[112l] towarzyskie

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

inax
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2018 22:12

[112l] towarzyskie

Post autor: inax »

witam,
jestem nowy na forum, proszę o pomoc w doborze obsady ponieważ moja wiedza jest bardzo znikoma.
Od 2 lat mam małe akwarium 25l i a w nim kilka rybek (1 glonojad złoty, 1 neonek, 1 tetra, 1 minor, 3 danio pręgowane). Rybek było więcej, ale niektórym zdarzyło się paść, więc kupowane były nowe). Od początku akwarium zostały tylko danio, glonojad i tetra.
Obecnie dzięki dużym przemeblowaniom pozwoliłem sobie na akwarium 112l (80x35x40). Filtr Aquael unimax 250, 2 żarówki 18W, na dole troche substratu przykrytego grubą warstwą żwiru. Rośliny to kabomba, limnophila aromatica, hygrophila polysperma (to te większe), na przodzie mam 2 in vitro ale nazw nie pamiętam. Akwarium chodzi od kilku dni, oddawane były bakterie na start. Na początek chciałbym przenieść rybki z małego akwarium i chciałem zapytać co mogę do nich dobrać aby było żywo, kolorowo i przyjaźnie. Jeśli chodzi o parametry wody to temp 24 stopnie bez grzałki, testy mam tylko JBL Easy Test 6in1 - wszystko w normie.
Z góry dzięki za pomoc.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

inax pisze:testy mam tylko JBL Easy Test 6in1 - wszystko w normie.
Stwierdzenie "wszystko w normie" mało mówi, a paski jeszcze mniej.
inax
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2018 22:12

Post autor: inax »

z paska 6in1:

pH ok 7
KH ok 8
GH ok 10-12
inax
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2018 22:12

Post autor: inax »

wpuściłem rybki z małego akwarium kilka dni temu i jak narazie mają się dobrze. Mam taki pomysł żeby do tych 3 danio które mam dokupić z 7szt żeby było już jakieś stadko i zastanawiam się co jeszcze wybrać do środkowej części akwarium. Na dnie mam narazie z małego akwarium jednego glonojada. Zastanawiam się czy dać mu kolege takiego samego albo może jednak krewetki amano (chociaż są brzydkie i słyszałem że potrafią wyjść z akwarium, prawda to?)
ODPOWIEDZ