Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Problem z pielegniczka kakadu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Roksana

PostWysłany: 28 Sie 2018 11:32    Temat postu: Problem z pielegniczka kakadu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, A wiec podstawy
1. Akwarium
- 90litrów ( 60x30x50 )
- 5x neon innesa
4x Danio pregowane
1x zbrojnik niebieski bardzo młody
3x Molinezje ( samiec i 2 samice)
2x pielęgniczka kakadu ( para, planowany zakup drugiej samicy)
- pokarm: tropical ichtio vit, bio vit, ovo vit oraz mrożony wodzień
-temperatura wody 24°C
- W zbiorniku są również 2 ślimaki : ampularia blue, red onion
-podmiana wody raz na tydzień
- akwarium funkcjonuje ponad miesiąc z całą obsadą poza samcem molinezji i samicą kakadu które zostały zakupione 2 tygodnie temu
-filtr : aquael fan 1 grzałka: nie wiem jaka ale działa oświetlenie : lampka 45W
- 2 żywe rośliny
- nie mam sztucznych roślin, jedynie sporych rozmiarów korzeń
-podłoże to piach przemieszany z różnej wielkości kamykami
2. Co się dzieje:
Problem dotyczy tylko samicy kakadu gdyż reszta czuje się świetnie. Samica od kilku dni nic nie je leży przy dnie bądź chowa się w zakamarki. Jej ciało znacznie zbledło aktualnie jest w jasno ciemne plamy. Oraz pojawiły się jakby czerwone otarcia(?) Nad pyszczkiem i pod brzuchem. Samica wcześniej również była ciągle ganiana przez samca, więc planowałam dokupić druga gdyż wyczytałam że zestawienie takiej trójki będzie najlepsze. Lecz od kilku dni samica prawie w ogóle sie nie porusza a samiec stracił nią zainteresowanie. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi co dolega tej rybie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 28 Sie 2018 11:44    Temat postu: Re: Problem z pielegniczka kakadu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Roksana napisał:
Witam, A wiec podstawy
1. Akwarium
- 90litrów ( 60x30x50 )
- 5x neon innesa
4x Danio pregowane
1x zbrojnik niebieski bardzo młody
3x Molinezje ( samiec i 2 samice)
2x pielęgniczka kakadu ( para, planowany zakup drugiej samicy)
- pokarm: tropical ichtio vit, bio vit, ovo vit oraz mrożony wodzień
-temperatura wody 24°C
- W zbiorniku są również 2 ślimaki : ampularia blue, red onion
-podmiana wody raz na tydzień
- akwarium funkcjonuje ponad miesiąc z całą obsadą poza samcem molinezji i samicą kakadu które zostały zakupione 2 tygodnie temu
-filtr : aquael fan 1 grzałka: nie wiem jaka ale działa oświetlenie : lampka 45W
- 2 żywe rośliny
- nie mam sztucznych roślin, jedynie sporych rozmiarów korzeń
-podłoże to piach przemieszany z różnej wielkości kamykami
2. Co się dzieje:
Problem dotyczy tylko samicy kakadu gdyż reszta czuje się świetnie. Samica od kilku dni nic nie je leży przy dnie bądź chowa się w zakamarki. Jej ciało znacznie zbledło aktualnie jest w jasno ciemne plamy. Oraz pojawiły się jakby czerwone otarcia(?) Nad pyszczkiem i pod brzuchem. Samica wcześniej również była ciągle ganiana przez samca, więc planowałam dokupić druga gdyż wyczytałam że zestawienie takiej trójki będzie najlepsze. Lecz od kilku dni samica prawie w ogóle sie nie porusza a samiec stracił nią zainteresowanie. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi co dolega tej rybie?

Jakie są parametry wody? Trzymasz ze sobą gatunki ryb o kompletnie odmiennych wymaganiach zarówno pod względem odczynu i twardości jak i temperatury wody. Zrób porządek z obsadą.

Pielęgniczki kakadu wymagają wody kwaśnej i miękkiej o temperaturze 26 stopni (masz dla nich za zimno), w dodatku niezbędny jest im gąszcz roślin i kilka kryjówek z kokosów.

Samiczka może być osłabiona warunkami panującymi w akwarium i zalotami samca, co przy braku schronienia i małej ilości roślin prowadzi do stresu, otarć naskórka i choroby.

Oddaj molinezje - to są ryby wybitnie ciełolubne, wód twardych, zasadowych, wręcz słonawych. Na ten gatunek Twoje akwarium jest za krótkie. Niby masz 90l a tak naprawdę to jest po prostu wyższe 54l. Powierzchnia dna to tylko 60x30 cm.
Sprawdź parametry wody w akwarium.
Zdecyduj się albo na ryby chłodnolubne (danio, neony Innesa), albo na ciepłolubne (kakadu).

Pokaż proszę zdjęcie całego akwarium. Wstaw zdjęcie na serwer zewnętrzny i pokaż nam link.
W jakich ilościach podmieniasz wodę?

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
wojtass9
Moderator
Moderator

PostWysłany: 28 Sie 2018 11:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na kakadu akwa też jest za małe ,i nie ma mowy o wpuszczeniu drugiej samicy do tego akwa ,może samiec będzie jedną mniej molestował ale samice między sobą też będą się tłukły w takim akwa lepsze byłyby ramirezy .
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 28 Sie 2018 11:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak Wojtku, masz racę. Mała powierzchnia dna.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

Powrót do góry
Roksana

PostWysłany: 28 Sie 2018 12:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wodę podmieniam w ilościach 20-30% woda odstaną dwa dni. Parametrów wody niestety nie znam. Całą obsadę wybierała mi Pani z zoologicznego niestety zdążyłam już zauważyć że nie posiada ona zbyt dużej wiedzy.
Zastanawiało mnie czy nie uratowaloby sytuacji przeniesienie jednego z gatunków do akwarium 25l które mam, lecz raczej będzie ono za małe dla każdego z tych gatunków?
Zdjęcie akwarium
https://m.fotosik.pl/zdjecie/20c721b2b6b0f32c

Oraz zdjęcia samiczki
https://m.fotosik.pl/zdjecie/daed374a62020df7
https://m.fotosik.pl/zdjecie/94c0cdf29975b027
A tu ukryty samiec
https://m.fotosik.pl/zdjecie/0a0025e19867f104
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 28 Sie 2018 13:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

25l to krewetkarium, nic z Twojej rybiej obsady nie powinno tam trafić

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 28 Sie 2018 13:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dodałam Ci podgląd zdjęcia na stronę forum.

Akwarium jest bardzo źle urządzone i za małe dla molinezji i kakadu. Brak dużej ilości roślin, które te gatunki powinny mieć zapewnione. Brak skorup kokosów dla pielęgniczek. Akwarium nie zapewnia miejsc schronienia i odpoczynku rybom, narażając je na ciągły stres. Przecież samiczka nie ma nawet możliwości ukrycia się, wciska się przy roślinach, odbarwiona, chora. Tak nie można hodować pielęgniczek...

Molinezje wymagają roślin wysokich i pływających (dla narybku)...

Oddaj całą obsadę i nagadaj mało wiedzącej Pani z zoologika. To niestety jest sprzedawca wciskający towar a nie akwarysta.
Dosadź więcej roślin. Koniecznie!
Sprawdź parametry wody, jaką dysponujesz.
Dobierz obsadę pasującą do parametrów wody.

Poczytaj o podstawach akwarystyki i o wymaganiach gatunków ryb, jakie Ci się podobają.

W tym zbiorniku możesz urządzić naprawdę ładny kawałek natury, ale musisz zacząć od podstaw.

Woda do podmiany powinna odstać parę godzin. Dwa dni to za dużo.

Powrót do góry
Roksana

PostWysłany: 28 Sie 2018 13:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim razie biorę się za zmiany. Dziękuję za rady, pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Choroby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: