[CO2] Gaśnica śniegowa.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

[CO2] Gaśnica śniegowa.

Post autor: pimowo »

Hej.
Co myślicie o wykorzystaniu gaśnicy śniegowej do akwarium?
Widzę, że na innych forach tyle zwolenników co przeciwników.

Wczoraj odwiedziłem punkt z gaśnicami i butlami CO2 aby zasięgnąć języka. Okazuje się, że butla CO2 i gaśnicy jest to to samo (dochodzi jeszcze argon i mieszanka) Wszystkie te butlę są takie same, a różnią się kolorem i zaworem. Przyłącze tzn gwint na reduktor jest dokładnie taki sam.
Mało tego, jeżeli gaśnice przemaluje, zmienię zawór i będzie legalizacja to butla może być normalnie użytkowana jako butla CO2.

A żeby było jeszcze ciekawiej to jak przyjdę z butlą CO2 i gaśnicą aby je naładować/uzupełnić tak dostanę dokładnie ten sam gaz-niektorzy mówią, że jest inaczej.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Czyli gaśnica będzie OK ;)
Podpytuje ponieważ w moim zakładzie używamy gaśnic śniegowych i jest ich od groma. Dziś byłem u gościa odpowiedzialnego za wszystkie gaśnice u nas i stwierdził, że nie ma nic zbędnego. Zaproponował, że mogę sobie brać użyte gaśnice i wykorzystać gaz do końca-wiele gaśnic idzie na wymianę ponieważ nie ma zawleczki bo ktoś wyciągnął, a gaśnica nawet nie była użyta.
Mówiąc krótko... muszę zakupić reduktor i mam darmowy dostęp do gazu i darmowy abonament na butle :)
ODPOWIEDZ