Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Prosze o poradę jakie rybki do mojego akwarium

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Akwarystyka słodkowodna -> Obsady akwarium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edi70b

PostWysłany: 13 Lip 2018 12:32    Temat postu: Prosze o poradę jakie rybki do mojego akwarium Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Akwarystów Very Happy prosze o poradę- zaczynam przygodę z zakładaniem akwarium. Nabyłam takie 60l (60x40x30), posadziłam pare roślinek. Zgodnie z sugestią sprzedawcy ze sklepu zoologicznego dodaje od poniedziałku środek "Stability" w celu ugrzybienia. Jakie rybki i w jakiej ilości mogę wpuścić do mojego akwarium? Podoba mi sie danio zielone Smile i kiedy najwcześniej moge to uczynić? Z góry dziękuje za pomoc Smile

Oczywiście, flitr już działa Very Happy i oświetlenie przez 10h dziennie też. Chodzi mi o odpowiedź na pytanie ile wpuścić jakich rybek żeby sobie godnie żyły Smile

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień" . Posty połączyłam. MOD BARA

MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 13 Lip 2018 12:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę garść informacji, dzięki której może Ci się udać popełnić mniej błędów czy ich uniknąć:
http://www.akwaforum.pl/mapa.php

Chemia zewnętrzna jakakolwiek jest zbędna do startowania czy utrzymywania akwarium. Kiedy lejesz różne środki, to akwarium nie ma szans samoistnie się ustabilizować- jeśli niczego dawać nie będziesz, a zbiornik ustabilizuje się sam-prowadzenie akwarium stanie się bardzo proste.

Skoro dopiero masz w planach zakupy, podpowiem wybór podłoża- nie chodzi czy wybierzesz na spód ziemię, substrat, czy po prostu jałowy żwirek....wierzchnia warstwa niech będzie drobnej gradacji typu piasek lub drobny żwirek [3mm to juz nie jest drobny], piszę o tym od razu bo nowi hobbyści z reguły nie zwracają na to uwagi i biorą "jakieś" kamyki.
Gruba gradacja podłoża negatywnie wpływa na ukorzenianie się roślin- wypływają do góry i co najgorsze między szczeliny grubego podłoża trafiają resztki niezjedzonego pokarmu, rybie kupy, szczątki roślin...gnijąc zatruwają podłoże i wodę- wiele wtedy nie da się zrobić- nie odmulisz tego, natomiast na drobnym podłożu wszystko to masz jak na tacy i z łatwością można odessać.

Moje 112l >>klik<< Smile

Ostatnio zmieniony przez MarJan dnia 13 Lip 2018 12:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michelle1992
Moderator
Moderator

PostWysłany: 13 Lip 2018 12:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co to jest srodek na "ugrzybienie"?
Akwarium dojrzewa okolo 3 tygodni i dopiero po tym procesie mozna wpuscic ryby. Dolewanie jakiejkolwiek chemii nic nie przyspieszy a moze byc pozniej zrodlem problemow.
Jak urzadzony jest zbiornik? Jakie masz parametry wody? Wszystkie te czynniki maja wplyw na docelowe gatunki rybek jakie bedziesz mogl tam wpuscic.
Zgodnie z wymiarami Twoje akwarium ma 72l a nie 60.

Prosze rowniez abys uzywal opcji edycji postów a nie pisał jeden pod drugim Smile

Pozdrawiam

BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 13 Lip 2018 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Proszę popraw tytuł temat na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.

Co to za środek na "ugrzybienie"? U czym piszesz? Co to jest "ugrzybienie"?

Czy przed założeniem akwarium zapoznawałeś się z podstawowymi informacjami na temat akwarystyki, zakładania i prowadzenia akwarium słodkowodnego?

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższym czasie będę bardzo mało dostępna na Akwaforum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 13 Lip 2018 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jednak już wszystko chodzi, czyli już spóźniłem się z tym podłożem....
j/w - aby pomóc w wyborze rybek potrzeba informacji co do parametrów wody [pH,GH,temperatura,KH], rodzaj podłoża, wystrój....na razie proponowałbym podmianki wody w czasie dojrzewania zbiornika, aby pozbyć się chemii.
Kiedy poczytasz o cyklu azotowym dowiesz się kiedy akwarium bedzie dojrzałe na zarybienie.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Obsady akwarium Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: