Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Ślimaki - jak się pozbyć - Helenki nie są zainteresowane

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Krewetki i inne stworzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jts82

PostWysłany: 05 Lip 2018 18:38    Temat postu: Ślimaki - jak się pozbyć - Helenki nie są zainteresowane Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Jakieś dwa tygodnie temu przywlokłem ze sklepu razem z rośliną ślimaki (małe) Było ich kilka. A że w akwarium mam dwie Helenki to się za bardzo nimi nie przejmowałem.

Niestety maleństwa się rozmnożyły dość szybko, i nawet pomimo dokupienia Helenek (są w sumie 4) nie jestem stanie się ich pozbyć.

Jak je wygonić?
Wolałbym nie lać chemii - mam 25l, obsada to amano, kilka redów, i rzeczone helenki właśnie. Z roślin rogatek, mały heniek, trochę mchu kryptokaryna.
Helenki w ogóle gdzieś mi się pochowały.

Tak to wygląda (gęstość ślimaków per liście reprezentatywna dla całości akwarium)

https://imgur.com/Dkzy39R
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 05 Lip 2018 19:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolcobrzuch karłowaty, ale po za ślimakami [helenki też raczej wytnie] może dręczyć krewetki i raczej na pewno będzie to robił.
http://www.seriouslyfish.com/species/carinotetraodon-travancoricus/

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
jts82

PostWysłany: 05 Lip 2018 19:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm,
A coś innego? Bo jak ma mi to wyjść krewetki czyli de facto cała faunę to wolę zrobić resort Wink
Powrót do góry
jts82

PostWysłany: 31 Lip 2018 16:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatecznie kupiłem dwie inne helenki - i one okazały się dość łase na małe ślimaki.
Powrót do góry
Trex

PostWysłany: 29 Sie 2018 21:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, Helenki dadzą radę, tylko potrzebują czasu. U mnie trwało to ze 2 miesiące zanim populacja tych ślimaczków drastycznie spadła. Owszem trafiają się jeszcze pojedyncze sztuki, ale myślę że to już kwestia czasu.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Krewetki i inne stworzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: