Świetlówki LED 8520 vs LED PLANT

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
JaworekPL162
Posty: 4
Rejestracja: 01 sie 2018 12:14

Świetlówki LED 8520 vs LED PLANT

Post autor: JaworekPL162 »

Witam
Chciałbym zakupić świetlówkę do akwarium 60l, chciałbym hodować w nim roślinki. Szukam jakiegoś oświetlenia, zastanawiam się nad tymi dwoma świetlówkami. Oczywiście najlepiej jakbym te dwie zakupił, ale fundusze nie pozwalają.
Otóż zastanawiam się nad kupnem świetlówki LED PLANT i dokupieniem jakiegoś zwykłego paska LED białego? https://allegro.pl/swietlowka-led-plant ... 6210004939

Czy LED 8520 i jakiś pasek niebiesko czerwonych diod? https://allegro.pl/profesional-swietlow ... 34008.html

Na którym zestawie rośliny będą lepiej rosły?
Czy te LED PLANT rzeczywiście uzdatniają roślinę do wzrostu?
Pozdrawiam :wink:
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

jedno i drugie to raczej baziewie .

W tej jednej aukcji przynajmniej gostek zaznacza że 6W to pobór pradu i nie ma nic wspólnego z "mocą świecenia"
Realnie to jakieś 2 może 3W (optymistycznie ) więc potrzebujesz kilka takich wynalazków a to zaczyna generować nie faja cenę końcową .
JaworekPL162
Posty: 4
Rejestracja: 01 sie 2018 12:14

Post autor: JaworekPL162 »

Polecasz jakieś oświetlenie do akwarium 60l długość 60 cm
Czyli najlepiej oświetlenie długości 40-50 cm . Coś w cenie 50-70 zl
ledy są ok? Je się też liczy 0,5 W na litr ? Bo różne widziałem opinie?
Bo w ledach najczęściej nie ma tej mocy święcenia ?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Nie bardzo mam dświadczenia z takimi małymi zbiorniczkami .
70zł to skromny budżet ale dałoby sie zrobić w tej kwocie całkiem porządne samemu.

Te 0,5W/l w przypadku diod można róznie interpretować . jeśli policzymy to co dostarczaasz do diod to wystarczt 0,25W/l albo nawet nieco mniej ale jesli traktować opisy producentów to raczej skłaniałbym sie to przyjmowania 0,4-0,5W/l . Podobna sytuacja jak z opisami np filtrów .
JaworekPL162
Posty: 4
Rejestracja: 01 sie 2018 12:14

Post autor: JaworekPL162 »

Ogólnie to mam świetlówkę zwykłą zamontowana w akwarium ale stara i 15w i wiem że to jest zbyt malo. Polecacie jakieś sklepy i w jakich cenach kupić sama świetlówkę do zamontowania ?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Do niczego nie namawiam, ale jeżeli tak jak ja :) , nie chcesz samemu robić oświetlenia i do tego znasz się na tym jak ja na wenezuelskich...wróć, teraz tureckich serialach żony....to może zaufać bardziej znanym firmom. U mnie świecą aquaele tube retro fit...zdjęcia i filmiki pokazują jak się sprawdzają [klik na dole posta], tyle że mi wystarczy jak zielone jest, czerowne i wymagające to nie mój klimat.
[plusem jest możliwość montażu do wejść na świetlówki]
ODPOWIEDZ