Założenie akwarium i stabilna komoda

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Roślinki mało wymagające, jeżeli światło będzie to z zestawu tylko póki co, polecam "uśmiechnąć się" do forumowiczów na naszej giełdzie, gdzie użytkownicy oferują za samą opłatę pocztową nadmiary zielska ze swoich zbiorników.
Dobrym pomysłem też jest przejrzeć olx i sprawdzić, kto sprzedaje/oddaje również nadmiary roślin od siebie.
Rośliny od osób prywatnych często okazują się wytrzymalsze i szybciej adaptuja się, aniżeli te ze sklepu- sklepowe do czasu oddania na sprzedaż zazwyczaj rosną w idealnych warunkach, aby były jak najpiękniejsze, ale nieraz się zdarza, że potrzebują więcej czasu na przystosowanie w "normalnym" akwarium, oczywiście nie neguję kupowania roślin w sklepie, po prostu od osób prywatnych można mieć taniej i już przystosowane- ktoś z Twojej miejscowości raczej będzie miał taką samą wodę w kranie jak Twoja i rośliny mogą się lepiej przyjąć. Ponadto jak u kogoś rośnie coś na tyle fajnie, że ma naddatek i się go pozbywa istnieje duże prawdopodobieństwo, że i u Ciebie roślinie będzie dobrze- w sklepie masz loterię, tym bardziej, że na roślinach mało kto się zna na start, a sprzedawca zawsze będzie miał je wszystkie jako zielsko "łatwe/dla początkujących/ rosnące na byle czym."

Zwierzęta mają czas- wystartuj akwarium z roślinami, zmierzysz parametry kranówki, później w akwarium [po dłuższym czasie] i się pomału pomyśli...bez obniżania pH i zmiękczania wody prawdopodobnie gupiki [które chyba chciałeś] raczej będą miały raj, wybierze się coś np. z brzanek, labiryntowych itp....ale to ma czas :)
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

mates08 pisze:Czyli jak załóżmy mam komodę o wysokości 120 cm i do tego akwarium 40 , filtr bedzie stał na podłodze to wysokość będzie do pokrywy akwa gdzieś 160 cm i na spokojnie on będzie pompował wodę ?
Ja tak mam i działa
mates08
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2018 10:38

Post autor: mates08 »

Dobra. Za około 2 tyg kupię sprzęt i rośliny uruchomię akwa a później jak akwa dojdzie biologicznie to po ok. 2 tyg kupię i wpuszczę ryby.
Jeszcze jedna rzecz. Jak często trzeba później odmulac dno? Czy przy każdej podmianie wody ? Nie wciąga się takim odmulaczem podłoża ? Czy z czasem trzeba dosypać podłoże ?
ODPOWIEDZ