Pierwsze akwarium - Prosze o pomoc

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Filtra RO nie montujesz do akwarium, zobacz na YT filmik co i jak- pełno tego:-)
ph4
Posty: 14
Rejestracja: 29 paź 2018 20:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: ph4 »

ok. posłucham Was i najpierw uruchomię test, potem zmieszam wody i będę sprawdzał wyniki :) no to czekamy na akwa :)

Ps. tak na marginesie gdzie/u kogo się zaopatrzyć w zdrowe rybki?
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Do RO mineralizator by się też przydał :D Aqua Art robi przyjemny :D
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

ph4 pisze:Nie będzie za dużo tych urządzeń? filtr, napowietrzacz, CO2, ro, wkrótce będzie więcej okablowania niż wody Razz
Jeśli dopiero zaczynasz "przygodę" z akwarystyką, to zacznij ją najprościej, bo wydasz pieniądze i się zniechęcisz.
Wszelkie "dodatkowe i niezbędne" rzeczy to na początek gadżety, bez których bez problemu zalejesz pierwsze akwarium.
Naucz się mieszać wodę do podmian, choć możesz poprzestać na wodzie z kranu i dobrać sobie do tej wody ryby i rośliny.
Kup sobie na początek dwa testy jak pimowo napisał, kup bańkę 5l wody demineralizowanej oraz buteleczkę aquacidu. Mieszaj wodę i dokonuj pomiaru twardości i odczynu. Żadne bakterie nie są potrzebne, bo odpowiednia flora bakteryjna sama się namnoży tylko potrzeba na to czasu. Aby trochę wspomóc namnażanie potrzebny jest nawóz dla tych bakterii, a nie same bakterie. Nawozem tym jest amoniak i po prostu dodaj kilka kropel wody amoniakalnej i poczekaj z miesiąc.
Przez ten miesiąc obserwuj akwarium, posadź rośliny, dobierz sobie oświetlenie do roślin oraz pomyśl nad przyszłą obsadą ryb. Możesz wpuścić po dwóch tygodniach ślimaka :) Przez ten czas naucz się mieszać wodę o wymaganych twardościach i odczynie.
Wszelkie pozostałe rzeczy dokupuje się z czasem, jeśli uznasz, że są Ci one niezbędne. Resztę testów (na NO2 i NO3, czy PO4 i amoniak), możesz dokupić sobie potem, kiedy uznasz, że będą one potrzebne.

Akwarystyka to nauka cierpliwości i ma to być proste. Pamiętaj, że marketing jest także w akwarystyce.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

krzych 100 pisze: Pamiętaj, że marketing jest także w akwarystyce.
Niestety :(
Jeśli chcesz wpuścić owego ślimaka to lepiej nie planuj obsady wymagającej wody miękkiej i kwaśnej, bo ślimakowi się to może nie spodobać. Zależy od ślimaka :) .
Pozdrawiam.
ph4
Posty: 14
Rejestracja: 29 paź 2018 20:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: ph4 »

Póki co nie chcę ślimaków :)

krzych_100 Ja już wszystko kupiłem o czym psiałem, teraz czekam tylko na dostawę.

Co prawda zestaw jeszcze nie dotarł, pewnie będzie w piątek, lecz nie zmienia to faktu ze wezmę się za niego najwcześniej od poniedziałku. Pierwsze fotki wyśle już po złożeniu :)

Dziękuję i do zobaczenia w następnym tygodniu, mam nadzieje ze uda się Nam stworzyć coś Razem.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Co ważne przed aranżacją warto popatrzeć sobie na zbiorniki z aranżacjami które Ci się najbardziej podobają, nie chodzi tyle co o odwzorowanie danego zbiornika ale możesz zauważyć pewne tricki których używają inni akwaryści, chociażby podstawowe formy układu aranżacji itp.
ph4
Posty: 14
Rejestracja: 29 paź 2018 20:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: ph4 »

Uruchomiłem akwarium. Dlatego postanowiłem kontynuować wątek w nowym temacie, ponieważ chodzi Mi już stricte o prowadzenie akwarium, o tutaj :) -> viewtopic.php?p=224991#224991
ODPOWIEDZ