[300L][DZIENNIK] Moje pierwsze akwarium :D

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Felian
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2018 16:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Felian »

Ciąg dalszy...

W końcu znalazłem odrobine czasu i odwiedziłem sklep akwarystyczny.
Zakupiłem testy firmy Zoolek (chciałem JBL ale nie mieli :? ).

Wygląda to tak:

pH-7.8
GH-13
KH-12
NO2-0
NO3-0
PO4-0.25
NH4-0

temperatura wody 26.5 (pod koniec czasu swiecenia dochodzi do 27 stopni)


Mialem tez problem z pokrywą, tzn. woda która się skrapla ciekła po akwarium ale uszczelka do drzwi jak narazie się sprawdza także radze od razu przykleić i z głowy bo teraz to cięzko było jak cały sprzęt podłączony.


Ryby myśle wpuścić w przyszłym tygodniu( będzie to 4 tydzień dojrzewania), myślę że będzie ok.
I teraz wielka prośba do Was Panie i Panowie potrzebna mi pomoc w dobraniu obsady (300l 120x50x50)


Na pewno chce:

-2x(parka) zbrojników (L 201)

-6 x kirysek czarny

-skalary 4sz (2 parki) albo gurami mozaikowe 2 szt i 2 szt gurami dwuplamisty

I tu niewiem czy mogą być ze soba 2 gatunki gurami , a i jak w końcu jest z tymi skalarami i gurami? Starałem się coś znaleść na ten temat ale zadania są podzielone, a w sklepie to nawet nie pytam bo oni wszystko by sprzedali:D


A co do reszty obsady to niewiem co można by jeszcze trzymac ze skalarami bądź z gurami ?

Jakaś ekima czyszcząca (może 2 kosiarki wpuszcze)


Ogólnie wole mniej ryb a większe. Czekam na propozycje od Was.


A tu ciekawostka:

Obrazek
Obrazek

Naliczyłem 2 szt owego ŚLIMARA. Co to za gatunek wie ktoś. Musiałem na rośliknach przynieść do akwarium :D Mają koło 0,5 cm. Zostawić je w akwa czy nie??

A propo roślinek dalej liście tracą. Zaczynie mnie to niepokoić pomału.
Zakupiłem nawóz pod korzenie zobaczymy co z tego będzie.

Jutro powrzucam fotki z roślinkami ocenicie sami jak to wygląda. Może ja panikuje za bardzo :lol:
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Felian pisze:Naliczyłem 2 szt owego ŚLIMARA. Co to za gatunek wie ktoś. Musiałem na rośliknach przynieść do akwarium Very Happy Mają koło 0,5 cm. Zostawić je w akwa czy nie??
To najprawdopodobniej rozdętka, ślimak raczej inwazyjny więc jak możesz, to je usuwaj (chociaż w okresie dojrzewania może ten ślimak może się przydać).
Felian pisze:A propo roślinek dalej liście tracą.
Dużo roślin tak reaguje na nowe warunki, część się "przyjmie", część nie.
Felian pisze:-skalary 4sz (2 parki) albo gurami mozaikowe 2 szt i 2 szt gurami dwuplamisty
I tu niewiem czy mogą być ze soba 2 gatunki gurami , a i jak w końcu jest z tymi skalarami i gurami?
Takiego połączenia nie miałem, miałem same gurami i w zasadzie to dosyć agresywne (szczególnie w okresie tarła) i duże ryby. Nie sądzę, aby w przypadku dwóch gatunków gurami było inaczej - w okresie tarła należy się liczyć, że całe akwarium będzie ich.
Felian pisze: Może ja panikuje za bardzo
Owszem, trochę...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ