Ikola 250 - kolejność koszy/wkładów

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Nochi
Posty: 10
Rejestracja: 29 wrz 2018 20:47

Ikola 250 - kolejność koszy/wkładów

Post autor: Nochi »

Kupiłem filtr Ikola 250 i mam dylemat, czy dobrze mam wkładać kosze/wkłady.
Jako pierwszy kosz z dodatkowym koszykiem/sitkiem i wkład biologiczny. Kosz drugi z wkładem torf/włóknina. I kosz trzeci z wkładem gąbkowym.
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Ogólna zasada jest taka, że najpierw mechanika potem biologia. W tym filtrze z tego co wiem, woda przepływa od dołu do góry, więc gąbka pierwsza, potem włóknina, potem biologia. Ale nie ma to większego znaczenia, wkładaj jak ci wygodnie.
Nochi
Posty: 10
Rejestracja: 29 wrz 2018 20:47

Post autor: Nochi »

Jest jeszcze kwestia tego kosza z dodatkowym koszykiem/sitkiem. W opakowaniu ten kosz był na górze jako pierwszy od strony głowicy. A na filmie z filtrem Ikola 450 (większy od mojego, ale też 3 kosze), kosz jest wkładany na dół. Jak powinien być prawidłowo włożony?
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Ten z sitkiem na górę. To sitko ma zabezpieczyć głowicę przed zassaniem wkładu.
Nochi
Posty: 10
Rejestracja: 29 wrz 2018 20:47

Post autor: Nochi »

To wygląda na to, że producent strzelił niezłego byka przy filmie instruktażowym.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Tak, wg mnie w filmie instruktażowym jest błąd. Mam Ikolę ale 150 z jednym koszykiem na media i ma on dodatkowy koszyczek, w który wchodzi końcówka głowicy ssącej. W tym modelu problemem jest z kolei to, że jak się nie położy kawałka gąbki w ten mały koszyczek, to zasysana brudna woda jest od razu pompowana przez głowicę. Wychodzi na to, że te koszyki są jednakowe dla każdego modelu z tym małym koszyczkiem, do większych modeli dodają pozostałe koszyki na media (bez tego małego koszyczka).
Reasumując, jak majkel napisał, woda jest zasysana przez głowicę od dołu i ten kosz z małym koszyczkiem ma iść jako ostatni na górę.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ