Roślinki dla początkującego akwarysty

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Lobster
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2018 8:21

Roślinki dla początkującego akwarysty

Post autor: Lobster »

Cześć

Powoli przekonuje mamę na większe akwarium i myślę jakie rośliny wybrać, jak już naleje wody i dam żwirek. Chciałbym mieć tak fajnie gęsto jak jeden kolega dał zdjęcie swojego akwarium w galerii. Czy ja muszę te rośliny jakoś podlewać żeby rosły ładnie? I jeszcze mam pytanie, czy można używać takiego nawozu do kwiatów w doniczkach czy to może zaszkodzić w jakiś sposób rybce?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Roślinki dla początkującego akwarysty

Post autor: BARA »

Lobster pisze:Cześć

Powoli przekonuje mamę na większe akwarium i myślę jakie rośliny wybrać, jak już naleje wody i dam żwirek. Chciałbym mieć tak fajnie gęsto jak jeden kolega dał zdjęcie swojego akwarium w galerii. Czy ja muszę te rośliny jakoś podlewać żeby rosły ładnie? I jeszcze mam pytanie, czy można używać takiego nawozu do kwiatów w doniczkach czy to może zaszkodzić w jakiś sposób rybce?
Jak to "podlewać"? Przecież te rośliny będą zanurzone w wodzie.
Nie należy do akwarium używać nawozów dla roślin doniczkowych, szczególnie w płynie.
Każdy gatunek roślin ma swoje wymagania. Napisz nam co będziesz trzymać a podpowiemy Ci sposób pielęgnacji.
Przypominam, że poza nawożeniem dla roślin istotne jest światło (moc, barwa), parametry wody (odczyn, twardości) oraz zastosowane podłoże. Ja nie stosuję żadnego nawożenia płynnego, a rośliny muszę stale oddawać ze względu na konieczność ich przerzedzania, bo tak szybko rosną.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Lobster
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2018 8:21

Post autor: Lobster »

Dziękuje.

Wybiorę się do sklepu zoologicznego i zapytam jakie rośliny maja w sprzedaży. Zapytam też o te barwy światła, bo ja chce kupić akwarium już z taką plastikową pokrywą, a tam jest zamontowane światło na stałe.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Będziesz musiał dołożyć najprawdopodobniej oświetlenie, bo standardowo w pokrywach jest za mało światła.
Poczytaj o tym w dziale Sprzęt i Autorskie Rozwiązania.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Lobster pisze:Dziękuje.

Wybiorę się do sklepu zoologicznego i zapytam jakie rośliny maja w sprzedaży. Zapytam też o te barwy światła, bo ja chce kupić akwarium już z taką plastikową pokrywą, a tam jest zamontowane światło na stałe.
No to nasłuchasz się tam niezłych cudów no chyba że trafisz na fachowca hobbystę ale to szansa jak w totka .Preoponuję żebyś zanim coś kupisz starannie zapisał to co Ci w sklepie powiedzą i przedstaw to na forum my się posmiejemy a ty zaoszczędzisz sporo kasy
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Nie daj sie zlapac na promocje typu : 30 gatunkow roslin za 25 zlotych ..czy cos w tym rodzaju . Aby akwarium wygladalo dobrze mozna posadzic 2 -5 gatunkow roslin i bedzie pieknie . Napisz jakie masz akwarium i jaka wode i oswietlenie - cos sie doradzi .
Lobster
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2018 8:21

Post autor: Lobster »

Chyba dam sobie na wstrzymanie. To jest chyba za trudne dla mnie, kupie plastikowe rośliny akwariowe na początek.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Lobster pisze:Chyba dam sobie na wstrzymanie. To jest chyba za trudne dla mnie, kupie plastikowe rośliny akwariowe na początek.
To jakiś żart?
Albo się zajmuj akwarystyką profesjonalnie albo sobie po prostu odpuść.

Dołóż oświetlenie do pokrywy, kup rośliny mało wymagające (kryptokoryny, nurzaniec, mikrosorum, mchy) i już.

Poczytaj o podstawach akwarystyki, kup dobrą literaturę (zobacz temat w dziale Akwarysty Słodkowodna).

Miałeś zapytać w sklepach zoologicznych czym dysponują jeżeli chodzi o rośliny. I co, zapytałeś? Co mają? Możesz nam napisać?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Lobster
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2018 8:21

Post autor: Lobster »

Jednak się zdecydowałem żeby kupić żywe rośliny, bo te plastikowe nie są takie ładne, ale jeszcze nie wiem jakie kupie bo czytam, jak je hodować.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Lobster pisze:Jednak się zdecydowałem żeby kupić żywe rośliny, bo te plastikowe nie są takie ładne
No i to jest bardzo dobra decyzja :)

Obserwuj działy: Giełda->Sprzedam i Giełda->Oddam to może coś się trafi ciekawego. Zawsze to lepiej rośliny kupić od akwarysty niż w sklepie zoologicznym.
ODPOWIEDZ