Witam. Mam problem.

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Kuklis
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2018 12:26

Witam. Mam problem.

Post autor: Kuklis »

Chce założyć akwarium słodkowodne. Kupiłem akwarium 40l. Roślinki kamyki i korzeń ozdobny. Zainstalowałem wszystko i czekałem aż akwarium dojrzeje. Po trzech dniach woda zrobiła się prawie czarna. Podejrzewam że to korzeń zrobił ale nie mam pewności dla tego proszę o pomoc. Może należy Korzeń wygotować we wrzątku? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jaką stosujesz filtrację?
Czy możesz nam pokazać zdjęcia całego akwarium? Wstaw je na serwer zewnętrzny, np. Fotosik i podaj nam linka.

Czy mierzyłeś parametry wody?
Jakie są w akwarium rośliny?
Czy podmieniałeś wodę?

Woda jest czarna czy zielona?

Jakie stosujesz oświetlenie?

Korzeń przed włożeniem do akwarium dobrze byłoby wygotować w wodzie z solą niejodowaną lub zalać chociaż na noc wrzątkiem z solą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Kuklis
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2018 12:26

Post autor: Kuklis »

Filtr używam diversa Vario 300 on był w kOMplecie z akwarium. Akwarium ma zamknięcie że światłem ludowym. Akwarium stoi na parapecie, ale z tej strony nie ma słońca. Nie mam możliwości wstawienie zdjęcia bo je rozinstlowałem. Przepłukałem kamyki i roślinki. Umyłem akwarium i wygotowuje korzeń, tak jak napisałeś. Ile musi się gotować?

Nie wierzyłem parametrów wody. I nie poniedziałek wody. Że tak powiem to była pierwsza woda. Woda była ciemna zieleń bardzo ciemna.

Teraz obserwUje ten korzeń gotując się i woda jest też ciemna myślę że to była ta przyczyna. Ile gotować ten korzeń i czy gotować bo w tej jednej wodzie?

ORT! Używaj modułu sprawdzania pisowni!

Proszę nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać to użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. Proszę zwracaj uwagę na treść postów i wyrazy poprawione automatycznie. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kuklis pisze:Filtr używam diversa Vario 300 on był w kąplecie z akwarium. Akwarium ma zamknięcie że światłem ludowym. Akwarium stoi na parapecie, ale z tej strony nie ma słońca. Nie mam możliwości wstawienie zdjęcia bo je rozinstlowałem. Przepłukałem kamyki i roślinki. Umyłem akwarium i wygotowuje korzeń, tak jak napisałeś. Ile musi się gotować?

Nie wierzyłem parametrów wody. I nie poniedziałek wody. Że tak powiem to była pierwsza woda. Woda była ciemna zieleń bardzo ciemna.

Teraz obserwóje ten korzeń gotując się i woda jest też ciemna myślę że to była ta przyczyna. Ile gotować ten korzeń i czy gotować bo w tej jednej wodzie?

[/color]
Jakie zamknięcie? Z jakim światłem? Moc? Barwa?
Rozinstalowałeś zdjęcie?
Czy w akwarium jest normalny żwirek, czy piszesz o kamykach, które nie powinny być stosowane jako podłoże do akwarium?

Korzeń zagotuj i zostaw w wodzie do ostygnięcia. Potem go mocno przepłucz pod bieżącą wodą i wstaw do akwarium.

Czy filtr pracuje non stop?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

filterek masz zapewne claro 300,jest to mały,wygodny filtr ale mało wydajny,dołóż albo pat mni albo jeszcze jeden claro 300.
co to jest za korzeń,czy kupiony w sklepie akwarystycznym czy znaleziony gdzieś w lesie
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ