[120] ogólne, nowe akwa

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

kalarcz
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2018 11:13

[120] ogólne, nowe akwa

Post autor: kalarcz »

akwarium 120 litrów
wymiary 80*33*45
parametrów wody jeszcze nie znam
Filtr wewnętrzny aqael turbo filter 1000
oświetlenie 2 świetlówki 18 w
nie znam nazw roślinności oprócz żabienicy która szybko wypuściła sadzonki widoczne teraz na tyle
obsada
-10 razbor klinowych
-para mieczyków
-para kakadu
-3 otoski
-kilkanaście nieplanowanych ślimaków
https://zapodaj.net/d1a3c9cf37d60.jpg.h ... zywarka.pl

Popraw temat na zgodny z regulaminem,uzupełnij informacje,przeczytaj regulamin działu "Galeria" .wojtass9
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018 8:26 przez kalarcz, łącznie zmieniany 2 razy.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Tak w skrócie to pusto jakoś na środku i obsada też jakoś kiepsko dobrana
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

kalarcz pisze:akwarium 120 litrów

obsada
-10 razbor klinowych
-para mieczyków
-para kakadu
-3 otoski
-kilkanaście nieplanowanych ślimaków
https://zapodaj.net/d1a3c9cf37d60.jpg.h ... zywarka.pl
Proszę popraw tytuł tematu na zgody z Regulaminem Działu Galeria.
Podaj więcej informacji o zbiorniku: wymiary akwarium, zastosowany sprzęt, parametry wody, podłoże, jak długo akwarium już stoi, jak długo dojrzewało itd.

Podłoże nie nadaje się to hodowania ryb dennych czyli pielęgniczek. Dla nich konieczny jest piasek. Dodatkowo potrzebują schronienia w postaci choćby skorup kokosów.

Obsada do zmiany - mieczyki to ryby wymagające wody twardej i zasadowej, a razbory i szczególnie kakadu wymagają wody miękkiej i kwaśnej. Nie należy łączyć ze sobą tych gatunków ryb.

Akwarium jest puste i moim zdaniem ryby zostały wpuszczone za szybko.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kalarcz
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2018 11:13

Post autor: kalarcz »

andypl33 pisze:Tak w skrócie to pusto jakoś na środku i obsada też jakoś kiepsko dobrana
jestem nowy w akwarystyce, nie chciałem na początek dużej ilości roślin, posadziłem kilka żeby zobaczyć czy się utrzymają itd, docelowo podobają mi się bardziej zarośnięte zbiorniki więc w najbliższym czasie planuje młode żabienice przesadzić bardziej na środek lub je oddać a na tyle posadzić kolejne dwie wysokie rośliny.
Co nie tak z moją obsadą? wiem że mieczyki i kakadu powinny być w haremie, ale tak samo jak z roślinami nie chciałem na początek przesadzać z ilością ryb, dodatkowo okazało się że moje samce nie są zbyt natarczywe i prawdopodobnie pozostawię je w parach zamiast haremów, wiem też że otosków powinno być więcej ale akwarium nie jest zbyt mocno zaglonione więc większa ilość mogłaby głodować
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

BARA pisze: Obsada do zmiany - mieczyki to ryby wymagające wody twardej i zasadowej, a razbory i szczególnie kakadu wymagają wody miękkiej i kwaśnej. Nie należy łączyć ze sobą tych gatunków ryb.
Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.

Napisałam Ci dlaczego mieczyki nie powinny być trzymane z kakadu. Mają kompletnie inne wymagania co do parametrów wody.

Dla kakadu podłożem powinien być piasek. Potrzebują również kilku grot ze skorup kokosa lub ceramicznych.

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie trzymasz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kalarcz
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2018 11:13

Post autor: kalarcz »

BARA pisze:
BARA pisze: Obsada do zmiany - mieczyki to ryby wymagające wody twardej i zasadowej, a razbory i szczególnie kakadu wymagają wody miękkiej i kwaśnej. Nie należy łączyć ze sobą tych gatunków ryb.
Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.

Napisałam Ci dlaczego mieczyki nie powinny być trzymane z kakadu. Mają kompletnie inne wymagania co do parametrów wody.

Dla kakadu podłożem powinien być piasek. Potrzebują również kilku grot ze skorup kokosa lub ceramicznych.

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie trzymasz.
jedna grota jest w kamieniu z lewej strony, jest też kilka zakamarków wśród roślinności których nie widać na pierwszy rzut oka, tak czy siak zastanawiam się nad oddaniem kakadu, i zastąpieniu ich prętnikami
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dziękuję za poprawienie tematu.

Jak długo ten zbiornik już stoi? Jak długo dojrzewał? Kiedy wpuściłeś do niego ryby?

Dla kakadu powinnieneś zapewnić piasek i kilka schronień.
Dla prętników rośliny pływające.
Proszę poczytaj o wymaganiach ryb, jakie chcesz trzymać. Sprawdź parametry wody i dopasuj do nich obsadę.

Razbory tak jak kakadu nie pasują do mieczyków.

Możesz stworzyć naprawdę ładne akwarium i czekam na dalsze zdjęcia dotyczące tego zbiornika.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kalarcz
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2018 11:13

Post autor: kalarcz »

zgodnie ze słuszną sugestią że mam pusty środek dokupiłem 2 nowe rośliny, po sadzeniu i podmiance wody trochę spadła przejrzystość, ale jutro już osady opadną a filtr przerobi resztę, godzinę po grzebaniu wygląda to tak
https://zapodaj.net/517e6ee7ba0e5.jpg.html
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Anubiasa nie powinieneś sadzić w podłożu. To epifit.

Nadal podłoże nie nadaje się dla kakadu.
Zrób porządek z obsadą.
Zbadaj parametry wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kalarcz
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2018 11:13

Post autor: kalarcz »

BARA pisze:Anubiasa nie powinieneś sadzić w podłożu. To epifit.

Nadal podłoże nie nadaje się dla kakadu.
Zrób porządek z obsadą.
Zbadaj parametry wody.
która z tych roślin to Anubias? jak powinienem ją sadzić? i czy w żwirku będzie żyła jeśli tego nie zrobię? podłoże pozostanie, wymiana to za duża ingerencja na obecną chwile, postaram się poszukać domu dla Kakadu i zastąpić ją jakimś innym gatunkiem, może jakaś sugestia jakim? chciałbym pare jakichś ładnych średniej wielkości ryb
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Prętniki pasowałyby idealnie myślę, nie potrzebują określonego podłoża, trzymają się bardziej górnej strefy zbiornika, samce są bardzo efektowne, tylko na taflę wody potrzebujesz rośliny pływającej, choćby rzęsy- może być wgłębka, rogatek luźno rzucony czy cokolwiek co zakryje taflę.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Anubias to to z tyłu mniej więcej na środku długości akwarium.

Anubiasa możesz przywiązać do kamienia lub korzenia, wetknąć w szczelinę tylko uważaj aby nie przygnieść za bardzo kłącza.
Zakopanie Anubiasa a dokładniej zakopanie kłącza może spowodować to że roślina zgnije.
ODPOWIEDZ