akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mianbo
Posty: 12
Rejestracja: 03 sie 2018 6:44

akwarium

Post autor: mianbo »

Witam.
Jestem na etapie zamawiania zbiornika i tutaj pytanko... Akwarium bedzie mialo wymiar 180 dlg, 60 glebokie i 60 lub 70 wysokie. W akwarium bd pare roslin typu anubias, microsorium, cryptokoryna i lotos. Sa to rosliny malowymagajace jesli chodzi o swiatlo, ale czy 70 nie bd zbyt wysoka??
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wysokość 70 cm? A po co? Będziesz mieć problem z sięganiem do podłoża, poza tym taki słup wody będzie wymagać specjalnego oświetlenia (lampy HQI).

Lepiej dać 60 cm wysokości jako maksymalną. Bardzo dobrze wyglądają zbiorniki w których szerokość i wysokość jest taka sama.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Ale szerokość to 1,8m to wysokość też powinna być 1,8 m aby szerokość i wysokość była taka sama :D Jeżeli nie będziesz trzymał w tym akwa skalarów altum to wysokość 60 cm powinna być wystarczająca.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

wojtass9 pisze:Ale szerokość to 1,8m to wysokość też powinna być 1,8 m aby szerokość i wysokość była taka sama :D
mianbo pisze:Akwarium bedzie mialo wymiar 180 dlg, 60 glebokie i 60 lub 70 wysokie.
Wojtku, o czym Ty piszesz? Autor temat podał przecież wyraźnie, że długość akwarium to 180 (domyślam się, że słowo "dlg" oznacza długość, a wymiary są podane w cm), głębokość czyli szerokość to 60 (cm?) i podał dwa wymiary wysokości 60 lub 70 (cm?) do dyskusji.

Myślę, że dobrze byłoby doprecyzować pojęcia:
- długość akwarium to szyba czołowa
- szerokość akwarium (czasami mylona z długością), czasami nazywana głębokością to szyba boczna
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

BARA pisze:Lepiej dać 60 cm wysokości jako maksymalną. Bardzo dobrze wyglądają zbiorniki w których szerokość i wysokość jest taka sama.
O tym :D
mianbo
Posty: 12
Rejestracja: 03 sie 2018 6:44

Post autor: mianbo »

W akwarium docelowo beda paletki. Kolejnym pytaniem to komputer do sterowania pH, czy warto wydawac w to kase?? Mam zamiar podawac CO2.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Moim zdaniem zdecydowanie tak .
stillgrey
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2009 22:42
Lokalizacja: Rawa mazowiecka

Post autor: stillgrey »

wojtass9, przecież akwarium ma mieć 180x60x60/70cm, gdzie 180cm to długość. Bara wyraźnie napisała, że dobrze wyglądają zbiorniki gdzie szerokość i wysokość są takie same, czyli w tym wypadku byłoby to 60x60cm, a nie tak jak napisałeś 180x180cm.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

"zostawcie wojtasa w spokoju", wiem kiedy ironizuje, co do reszty nie zawsze jestem pewien :wink: :D
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Aby nie zbaczać z tematu, o długości/szerokości akwarium możemy podyskutować tutaj:
viewtopic.php?p=221483#221483
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
mianbo
Posty: 12
Rejestracja: 03 sie 2018 6:44

Post autor: mianbo »

Awaria !!
Akwarium bd mialo wymiar 180x60x60 bedzie stalo na murowanej polce, ale... Pod polka jest 6,5 cm wylewki, 20 cm styropianu i podlogowka, a nastepnie deka. Obawiam sie ze nie wytrzyma to....
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

mianbo pisze:Awaria !!
Akwarium bd mialo wymiar 180x60x60 bedzie stalo na murowanej polce, ale... Pod polka jest 6,5 cm wylewki, 20 cm styropianu i podlogowka, a nastepnie deka. Obawiam sie ze nie wytrzyma to....
Czy mogę prosić nieco jaśniej?

Co to znaczy "akwarium bd"?
Co jest "podłogówka"?
Co to jest "deka"?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
mianbo
Posty: 12
Rejestracja: 03 sie 2018 6:44

Post autor: mianbo »

akwarium bd - akwarium bedzie
Podlogowka - instalacja sluzaca do ocieplania podlogowego
Deka - strop ?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Jestęs w takim razie zmuszony do wykonania tak stelaża aby przylegał do podłogi jak najwieksza powierzchnią .
Odpadają wszelkie nóżki regulacyjne .
Dobrze będzie posadowić stelaż na elastycznej podkładce . Ja zastosowałem wylewkę elastyczną (kauczukową )
mianbo
Posty: 12
Rejestracja: 03 sie 2018 6:44

Post autor: mianbo »

Myslalem o wylaniu plyty i jej zazbrojeniu, ale i tak strach ze wylewka peknie i uszkodzi ogrzewanie podlogowe...
ODPOWIEDZ