Akwarium Ameryka Pld.

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Terapoza15
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2018 10:13
Lokalizacja: Poznan

Akwarium Ameryka Pld.

Post autor: Terapoza15 »

Czesc. Jestem nowy na forum. Mam akwarium 160 litrow od okolo 5 tygodni. Obsada:
8x neon czerwony,
6x zwinnik jarzeniec,
3x Carnegiella marthae,
2x pielegniczka ramireza,
3x kirysek pstry,
2x Ancistrus,
2x cudaczek
Niestety z neonami przynioslem orzeska. Wczoraj dodalem zielen malachitowa z aldehydem mrowkowym temperatura 28 i podwyzszylem napowietrzanie. Kuracja przebiega dobrze. Za trzy dni mam powtorzyc dawke zeby dobic pasozyta w razie jakby na dnie byly jakies cysty. Po tygodniu kuracji wloze nowy wegiel gdyz stary wyrzucilem i podmienie czesc wody.
I tutaj prosze o opinie. Czy po owej kuracji bedzie trzeba odnowic troche kolonie bakterii? Jesli tak to zrobic to zaraz po podmianie wody i wymianie wegla czy odczekac. Dzieki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

A jak chcesz odnowić kolonie bakterii?I tak pytanie z innej strony ,gdzie w Ameryce Południowej widziałeś cudaczka?Ryba dla której górna granica temp to 24 a ty trzymasz ją w 28 stopniach ,ja wiem ,że to tylko na czas choroby ale potem zejdziesz do jakichś 26 jak widzisz to jest nadal powyżej górnej granicy temperatury w jakiej powinna być ona trzymana i potrzebuje bardzo natlenionego akwa filtr przy pojemności twojego akwa to minimum 2000l/h,to tylko taka delikatna uwaga :D
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Co rozumiesz przez "odnowić kolonie bakterii"? W sensie że starterem? Jeśli tak, to masz tutaj pecha bo forum jest podzielone na ten temat. Jeśli w filtrze są jakieś media których nie zmieniałeś to nie ma takiej potrzeby. Jeśli zaś zmieniłeś wszystkie media, to nie masz żadnych bakterii nitryfikacyjnych. Niestety. Ile akwarium stało zanim wpuściłeś ryby? Wrzuć zdjęcie akwarium na jakiś serwer w rodzaju fotosika i daj nam link. Podaj proszę pH, KH i GH żeby osoby które się znają na tych rybach zweryfikowały czy masz dobre warunki dla tych ryb. Kiryski są stadne, minimum 6 sztuk. Dla nich podłoże to OBOWIĄZKOWO piasek, gdyż żwirku nie mogą przesiewać przez skrzela. Pisz zgodnie z regulaminem działu choroby, to będzie nam łatwiej.

Edit: Czemu zawsze jak piszę jakiś post to równocześnie z jakimś moderatorem? :D
Pozdrawiam.
Terapoza15
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2018 10:13
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Terapoza15 »

Dzieki za odpowiedzi. Postaram sie strescic szybko. Akwarium zapelnilem 5 tygodni temu 100 litrow kranowy 40 litrow wody przegotowanej i podlaczylem pod filtr ze swiezym weglem. Po 5 dniach posadzilem wszystkie rosliny i wymienilem wegiel i uzupelnilem wode z baniaka destylantu. Pierwsze ryby byly to 3 kiryski ktore mi sie ostaly ze starego malego akwarium przed likwidacja.wiem ze troche wczesniej ale musialem je juz przeniesc. Kiryski maja zrobione kilka placow z piaskiem pomiedzy zwirkiem. Prawdziwa obsade zaczalem na dobre jak juz rosliny byly ukorzenione i zauwazylem ze sie przyjely. Okolo dwa i pol tygodnia pierwsze ryby zwinniki i glonojady. W ciagu dwoch nastepnych tygodni kupowalem reszte ryb. Woda przed wpuszczeniem ramirezek miala troszke ponad 6.5 pH w zeszlym tygodniu. W piatek zauwazylem plamki tylko u neonow 100% zakazone w sklepie gdyz byly ostatnim zakupem jakos 5 dni temu. Wczoraj zaczalem kuracje. Co do cudaczkow wyslalem zone po glonojady i kupila dwie przylgi oznaczone w sklepie jako pleco. Coz nie pasuja mi do akwarium gdyz sa z Azji i jesli kuracja sie uda to chetnie je komus oddam. Jesli chodzi o media to wyrzucilem tylko wegiel aktywny co byl[ chyba bledem gdyz mial juz ponad trzy tygodnie i mogl miec jakies bakterie na sobie. Tak chodzilo mi o ten filter start. Czy dodac kapke po calej kuracji czy cierpliwie czekac az wszystko sie samo ustabilizuje.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Czekaj ,niczego nie wlewaj.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Masz w filtrze coś innego niż węgiel? Wrzuć proszę zdjęcie akwarium.
Pozdrawiam.
Terapoza15
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2018 10:13
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Terapoza15 »

Czesc. Kuracja wypadla chyba pomyslnie. Podmienilem wode mieszanka odstanej kranowki i wody przegotowanej. Wegiel aktywny wrocil do filtra. Mam tylko nadzieje ze kultury bakterii nie wymarly calkowicie. Jesli chodzi o zdjecie to zbiornik jeszcze mlody i rosliny sie jeszcze nie rozrosly. Ogolnie nic ciekawego.
ODPOWIEDZ