[230] dziennik - odziedziczone akwarium

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Aj ciagle mi sie chrzani, oczywiscie o mikrosorium chodzilo :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Odpowiadając na Twoje pytanie - uważam, że 50 neonów do Twojego akwarium to jest po prostu za dużo. Pomijając kwestię, że nie będą trzymać się razem, to w tej chwili ryby zajmują każde miejsce w akwarium uniemożliwiając odpoczynek i spokój tym osobnikom, które tego potrzebują.

Maks 25-30 sztuk do tego zbiornika to wszystko, co powinno w nim pływać.
Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Ok, w takim razie zanim bede myslal o ramirezach, pozbede sie polowy neonek.
No i oczywiscie popracuje nad zalesieniem akwarium.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Pomyśl o mikrozorium trident to chyba najładniejsza odmiana.
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Lokalnie maly wybor bardzo, chyba pozostanie ebay :/
Jeszcze chwile poszukam lokalnie, moze mi cos umknelo.
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Na razie wiele sie nie zmienilo. Rosliny troche urosly i licze ze nadal beda to robily. Parametry wody stabilne. Obsada bez zmian. Musze ten srodek z tylu obsadzic czyms gestym no i wreszcie zrobic porzadek z tlem.

Obrazek

Dodatkowo male kiryski rosna poki co zdrowo. Bedzie znowu klopot gdzie je porozdawac, bo ciezko je zliczyc, ale jest ponad 20.
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

OK, rosliny juz mocno podrosly, dzis byla okazja do przycinki wiec troche ogarnalem. Dzis tez poszla w dobre rece czesc kiryskow oraz wszystkie neonki!! Teraz ponowna prosba o pomoc z obsada. Mam kilkanascie kiryskow pstrych plus jednego albinosa, sporo krewetek RC i trzy red bristlenose pleco (maluchy poki co po 2-3cm) no i na gorze jedynie to stare gurami, ktore glownie chowa sie po krzakach lub w tej imitacji wydrazonego korzenia.
Podnioslem temperature z 23 stopni do 25, jutro do 26 planuje.
Chce ramirezy (2 czy 4 brac?) i co jeszcze na gore? jakas lawica nadal mnie kusi (wiem ze juz walkowane, ale chcialbym zeby ktos madrzejszy to wszystko zreasumowal) a moze cos wiekszego w mniejszej ilosci?
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ładne akwa, chociaż osobiście nie lubię kudłatych roślin. Tło niebieskie dodaje życia. A ryby jak to ryby, jednemu takie drugiemu inne. Ramirezy musisz dobrać w parę, więc się naszykuj na oddawanie i wymienianie, aż siądzie.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ