[75l] Cześć!

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
I_m Mechanic
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2018 20:05
Lokalizacja: Wieliczka

[75l] Cześć!

Post autor: I_m Mechanic »

W końcu udało mi się założyć moje własne akwarium odkąd zobaczyłem zbiornik u mojego wujka jakieś 20 lat temu chorowałem strasznie na to żeby mieć swój. I oto jest moje 75 litrów.
Zaczynając opis od dna:
Żwir rzeczny+piasek+otoczaki+korzeń

Pogestemon Erectus
Limnophilia Sessiflora
hydrocortyle tripartita sp japan
sagitaria subulata
micranthemum umbrosum
rotala rotundifolia
phoenix moss
Vallisneria
Gałęzatka kulista
(Mam nadzieje że żadnej nazwy nie przekręciłem :oops: )

Zbrojnik 1szt
Kirysek Panda 6szt
Neonek 8szt
Gupik 4szt (same samce)

Filtr AquaEl Turbo 500 (gąbka+ceramika+wata)
Grzałka 50W
Światło Ledy (zamknięte w profilach aluminiowych mocy nie znam :?: )

Woda Kranowa, odstana "ulepszona" safe water z aqua art temperatura 25 st.
Nawozić nie chce i raczej nie będę jedynie wrzuciłem pod korzenie kilka kulek gliniano-torfowych jeśli któraś roślina się podda po prostu się jej pozbędę nie zależy mi na mega szybkim wzroście.
Akwarium hula od 2 miesięcy po dwóch tygodniach posadziłem rośliny po miesiącu pojawiły się neonki póki co wszystko przebiega bez problemowo roślinki ruszyły nie pojawiły się jeszcze glony ani nic im podobnego :D Zapewne nie udało mi się nie popełnić błędów więc jeśli je popełniłem zachęcam do wytykania Wasza wiedza to chyba najlepsze źródło informacji :wink:
Jeszcze raz głośne Cześć :!: :)

https://pin.it/27yhiqjwbexcoj
mianbo
Posty: 12
Rejestracja: 03 sie 2018 6:44

Post autor: mianbo »

akwa ma swoj klimacik. Ja bym mial uwage tylko do tla, daj czasna folie:)
Awatar użytkownika
I_m Mechanic
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2018 20:05
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: I_m Mechanic »

Jak wszystko dobrze pójdzie to zza zieleniny nie będzie tła widać choć powiem szczerze że też zastanawiam się nad zmianą :roll:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Witaj....oj tam, wszyscy robią przeważnie czarne, lite tło, czasem inny kolor [blue], niekiedy ktoś wyskoczy z tłem strukturalnym....masz coś innego, taką głębię, póki co zostaw, chyba że na prawdę nie będzie Ci pasować, w końcu to Twoje :wink:
[no i oczywiście- zarośnie- wszystko jedno co tam będzie]

...to co można wytknąć...dlaczego zdjęcie jest taka miniaturą? Proszę o większe :), a obsadę niech kto inny się czepi, mi się nie chce
Awatar użytkownika
I_m Mechanic
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2018 20:05
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: I_m Mechanic »

Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Coś z tego wyjdzie :)
Tylko czekać, jak zarośnie i nie grzebać za bardzo...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
I_m Mechanic
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2018 20:05
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: I_m Mechanic »

Ogólny zamysł był taki żeby grzebać jak najmniej :) teraz zostawiam wszystko naturze oczywiście prócz podmian i sprzątania :D
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Bardzo ładnie, na prawdę super ;)

Jedynie co ja bym zmienił to tło na jednolite, chociaż z drugiej strony to coś innego niż czarne albo matowe ;)
Awatar użytkownika
I_m Mechanic
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2018 20:05
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: I_m Mechanic »

Dziś przy okazji cotygodniowych porządków postanowiłem coś zmienić jako że nie chcę zmieniać niczego w zbiorniku zmieniłem tło nie do końca jest czarne dlatego je przykleiłem. Mam wrażenie że akwa nabrało fajnej głębi a kolory rybek i roślinek są bardziej podkręcone :roll: :?: Oceńcie sami :)
https://images91.fotosik.pl/21/86569dc39338f4e9.jpg

I jeszcze jedno pytanko do Was od czasu do czasu pojawia się na tafli film białkowy przeważnie gdy filtr jest już troszkę przybrudzony i nie pcha wody na 100%. Radzę sobie z tym odkręcając napowietrzacz na filtrze. Czy ten sposób jest właściwy? Czy może powinienem zastosować inny sposób? Wiem wiem skimmer jednak troszkę żal mi na niego miejsca :?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jakoś mi nie pasują kamienie do neonów, ale to kwestia gustu. Mam nadzieję, że rośliny szybko pokryją nieco taflę wody, bo neony wymagają zacienionego zbiornika.

Gupiki do oddania.
Neony Innesa oraz kiryski panda to ryby chłodnolubne, wymagają temperatury maks 24 stopnie i wody miękkiej oraz kwaśnej.
Gupiki są wybitnie ciepłolubne, dla nich minimum to 26 stopni, potrzebują wody twardej i zasadowej.

Jakie są parametry wody w akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ