[140] nowe otwarcie

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

[140] nowe otwarcie

Post autor: majkel »

Totalny restart mojego 140, dobiega końca. :) Jeszcze sprawy kosmetyczne, trochę roślin jeszcze mam w zapasie, pewnie posadzę. Podłoże nie płukane, pyli bardziej niż się spodziewałem, ale dobra filtracja załatwi sprawę. Oprócz szkła, zmienione praktycznie wszystko, tylko trochę roślin ze starego akwa zostało, kryptokoryny i anubiasy. Reszta wszystko nowe, podłoże, kamienie, korzenie, oświetlenie, wkłady w filtrze, woda i szafka.

Jeszcze nie całkiem gotowe, ale widać koniec.
Obrazek
https://www.fotosik.pl/zdjecie/ccaed24556f33c8a
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Jako, że temat cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem i ożywioną dyskusją - odpisuję sobie sam. :wink:
Do akwarium trafili pierwsi mieszkańcy: kilka krewetek i trzy małe zbrojniki. Chciałem pokazać je na zdjęciu, ale te mikrusy dobrze się ukrywają. :)

Obrazek
https://www.fotosik.pl/zdjecie/40107da06a337ba1
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Na korzeniach masz jeszcze gluty?
Obrazek
[126L] Dżungla
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Raori pisze:Na korzeniach masz jeszcze gluty?
Trochę, ale już znikają. Nie preparowałem korzeni, więc żadna niespodzianka. Trzeba przeczekać i tyle.
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Planujesz coś dosadzić na tym odciętym szczycie korzenia na środku? Jak dla mnie aż się prosi :)
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Nir pisze:Planujesz coś dosadzić na tym odciętym szczycie korzenia na środku? Jak dla mnie aż się prosi :)
Jasne, że tak. Tylko jeszcze nie wiem co, mech, gałęzatka, czy coś jeszcze innego. Sugestie i porady mile widziane.
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

majkel pisze:
Jasne, że tak. Tylko jeszcze nie wiem co, mech, gałęzatka, czy coś jeszcze innego. Sugestie i porady mile widziane.
Ja bym tu widziała jakiś fajnie "rozgałęziający się" mech, żeby może trochę opadał w dół z tego płaskiego szczytu, ale niewiele pomogę bo na gatunkach się nie znam kompletnie.

Tak czy siak same korzenie są ekstra, jak zarośnie to będzie klimacik :)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Może coś fikuśnego ;) np. Nymphoides aquatica? Mech tak blisko i w tym miejscu może być targany przez ruch wody.
ODPOWIEDZ