AQUAEL LEDDY TUBE RETRO FIT

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

AQUAEL LEDDY TUBE RETRO FIT

Post autor: musior »

Witam. Czy używa ktoś z was w akwarium Ledy (jak w temacie) bo mam w planach wymianę oświetlenia,jak na to się zapatrujecie warto czy nie.Na chwilę obecną mam T8 2x18w w akwarium 100l.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Posiadam, u mnie sprawdza się to oświetlenie, ale nigdy nie planowałem wymagających roślin. Zapraszam do mojego wątku w galerii, niebieski link na samym dole posta, możesz prześledzić zdjęcia co rosło, co rośnie i jak.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

To do mojego 100L też starcza 16w.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

x2;;;--------> wtedy będziesz miał podobnie jak u mnie
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

A ty przerabiałeś oświetlenie na te ledy czy już je miałeś w pokrywie po zakupie akwa ?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Kupiłem pokrywę z belką sunny w zestawie i dokupiłem drugą plant. Pokrywa miała od razu uchwyt na 4 takie belki.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

A jakie one długie są 74 cm te 16w bo chodzi mim oto że mam świetlówki T8 z statecznikiem a wiem że te leddy mają końcówki do przerobienia na wejście T8.A z tego co mi wiadomo żeby nie likwidować wejść T8 to podejdą mi tylko 10W bo są mniejsze 535-665mm, ii nie wiadomo czy mi wystarczą na moje 100l bo tak to muszę rwać cała zabudowę statecznika.Albo dokupić jako dodatkowe oświetlenie tą 10w i przyczepić do obudowy statecznika.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Same belki mają długość 70cm, a z tymi dodatkowymi "pierdułkami" do montażu na pewno więcej, ale nie sprawdzę raczej ile, bo chyba wyrzuciłem je, albo leżą w czeluściach piwnicy...
Wedle producenta juz chyba gotowy "zestaw":
Obrazek
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

Czyli do 16w muszę rozbierać obudowę statecznika żeby je zamontować a do 10w nie i nie wiadomo czy ta 10w doświetli mi boki bo 16w na pewno.
I co zrobić twoim zdaniem rozebrać statecznik na 2x16w czy dokupić 3x10w
bo dwie wejdą w miejsca świetlówek a trzecią przyczepić do obudowy statecznika po środku, czy zostawić te T8 i dokupić 1x10w jako dodatkowe oświetlenie do tych T8?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Zrobiłbym tak, aby nie zepsuć i aby nie przepłacić. Jeżeli tę pokrywę możesz bez problemu zmodyfikować lub masz narzędzia pozwalające na to to bym demontował obudowę statecznika i wkładał 16-tki. Prawdopodobnie 2x16-tki można kupić taniej jak 3x10W no i widać, że chcesz doświetlić boki zbiornika, 10-tki nie sięgną...
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

W sumie masz racje zdemontuję statecznik taniej to wyjdzie i 16 doświetlą mi boki bo są dłuższe.Dzięki za pomoc.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

Siemanko.MarJan mam pytanko.Zamontowałem w pokrywie te ledd tube retro fit i gdy się wyłączą wieczorem to rano nadal się jarzą delikatnie,a gdy odepnę wtyczkę z przedłużacza to przestają,i teraz to jest wina samych led czy coś w przedłużaczu dodam że przedłużacz ma wyłącznik z lamką wbudowany.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Sprawdź każdy element po kolei i oddzielnie. Tuby mają swoje wyłączniki- podłącz bezpośrednio do gniazdka tubę i jej wyłącznikiem wyłącz światło, zobaczysz czy całkowicie gasną...jeśli tak to już będziesz wiedział gdzie leży wina. U mnie gasną lub tego nie zauważyłem :mrgreen: [przypatrzę się wieczorem]- są podłączone przez programator czasowy.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

ja też mam przez programator czasowy,one gasna ale jeszcze przez jakieś 2 minuty się jarzą i maleje do delikatnego jarzenia.nawet gdy odepnę z gniazda to sie jarzą ale potem już nie.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

No cóż dziś podczas codziennej przerwy w świeceniu między 13-tą a 15-tą nie zauważyłem, aby jarzyły, przy odcięciu to normalne, ale po chwili gasną całkowicie. Mam dwie belki, które są oddzielnie podłączone do dwóch programatorów [jedna zaczyna świecić wcześniej i później gaśnie- plant, która dla mnie jest ciemniejsza], jeden z programatorów to "mechanik" z tą tarczą i wypustkami, a drugi to "elektronik".
ODPOWIEDZ