Padajace neony

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

To jest link do usunięcia zdjęcia. Użyj opcji "zmień" by wykasować ten link i wstawić poprawny. Ale przynajmniej akwarium widać :) .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium jest ładne, ale za małe na molinezje. Możesz dać więcej roślin i podłoże zasypać piaskiem, żeby wypełnił szczeliny między kamykami.

Czekam na podanie parametrów wody o które prosiłam: odczyn i twardości.

Wstawiłam poprawny link do zdjęcia, powodujący otwieranie się widoku zdjęcia na forum.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Jan Knigawka
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2018 19:41

Post autor: Jan Knigawka »

Da sie dosypac piasek bez restartu?
Nie mam jeszcze testow twardosci....
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Normalnie dosypujesz. Bierzesz w garść i sypiesz blisko podłoża. Możesz również użyć korpusu wyciętego z butelki po napoju (PET): ucinasz dno, butelkę przewracasz do góry dnem, zanurzasz aż szyjka znajdzie się blisko podłoża i sypiesz piasek w butelkę, kierując go tak, żeby się równomiernie rozłożył na kamykach. Będziesz musiał dosypywanie piasku powtarzać, bo zacznie samoistnie wnikać pomiędzy kamyki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Jan Knigawka
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2018 19:41

Post autor: Jan Knigawka »

Dzieki Barbara
54l
neony czerwone, otoski, gupiki, molinezje (te ostatnie wkrotce w wiekszym)
pH 7,6 KH 9 N02 0,2
Hygrophila Siamensis, Cryptocoryne, Ludwigia Repens Rubin, Vallisneria Spinaris, Pistia stratiotes
ODPOWIEDZ