :)
Mam Skimmer, dostałem go jako gratis, tylko że on jest brzydki i duży, postaram się go jakoś zamontować tak aby nie raził po oczach.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Krewetki i ślimaki są niezniszczalne!

10 dni we wiadrze z samymi anubiasami i mikrozorium, bez filtra, grzałki oraz światła.
Woda zimna, nie podmieniana i co?

Wszystkie żyjątka znalezione we wiadrze żyją i pływają w akwarium, na dodatek żaden anubias nie był przegnity najlepsze że według mojej oceny pojawiło się kilka malutkich listków.

Człowiek dba, leje nawozy daje światło w akwarium a te głupie rośliny lepiej żyją we wiadrze bez światła niż w akwarium z którym obchodzę się jak z jajkiem. Koniec tego, przechodzimy na poziom spartański w takim razie!
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Raz napisałeś coś mądrego :D
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Nie prawda :D Wcześniej też napisałem mądrze w innym temacie żeby na zatoczki Ewiq kupiła ślimaki Helenki :D

Teraz tylko tego nie zepsuć :D
ewiq
Posty: 48
Rejestracja: 10 wrz 2018 14:16
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewiq »

Hahaha, no i chciałam posłuchać, pojechałam po Helki i nie było. Więc wróciłam z 10kg kamieni i mchem 8)

A co do wrednosci roślin, to prawda! Wsadziłam gadziny w startującym akwarium bez niczego i pięknie ruszyły, więc będąc w sklepie dałam się przekonać na nawóz i mam wrażenie, że bujny rozwój zastopował.
Pozdrawiam,
Ewelina
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Hah, ja tak szukałem Ampularii, w końcu jednak zostałem zmuszony do zakupu helenek.

Z nawożeniem właśnie jest tak że to może trwać miesiącami aż się dobierze odpowiednie dawki, ja aktualnie nawożę osobno makro i testuję, wcześniej lałem makro i mikro gotowe i musiałem zrobić restart.
Zablokowany