Osad na powierzchni wody

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
jts82
Posty: 63
Rejestracja: 27 gru 2017 10:48

Osad na powierzchni wody

Post autor: jts82 »

Hej,
Ostatnio coraz bardziej dopieszczam zbiornik, a co za tym idzie zwracam uwage na coraz drobniejsze detale.

I zastanawia mnie osad jaki mam (od zawsze) na powierzchni wody. widoczny tylko pod światło, wyraźnie rozpraszający się kiedy sypię suchy pokarm.

Co to jest (produkty cyklu azotowego - tak jak w przypadku białego nalotu na roślinach)? I najważniejsze - jak to zdjąć - czy skimmer da radę (i ma sens) w małym 25 l zbiorniku?

Tak to wygląda:
https://streamable.com/snq4u
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

jts82 pisze:I zastanawia mnie osad jaki mam (od zawsze) na powierzchni wody. widoczny tylko pod światło, wyraźnie rozpraszający się kiedy sypię suchy pokarm.
Zobacz TUTAJ
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To jest po prostu kożuch bakteryjny, nie należy się nim przejmować. Wielokrotnie w różnych tematach pisaliśmy o nim na Akwaforum.

Jeżeli masz możliwość skierowania wylotu wody z filtra na powierzchnię wody w akwarium to podczas ruchu tafli kożuch powinien zaniknąć.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ