Filtracja zbiornika 375 litrów

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rubaszny
Posty: 115
Rejestracja: 26 cze 2018 11:23

Filtracja zbiornika 375 litrów

Post autor: Rubaszny »

Czołem!
Za dwa, może trzy miesiące zamierzam wystartować zbiornik 150x50x50. Powoli kompletuje sprzęt, obmyslam wystrój i obsadę. Co do filtracji to postawiłem na fluval FX 4. No i zaczął się problem.
Przy buszowaniu w internecie spotkałem się z opiniami, że filtr dobry, ale tylko jak mechanik, że do takiego zbiornika potrzebny drugi lepszy na biologię i do tego jeszcze cyrkulator i trzeci filtr (sam już nie wiem do czego).
Pytanie do was, czy akwarium towarzyskie prawdopodobnie z 3 sztukami gurami (mozaikowe albo marmurkowe) i kilkoma małymi rybkami, ale z dużym naciskiem na rośliny w tle i ładny trawnik na froncie powinno poza wyżej wymienionym fluval en mieć również podobnej klasy filtr do samej biologii?
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Rubaszny Spokojnie jako biolog wystarczy. Po drugiej stronie możesz dodać jeszcze jakiegoś mechanika, który przy okazji zadba o cyrkulację wody przy tej długości akwarium.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Uważam, że nie, akwaria roślinne nie wymagają ogromnej filtracji biologicznej, ponieważ to rośliny zużywają związki przemiany materii ryb, dodatkowy filtr czy cyrkulator pomoże ruszyć wodę, aby cała krążyła po całym zbiorniku.

up- ubiegł mnie, mój post nie jest odpowiedzią na powyższy, tylko na pierwszy post;)
Awatar użytkownika
Rubaszny
Posty: 115
Rejestracja: 26 cze 2018 11:23

Post autor: Rubaszny »

Dzięki panowie. Tak mi p odpowiadała logika, ale... (za dużo korzystam z podejrzanych źródeł wiedzy).
Biorę tego fluvala i do tego szukam czegoś do dodatkowej cyrkulacji.
ODPOWIEDZ