Gurami

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

irlandczyk007
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018 13:34

Post autor: irlandczyk007 »

kalarcz pisze:mamy 21 wiek, przestańcie natychmiast określać ich płeć, Gurami same powinny zdecydować kim się czują
No to teraz już sam nie wiem co jest grane.Ostro panny w akwarium działaja
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

kalarcz wrzucił wypowiedź trolującą, niby ma być śmieszna, ale jest wprowadzająca w błąd.

Dokup samca do tych samic i obserwuj, czy nie będą się nadal tłuc. Mam nadzieję, że w akwarium jest bardzo dużo roślin.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
irlandczyk007
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018 13:34

Post autor: irlandczyk007 »

roslin duzo nie ma bo akwarium świeże.bede musiał swiatło dokupić bo chyba za mało
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

irlandczyk007 pisze:bede musiał swiatło dokupić bo chyba za mało
Podaj więcej danych o akwarium bo "chyba za mało" mało mówi ;)
irlandczyk007
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018 13:34

Post autor: irlandczyk007 »

Zestaw zakupiony uzywany

Akwarium 180l Yuwel panorama
filter Interpret Internal pf4 W drodze z niemiec aquael 250 kubełek
brzeczek
światło nie wiem co to jest ale listwa z 9 diodami led

Podłoze kwarc piaskowy

Kilka roslinek (niestety glonojadek je wygrzebuje i czesto znajdujduja się na tafli wody)

W zbiorniku bojownik adoptowany ze starego tanku
neonki inessa 12 sztuk
2x gurami( płeć według forumowicza 2 samice)

zarełko
King British goldfish flake
Tetra tablets tabi min
Tetra pleco spirulina wafers
Interpret freeze dried fish food
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Neony Innesa są chłodnolubne, a gurami i bojownik bardzo ciepłolubne (labiryntowce!). Nie powinno się trzymać razem gatunków ryb o tak odmiennych wymaganiach co do parametrów wody.

Gurami i neony (a szczególnie gurami!) wymagają bardzo mocno zarośniętego zbiornika, żeby poszczególne osobniki mogły się ukryć przed agresorem. Jeżeli masz puste akwarium, nie zapewniające miejsc schronienia i odpoczynku dla ryb to radzę w tej chwili nic nie dokupować, zrobić porządek z obsadą i zbiornikiem, zmierzyć parametry wody, podmieniać ją co tydzień i dopiero po prawidłowym urządzeniu akwarium myśleć o obsadzie.

Rośliny radzę posadzić w doniczkach, bo wyrośnięte zbrojniki będą je wykopywać. O jakim gatunku zbrojnika piszesz?
Czy możesz pokazać zdjęcia swojego akwarium i zbrojnika bez konieczności ściągania przez nas programu do rozpakowywania plików?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
irlandczyk007
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018 13:34

Post autor: irlandczyk007 »

Temperatura w zbiorniku 28 stopni.Z tego co widze neonki do 26 stopni powinny mieć.W takim razie ustawic im 26 stopni?
Podmieniać wode co tydzien tzn z dna odmulaczem czy z góry?


https://www3.zippyshare.com/v/ubNs0KW4/file.html
https://www22.zippyshare.com/v/o9iqAjIm/file.html
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Neony Innesa powinny mieć 24 stopnie maks. A gurami i bojownik optymalnie 27 stopni, nie mniej niż 26 stopni. Nie pogodzisz ze sobą wymagań neonów Innesa i gurami/bojownika.

Przykro mi, ale nie widzę zdjęć. Na stronie, do której podajesz link nie ma zdjęć, jest jakaś możliwość pobrania czegoś, ale nie wiem czego (nie zdjęcia) i nie będę nic pobierać.
Wstaw proszę zdjęcia na jakiś normalny serwer.

Wodę zawsze należy podmieniać przy jednoczesnym odmulaniu dna.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Bardzo dziękuję.

Akwarium jest bardzo puste, nie zapewnia rybom miejsc do odpoczynku i schronienia, naraża je na stały stres. Brak roślinności wymaganej przez ryby labiryntowe (rośliny pływające!) i neony Innesa (rośliny zacieniające akwarium).

Brak dużego korzenia (drewna!!) niezbędnego dla zbrojnika do skubania celulozy koniecznej do prawidłowego trawienia. Ten mały korzonek na środku jest sztuczny, czy prawdziwy? Brak kryjówki dla zbrojnika, nie dziwię się, że wykopuje rośliny.
Poza tym mam wrażenie, że podłoża jest za mało. Powinna być warstwa minimum 5 cm, z tyłu nawet więcej.

Daj duże korzenie (obowiązkowo!), daj duże skorupy kokosa, posadź więcej roślin. Sprawdź parametry wody, jaką dysponujesz. Jak chcesz zostawić sobie gurami, to oddaj neony Innesa. Dopasuj obsadę do odczynu i twardości wody lub nastaw się na uzdatnianie wody do podmian.

Czy możesz zrobić zdjęcie zbrojnika od grzbietu, bo coś mi się wydaje, że to może być gatunek nie nadający się do trzymania w Twoim akwarium...
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018 13:37 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
irlandczyk007
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018 13:34

Post autor: irlandczyk007 »

Korzeń jest na srodku jak widać
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To nie korzeń, to korzonek. Poprawiłam mój poprzedni post.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
irlandczyk007
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018 13:34

Post autor: irlandczyk007 »

BARA pisze:To nie korzeń, to korzonek. Poprawiłam mój poprzedni post.
To żywy korzeń
Właśnie glonojad lubi go skubac
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Korzonek może być wycmoktany na maksa i na taki wygląda. Poza tym duże korzenie dają możliwość ukrycia się dla zbrojnika. Ten mały korzonek tego nie zapewnia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
irlandczyk007
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018 13:34

Post autor: irlandczyk007 »

Zaraz jadę do spozywczaka po duzego kokosa.
Ile tych kokosów zakupić?

Poprosze również o propozycje kształtu korzenia.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018 13:52 przez irlandczyk007, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ