170 L chudną mi razbor i zdychają

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Galaxy
Posty: 9
Rejestracja: 08 wrz 2018 6:05

170 L chudną mi razbor i zdychają

Post autor: Galaxy »

Witam
Posiadam zbiornik o wymiarach 70x40x60.Temperatura wody 24 stopnie Rybki takie jak:
35 razbor galakxy
15 neonków inesa
5 tęczanek neonowych
4 otoski
10 krewetek red sekura
5 zbrojników
6 kirysków
Wodę podmieniam raz w tygodniu około 30%. Akwarium stoi 3 tygodnie, rybki pływają około tygodnia. Karmię mrożonym cyklopem, oraz płatkami tropikala wieloskładnikowymi. Rośliny jakie posiadam to mchy na korzeniach. Razbory są jakieś wystraszone, pływają pod powierzchnią wody, chudną co prowadzi do zdychania. Pozostałe ryby OK.Dodam że miałem w zbiorniku Labeo 7 szt. i poradzono mi się ich pozbyć z takiej obsady. Po usunięciu labeo zauważyłem że razbory zaczeły pływać po większej przestrzeni akwarium
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: 170 L chudną mi razbor i zdychają

Post autor: BARA »

Galaxy pisze:Witam
Posiadam zbiornik o wymiarach 70x40x60.Temperatura wody 24 stopnie Rybki takie jak:
35 razbor galakxy
15 neonków inesa
5 tęczanek neonowych
4 otoski
10 krewetek red sekura
5 zbrojników
6 kirysków
Wodę podmieniam raz w tygodniu około 30%. Akwarium stoi 3 tygodnie, rybki pływają około tygodnia. Karmię mrożonym cyklopem, oraz płatkami tropikala wieloskładnikowymi. Rośliny jakie posiadam to mchy na korzeniach. Razbory są jakieś wystraszone, pływają pod powierzchnią wody, chudną co prowadzi do zdychania. Pozostałe ryby OK.Dodam że miałem w zbiorniku Labeo 7 szt. i poradzono mi się ich pozbyć z takiej obsady. Po usunięciu labeo zauważyłem że razbory zaczeły pływać po większej przestrzeni akwarium
A w temacie Obsady:
Galaxy pisze:Posiadam akwarium o wymiarach 85cmx50cmx70cm.
To w sumie jakie są wymiary tego akwarium? Bo podajesz znacząco różne.
Galaxy pisze:.Dodam że miałem w zbiorniku Labeo 7 szt. i poradzono mi się ich pozbyć z takiej obsady.
W dziale Obsady podałeś, że miałeś labeo 5 sztuk oraz podałeś, że masz 30 sztuk razbory:
Galaxy pisze:Posiadam zbiornik 200l i zakupiłem do niego następujące rybki:
Razbora galaxy 30 szt;
Neonki inesa 15 szt;
Labeo bikolor 3 szt;
Labeo frenatus 2 szt;
Tęczanka neonowa 6 szt;
O co w tym wszystkim chodzi??
:shock:

Jakie są parametry wody?

Dlaczego nie masz więcej roślin poza mchami? Zarówno razbory jak i neony wymagają mocno zarośniętego zbiornika, z roślinami pływającymi zacieniającymi toń wody.

Podejrzewam, że akwarium jest puste i nieprzygotowane dla ryb, nie zapewniające im miejsc odpoczynku i schronienia przed światłem. Razbory chudną i padają w wyniku stresu.

Dosadź roślin i to sporo.
Sprawdź parametry wody.
Pokaż nam zdjęcia zbiornika, wstaw je na serwer zewnętrzny np. Fotosik i podaj nam linki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ