[240L] - AleksanderK

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ewiq
Posty: 48
Rejestracja: 10 wrz 2018 14:16
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewiq »

Ha, no właśnie mam ten sam dylemat. Były w sklepie dorosłe, takie dorodne i też mam myślenie, czy aby napewno je brać do siebie - mam wrażenie, że będą się męczyć w tym zbiorniku.
Pozdrawiam,
Ewelina
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Weź małe a gdy urosną to na patelnię :D
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Aktualizacja wątku:

Do akwarium doszło 7 pielęgniczek Ramireza, fajnie by było aby zostały 3 parki ale chyba za małe akwarium mam na 3 pary :(

Z nowych roślinek to ponikło w piasku oraz jakiś rodzaj bacopy.

Nawożenie:

Poniedziałek,śr,pt 2ppm azotu, 0,14ppm fosforu
Potas 4 kliki dziennie

Glony trochę męczą nitki oraz glon na szybie.

Zdjęcie - przepraszam za słabą jakość, chyba się zapiszę na jakiś kurs fotografowania :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Te 7 ramów wziąłeś z jednego sklepu? Wiesz jest duża szansa, że to rodzeństwo ;) Baniaczek akurat na dwie parki.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Tak wiem, ryby kupiłem w 3 sklepach, w jednym była tylko 1 ostatnia sztuka dlatego jest ich 7 zamiast 8, ma być dostawa pod koniec tygodnia to może dokupię jeszcze jedną.

Zostaną dwie, niestety nie jestem przekonany co do płci wszystkich osobników, na 100% jeden to pięknie wybarwiony samiec który już mnie wkurza bo powoli zajmuje całe akwarium i przegania resztę Ramirez oprócz jednej, te dwie kupiłem w sklepie w którym trzymały się razem i myślę że to mogła być już parka.

Mam pytanie odnośnie sprzętu do robienia zdjęć, niestety mój telefon Lenovo K5 robi zdjęcia mało ostre i zamglone, bawiłem się ustawieniami i zdjęcia są po prostu brzydkie i małe, nie widać takich szczegółów jak np u Raori w wątku.
Drugi telefon to Xaomi Red coś tam 5, robi troszkę lepsze zdjęcia ale nadal małe.

Rozumiem że rozwiązaniem na dobre zdjęcie to telefon za który mógłbym mieć z 5 Lenovo lub aparat i tutaj kwestia jest jaki? Czym wy robicie zdjęcia, jakieś rady jak to zrobić żeby było ładnie? Czytałem kilka poradników i było info o ustawieniu balansu bieli na "świetlówkę" bo taką mam opcje w tel, o ustawieniu ISO jak najniżej ale nadal te zdjęcia są takie nijakie.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Baniak ładny, troche juz woła o cięcie hehe, ale pamiętam go jeszcze z roślin.akwariowych... bo przykuł moją uwagę :)
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dziękuję, uczę się przycinać roślinki bo niestety mam z tym problem, chciałbym aby duży heniek zrobił z siebie kopułę i trochę podrósł.

Co do lewej strony to przerzedzę mikrozorium i nurzańca no i chcę utrzymać z jednej i drugiej strony spadek do środka aby wyszła litera V.

Nie wiem czemu ale rotala po prawej stronie ta po prawo od czerwonej roślinki nie chce rosnąć do góry, mam wrażenie jakby prawa strona po za erectusem troszkę zwolniła, na rotali troszkę jest dziurek i nie wiem czy nie włożyć pod korzenie kapsułki nawozowej?

Co prawda rosną na aktywnym ale może mają za mało jedzonka w podłożu, hmm.
Jejku
Posty: 18
Rejestracja: 12 lis 2018 14:33
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Jejku »

Bardzo ładnie wygląda twój baniaczek. Może ta informacja ci pomoże ponieważ sam mam xiaomi redmi 5, wejdź w ustawienia i ustaw kadr na "18:9" i jakoś zdjęć na "bardzo dobra" i w prawym górnym podczas robienia zdjęć powinieneś mieć napis HDR to też możesz włączyć. Mam ten tel i robi całkiem fajne zdjęcia. :D :D :D
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Akwarium dziko Ci zarasta, lubię takie zdziczałe. :mrgreen:

AleksanderK ja mam sprzęt do krajobrazu, fotografii makro i produktowej.
Z telefonów: Huawei P20 PRO zrobisz dobre fotki.
Z aparatów to sensowne są teraz bezlusterkowe, np.Sony A6300, można kupić z obiektywem za 3,5K i warto, jak to się mówi, "będziesz Pan zadowolony". Nie daj się wciągnąć w kolocwate lustrzanki bo obecnie bezlusterkowece są na tym samym poziomie rozwoju (nie wszystkie).
Z obiektywów, to stałoogniskowe, jakościowo są nie do prześcignięcia przez żaden zoom.

Jak nie masz kapitału, ale masz zapał, to kup lustrzankę ze stałką 50mm i jakiś zoomek kitowy, żebyś miał poczucie, że zoomujesz. Dobre fotki będą wychodziły ze stałki, a z zooma po prostu fotki (no może czasem też coś fajnego wyjdzie).

Jak się trochę pouczysz fotografowania, to balansem bieli się nie będziesz przejmować, bo fotografie powinieneś robić w RAW lub NEF, a potem je "wywoływać"w programie do obróbki rawów, lub fotek - np Lightroom, lub Photoshope, czyli balans bieli dobierasz przy "otwieraniu" rawa.

Jak robisz w jpgach, to balans bieli ma znaczenie, bo jpg, nie przenosi dużej ilości informacji o obrazie (w przeciwieństwie do RAW).

W wątku o banikaczku Grzesia zrobiłem opis jakie nastawy używać do focenia ryb.
Obrazek
[126L] Dżungla
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

W piątek przytnę chyba nieco ostrzej roślinki :D

Próbowałem z HDR, według mojej oceny wychodzą gorzej, pobawię się jeszcze ustawieniami, może jak coś tam przestawię jeszcze i włączę hdr to zrobię zdjęcie na którym widać co nieco, jednak myślę że skończy się to zakupem aparatu :)

Dziękuję bardzo za informację, biorę się za czytanie podstaw robienia zdjęć :D
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Witam,
potrzebuję pomocy.

Glony nitkowe - jakoś od kilku dni jest ich troszkę więcej oraz problem z rotalą green - wydaje mi się jakby w ogóle nie rosła i wygląda jakby końcówki były przypalone. Nie mam pojęcia czego brakuje lub czego za dużo.

Może ktoś miał podobny problem?
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Czesc

Jak pali jej stozki wzrostu, to sprawdz sobie potas, magnez i wapn. Byc moze potas jest za wysoko, albo magnez za nisko, czesto tak sie dzieje po podmianie wody, ze sie proporcje K:Mg wysypuja. Nitki szaleja, bo maja co jesc.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Testy w następnym tygodniu ogarnę, podałem 2 kliki mikro z waterboost, czekam na profito z EL, zobaczę, jak na razie 1x w tygodniu moze co ruszy.

Bo chyba nie da sie osobno dozować mikro? :D
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

AleksanderK pisze: Bo chyba nie da sie osobno dozować mikro? :D
Oczywiscie ze sie da :)

Robisz Intermaga albo Ferropola na noc w ilosciach jakie sa w stanie przerobic rosliny i jest git majonez.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dokoncze Water boost i kupie EL.

A na te nitki to zwiększyć nawozenie czy zmniejszyć? Jak radzisz?
Zablokowany