czy One nadal się duszą ??

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dudi87a
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2018 14:19
Lokalizacja: kraków

czy One nadal się duszą ??

Post autor: dudi87a »

Witam.
Założyłam nowe akwarium, oczywiście najpierw była sama woda z filtrem potem doszły roślinki i starter a rybki dałam dopiero w niedziele 12,08,2018 . Mam małe akwarium 30 l. Znajomi którzy mi mowili, że przy tak małym wystarczy ruch tafli wody od filtra, niestety rybki mi się dusiły, pływały przy samej powierzchni i niestety padło ich aż 5. Kupiłam napowietrzacz, od tej pory pojawiają mi się bąbelki powietrza na powierzchni a gupiki znów pływają przy powierzchni....odkąd jest napowietzacz, znalazłam tylko jedną padniętą rybkę... :( już nie wiem jak im pomoc, czy one nadal się dusza???
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: czy One nadal się duszą ??

Post autor: BARA »

dudi87a pisze:Witam.
Założyłam nowe akwarium, oczywiście najpierw była sama woda z filtrem potem doszły roślinki i starter a rybki dałam dopiero w niedziele 12,08,2018 . Mam małe akwarium 30 l. Znajomi którzy mi mowili, że przy tak małym wystarczy ruch tafli wody od filtra, niestety rybki mi się dusiły, pływały przy samej powierzchni i niestety padło ich aż 5. Kupiłam napowietrzacz, od tej pory pojawiają mi się bąbelki powietrza na powierzchni a gupiki znów pływają przy powierzchni....odkąd jest napowietzacz, znalazłam tylko jedną padniętą rybkę... :( już nie wiem jak im pomoc, czy one nadal się dusza???
Oddaj ryby, zapoznaj się z podstawami akwarystyki. W tej chwili zamęczasz żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

Zapraszam do lektury:
http://www.akwaforum.pl/mapa.php

Masz za małe akwarium na trzymanie ryb. W dodatku zbiornik jest niedojrzały, brakuje w nim filtracji biologicznej, ryby pływają we własnych wydalinach, trują się i zdychają w męczarniach.
Samo napowietrzanie nie wystarczy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

dudi87a pisze:Znajomi którzy mi mowili, że przy tak małym wystarczy ruch tafli wody od filtra, niestety rybki mi się dusiły, pływały przy samej powierzchni i niestety padło ich aż 5
I mają racje -starczy .te rybki nie padły z powodu braku tlenu - one padły zartrute . Pływają pod powierzchnią bo pewnie chciały by wyskoczyć z tego syfu tyle że nie maja siły.

mam podejrzenia ( graniczace z pewnoscią ) że jest wysoki poziom amoniaku i/lub azotynów . Oczywiście potrzebny jest czas ale aby o w tym czasie nie wykitowały pozostałe rybki potrzebne sa systemad=tyczne (codzienne ) podmiany . oczywiście, wydłuzy to nieco czas dojrzewania ale wyboru raczej nie masz (chyba ze oddasz ryby)
ODPOWIEDZ