Dobór osprzętu do akwarium (filtr, grzałka, oświetlenie)

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Włączanie i wyłączanie światła-termostat koszt 10 zł
karmienie ryb-to sprawia ci ból?Przecież to przyjemność patrzeć jak ryby wcinają,podmiany wody nie zajmują dużo czasu i sprawiają ,że jesteś zadowolony ,że poprawiłeś wygląd akwarium oraz samopoczucie ryb :D Ja mam w akwarium 300l w tym momencie oświetlenie 9W led i filtr kilkanaście Watt ,co to za koszty?Kalarcz ty po prostu nie nadawałeś się do tego aby mieć akwa,skoro wszystko przeliczasz obliczasz i chyba szukasz minusów,podejrzewam ,że chciałeś mieć akwa dla ozdoby aby stało i cieszyło wzrok a tu zonk nic ci nie wyszło :D Jeśli byś był akwarystą to każda czynność przy akwa sprawiałaby ci przyjemność nie przeliczałbyś wszystkiego na pieniądze i na czas stracony przy obsłudze akwa :D
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Post autor: gienq »

Nie wystraszył, tylko forum nie jest od analiz personalnych, ale od merytorycznej rozmowy na postawiony temat. Po prostu nie ma sensu dowiadywać się na forum, że to zły pomysł tylko dlatego, że ktoś inny zawalił sprawę a teraz myśli, że może uratować innych od tego samego błędu.

Równie dobrze mógłbym pójść do salonu mercedesa, zapytać jaki silnik będzie najlepszy do mojego auta i usłyszeć, że lepiej jak będę chodził pieszo. Nie po to przyszedłem do salonu, żeby wychodzić z pustymi rękoma. Nie lubię gdy ktoś na siłę chce być mądrzejszy.

Naprawdę, proszę zamknąć temat. Nie ma o czym rozmawiać.
kalarcz
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2018 11:13

Post autor: kalarcz »

wojtas
być może nie nadawałem się, a być może zacząłem więcej czytać, i przeraziło mnie, jak wymagające jest to hobby począwszy od badania i dostosowywania parametrów wody, nawożenia, dozowania różnych gazów, wyliczania potrzebnego oświetlenia i wielu innych rzeczy, prawda pewnie leży po środku..., tak czy siak to chyba jeden z moich ostatnich postów więc jeśli ktoś mnie nie lubi nie będzie musiał już na mnie patrzeć :) co do obsługi akwarium, owszem większość rzeczy nie sprawia problemu, ale są różne sytuacje życiowe, ktoś wyjeżdża w delegacje, ktoś pracuje po 12 godzin, ktoś inny ma psa dziecko i sto innych spraw na głowie, co do kosztów jak wyżej dla jednego są śmieszne, ale dla ucznia szkoły średniej lub emeryta mogą okazać się wysokie
gienq
nie przeżywaj tak dyskusji w swoim temacie, tylko po prostu ją czytaj i wyciągaj wnioski, powtarzam jeszcze raz nie zamierzałem Cię zniechęcać, co do Twojego porównania do samochodów, Akwarium to bardziej używany garbusek o którego trzeba dbać :) kontynuuj swój temat i pytaj dalej, ja się wycofuje :)
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

W tym momencie uciął bym dyskusję na temat opłacalności, a wrócił do punktu wyjścia.
gienq, zacznij od tego co byś chciał osiągnąć, jakie duże akwarium mieć, jakie ryby hodować i jakie rośliny widzisz w swoim akwarium. Jeżeli będziesz wiedział czego dokładnie chcesz będzie łatwiej rozmawiać na konkretny temat jak i łatwiej będzie można pomóc, doradzić co należy kupić.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat zamykam.

Geinq proszę załóż nowy temat z konkretami o które prosi pimowo w ostatnim swoim poście.

Nie zniechęcaj się do akwarystyki, chętnie Ci pomożemy i wyjaśnimy krok po kroku co i jak.
Kalarcz się zniechęcił, ale to nie znaczy, że Ty masz zrezygnować. Przejrzyj tematy na forum, zobacz co prezentujemy w dziale Galeria. Same cuda. Ale trzeba było je założyć zgodnie z zasadami akwarystyki i o nie zadbać. Reszta to sama satysfakcja.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zablokowany